Як розширити словниковий запас англійської мови або про методи запам’ятовування англійських слів

Щоб англійські слова міцно увійшли в наш постійний словник, вони повинні зайняти свою нішу в нашій довготривалій пам’яті. Сучасні вчені умовно поділяють людські запам’ятовувальні здібності на три види пам’яті:

  • короткострокова, в яку надходять відомості з зовнішнього світу безпосереднього в момент отримання інформації;
  • середньострокова, що відтворює ту інформацію, яку людський мозок отримав в недавній час (в цьому напрямку працюю деякі інтенсивні курси);
  • довгострокова – саме вона є хранителем того, щоб ми ніколи не забуваємо.

Проте довгострокова пам’ять влаштована теж не так просто. У ній є пасивна і активна частина. І саме з останньої легко витягується інформація в будь-який потрібний момент для використання в повсякденному житті. Щоб розширити словниковий запас англійської мови, ми повинні організувати запам’ятовування нових слів так, щоб вони потрапили в активний відділ довгострокової пам’яті.

Методи довгострокового запам’ятовування англійських слів

Один з найбільш простих і ефективних – метод записок. Він заснований на регулярному і активному повторенні слів, а також їх відтворення вручну. Знадобиться набір яскравих стікерів, на одній стороні яких слід записати англійські слова, а на іншій – їх переклад. Обов’язково зробити це самому. Далі стікери в ідеалі слід розвісити скрізь в тому приміщенні, де ви часто буваєте і згадувати як перекладається написане. В основному, це можна зробити тільки вдома. Якщо ж ви буваєте вдома рідко, рекомендуємо носити записочки з собою і періодично діставати і переглядати слова, намагаючись згадати їх переклад.

Дещо менш ефективний метод стовпчика, коли іноземні слова та їх переклад виписуються поруч у вигляді невеликої таблички. Він добре працює на короткочасну пам’ять. Нам же потрібно, щоб дана інформація потрапляла в довгострокову, тому рекомендує протягом 5-7 днів регулярно відкривати свій «стовпчик» і повторювати слова з нього.

Читайте також:
Як краще запам'ятовувати англійські слова — близька асоціація зі звучанням слова


Метод синонімів більш громіздкий у виконанні, але добре працює при умові вашої сумлінності. Заведіть собі зошит, де для кожного нового слова виділіть сторінку-дві. І по ходу вивчення вписуйте синоніми і активно вживаються речення з цим словом на відведену сторінку. Головна умова запам’ятовування – періодично читати написане, відтворювати вголос, і при подальшому вивченні англійської мови старозаписанные з’єднувати слова в речення з новими.

Корисні матеріали:

  • Техніки запам’ятовування англійських слів
  • Як краще запам’ятовувати англійські слова – близька асоціація зі звучанням слова
  • Запам’ятовування англійських слів повторенням
  • Вивчення англійських слів — прийоми запам’ятовування
Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн