Як пройти співбесіду англійською: нюанси і особливості?

Якщо ви вирішили змінити роботу, швидше за все, першим ділом візьметеся за оновлення свого резюме. Потім додайте його на всіляких сайтах або будете направляти в конкретні компанії на розгляд. І ось удача: вас запросили на зустріч. Співбесіда – найважливіший етап в отриманні бажаного місця роботи. Кандидату необхідно справити позитивне враження і переконати в своїй ефективності.

Як підготуватися до інтерв’ю англійською мовою і як успішно пройти співбесіду англійською ми з’ясуємо, аналізуючи основні питання і відповіді як роботодавця, так і здобувача. А ще розберемо деякі рекомендації по поведінці безпосередньо на зустрічі.

1. Підготовка до співбесіди англійською

kak projjti sobesedovanie na anglijjskom: nyuansy i osobennosti 19 Як пройти співбесіду англійською: нюанси і особливості?

Перш ніж почати збиратися на зустріч, перегляньте своє резюме. Всі пункти відповідають дійсності, можливо, його варто розширити. Зверніть увагу на самі інформативні пункти: Personal details (особиста інформація), Education and qualifications (освіта та кваліфікації), Work experience (досвід роботи), Interests and achievements (інтереси і досягнення), Skills (навички), References (рекомендації).

Більш детально про складання резюме англійською читайте в нашій статті ” Як написати резюме англійською? 10 простих порад.

Найголовніша порада – будьте чесними, адже при особистій зустрічі (і, згодом, на новому робочому місці) вам доведеться доводити, що ви володієте тими навиками, які вказали в РЕЗЮМЕ.

Інтерв’ю та рідною мовою може бути для деяких людей випробуванням, а англійською – і поготів. Саме тому вам допоможе, якщо ви чітко сформулюєте ті фрази, які хотіли б сказати на співбесіді і складете список вакансій, що вас питань. Зрозумійте спочатку для себе, а потім надішліть роботодавцю думка про те, чому саме ви повинні зайняти вакантне місце і яку роль будете грати в розвитку компанії.

2. Зустріч в офісі з представником компанії: впевненість, стриманість, дружелюбність

kak projjti sobesedovanie na anglijjskom: nyuansy i osobennosti 20 Як пройти співбесіду англійською: нюанси і особливості?

Отже, ви на порозі фірми. Тримайте себе вільно, але намагайтеся не перейти межу легковажності. Ви повинні продемонструвати, що саме ВИ та людина, яка найкращим чином підходить на запропоновану посаду.

Всі зустрічі розпочинаються з так званого breaking the ice – невимушених питань і простих відповідей:

 • How are you? – I’m ok, thank you. And you? (Як ви? – Добре, дякую. А ви?)
 • Nice weather today, isn’t it? – Yes, there is not a cloud in the sky. (Гарна погода сьогодні, чи не так? – Так, на небі ні хмаринки
Читайте також:
12 фразовых дієслів з GET

3. Розкажіть про себе, своєї кваліфікації і досвіді роботи

kak projjti sobesedovanie na anglijjskom: nyuansy i osobennosti 21 Як пройти співбесіду англійською: нюанси і особливості?

Коротко і чесно розкажіть про себе. Про школі, університеті, місцях роботи, а також про курси або навчальні програми. Краще, звичайно, тих, які пов’язані з новою бажаної посадою. Про вміння грати на музичному інструменті і захоплення живописом ви зможете сказати тоді, коли (і якщо) вас запитають про хобі.

 • I studied in the Kiev Polytechnic Institute. I graduated with a degree in journalism. (Я вчився в Київському політехнічному інституті. Закінчив його з дипломом журналістики).
 • I am currently studying at the Taras Shevchenko National University and will graduate with a degree in philology in a year (Я навчаюся в Національному університеті імені Тараса Шевченка і отримаю диплом філолога через рік).
 • I am studying English at the Native English School. (Я вчу англійську в Школі Іноземних Мов).
 • I was employed by apple’s from 2012 to 2014 as a manager. (Я працював в компанії Apple з 2012 по 2014 рік на посаді менеджера).

Після цього можуть послідувати питання:

 • Why do you want to work for us? (Чому ви хочете працювати у нас?)
 • Why should we hire you? (Чому нам слід найняти вас?)
 • What is your professional goal? (Які ваші професійні цілі?)

Що можна відповісти:

 • I like working with people and enjoy group projects. (Мені подобається працювати з людьми і я отримую задоволення від групових проектів).
 • I meet deadlines. (Я дотримуюся встановлені терміни).
 • I am motivated, disciplined, and focused and I am determined to get my job done and well on time. (Я мотивований, дисциплінований, цілеспрямований, і я повний рішучості виконати свою роботу добре і в строк).
 • You should hire me because I have the ability to develop my skills. (Вам слід найняти мене, так як я володію здатністю розвивати свої навички).
 • I can handle myself and my responsibilities. (Я справляюся зі своїми обов’язками).
Читайте також:
TOEFL — міжнародний екзамен з англійської мови: поради по підготовці

Розкажіть про те, чого плануєте досягти, працюючи в цій компанії. Опишіть свої достоїнства і переваги. Не славте оди самому собі, уникайте фраз I am a перфекціоніст, I am a workaholic (Я перфекціоніст, я трудоголік).

4. Уточнення деталей про передбачуваної посади

kak projjti sobesedovanie na anglijjskom: nyuansy i osobennosti 22 Як пройти співбесіду англійською: нюанси і особливості?

Пам’ятайте, вибирають не тільки вас. Ви також оцінюєте роботодавця, умови роботи, переваги компанії. І коли вас запитають Do you have any questions for us? (Чи є у вас до нас питання?) сміливо задавайте їх:

 • What will be my responsibilities? (Якими будуть мої обов’язки?)
 • What do you expect me to do in my company role? (Чому я повинен буду займатися?)
 • Who will be my manager? (Хто буде моїм керівником?)

Тут варто було б написати ще питання What type of raises can I expect? (На яку зарплату я можу розраховувати) або What does this position pay? (Скільки ви будете платити?), але це дуже тонка грань, яку не варто переходити так різко. Озброїтеся гідними відповідями. І коли ви почуєте What are your salary expectations? (На яку зарплату ви розраховуєте?), What do you expect in the way of salary (Який зарплати ви очікуєте?) – відповідайте:

 • Before I answer that question i’d like to ask what you typically pay someone with my experience and education in this type of position (Перш ніж відповісти на це питання, я хотів би запитати, скільки ви платите якого-небудь співробітникові з моїм досвідом і утворенням на цій позиції).
 • I really need more information about the position before I can begin to discuss salary. Can you tell me the range budgeted for this position? (Мені потрібно більше інформації про посади, перш ніж я зможу почати обговорювати зарплату. Чи Можете ви сказати мені діапазон бюджету на цю посаду?)
 • Money is important to me, but not the only factor; if you don’t mind can we revisit this question down the road after we discuss more facts about me your company and the position. (Гроші важливі для мене, але це не єдиний важливий фактор; якщо ви не заперечуєте, ми повернемося до цього питання після того, як обговоримо більше фактів про мене, вашої компанії та посади).
 • Well, I would expect a salary that is in line with the level and responsibilities of the position and my experience. What is the starting salary for the position? (Я чекаю зарплату згідно з рівнем та обов’язками на посаді, моїм досвідом. Яка стартова зарплата?
Читайте також:
Ідіоми про будинку, або "home" idioms | Блог про англійською мовою від EasySpeak

5. Завершення співбесіди

kak projjti sobesedovanie na anglijjskom: nyuansy i osobennosti 23 Як пройти співбесіду англійською: нюанси і особливості?

Що робити після завершення розмови: подякувати за увагу і піти? По-перше, якщо ви впевнені, що хочете отримати дане місце – дайте це зрозуміти. Ваша зацікавленість в компанії не менш важлива, ніж їх зацікавленість вами. По-друге, уточніть, коли ви готові приступити до роботи. По-третє, не соромтеся запитати, коли вам чекати результатів співбесіди. А потім, звичайно, подякуйте за приділений час:

 • Thanks very much for taking the time to meet with me today. (Спасибі, що приділили мені час сьогодні).
 • Thanks so much for scheduling my interview. I really appreciate the opportunity. (Велике спасибі за планування мого інтерв’ю. Я дійсно ціную цю можливість).

Будьте впевнені в собі і спокійні. Пам’ятайте: немає правильних або неправильних відповідей. Якщо вас мотивує розвиток особистості – добре, новий досвід роботи – чудово, отримання більшого заробітку – природно. Але дайте роботодавцю зрозуміти, що жоден пункт не є домінантним, важливий комплекс. І для отримання бажаного ви будете працювати старанно!

Приходьте на розмовні заняття в NES, відвідуйте Drama і Movie club: підвищуйте рівень знань, поповнюйте свій словарний запас. І переконайтеся, що життя скаже вам «Спасибі!» за вивчення англійської мови!

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн