Як розвинути здібності до мов — інтерв’ю з викладачем

Михайло викладає англійську мову в московському Вузі, він написав листа з критикою нашого курсу. Ми вирішили врахувати його побажання і вже допрацьовуємо матеріали. А поки з нагоди розпитали його про розвиток здібностей до мов.

Що, на вашу думку, необхідно, в першу чергу, для оволодіння мовою?

Ми знаємо рідну мову не стільки тому, що з дитинства його вчимо, але в зв’язку з тим, що за день за тисячу разів прокручуємо в голові слова, пропозиції, тобто мислимо. Це щоденна практика – наріжний камінь при вивченні будь-якої мови.

Раніше англійська викладали в школах і вищих навчальних закладах, але реальної потреби в його вивченні не було, оскільки не розвивалися торговельні та економічні зв’язки. Благо, сьогодні ситуація інша. Глобалізація робить свою справу, і англійська актуальне для всіх верств населення. Розвиток всесвітньої мережі і можливість зануритися у мовне середовище створює прекрасні умови для щоденної практики.

У чому принципова різниця між дорослими і дітьми, які вивчають мову?

Дитина все сприймає простіше, ніж дорослий. Він швидко занурюється в мовне середовище і відразу намагається повторювати, не обтяжуючи себе інтелектуальним осмисленням граматики. Діти вибудовують правила з тих знань, що у них вже є.

Дорослі діють згідно з чітким алгоритмом, який часто не залишає місце для імпровізації. В принципі, можливості кожної людини індивідуальні, але дорослим, безумовно, є чому повчитися у дітей.

З якими труднощами може зіткнутися неофіт при вивченні англійської мови?

Будь європейський мову починається з осягнення азов граматики, що є по суті мовних кістяком, на який нарощується, подібно м’язам – лексика. З цієї точки зору англійська мова досить проста.

Англійська — аналітичний мову, в ньому відсутні особові закінчення, зате дуже розвинена система часів.

Для багатьох складно вивчити приводи, які представлені у великій кількості і мають смыслообразующие функції.

Багато учні кидають мову з-за нібито складної системи часів. Але це абетка мови, на якій варто загострити увагу, надалі вивчення піде легко.

Чому виникає мовний бар’єр і як її можна подолати?

Ноги у цих страхів ростуть з глибокого дитинства. Рідною мовою ми говоримо автоматично, а от намагаючись висловити думку іноземною – напружуємо звивини, запинаемся, починаємо помилятися і на емоційному рівні занурюємося в дитинство. Людина відчуває себе дурним, беззахисною дитиною. Подолати ці страхи можна, дозволивши собі помилятися, бути дитиною. Добре допомагає прийом, коли ви сприймаєте вивчення мови як гру.

Якогось фундаментального принципу потрібно дотримуватися при вивченні мови?

Важливо побільше слухати і намагатися повторювати фрази цілком, таким чином розвивається м’язова пам’ять і незабаром з’являється можливість говорити на автоматі. Головне правило, якого повинні дотримуватися всі новачки – все робити в задоволення!

Багато хто вважає, що природа їх обділила здатність до вивчення іноземних мов і багато часу витрачають на заняття. Можна швидко вивчити англійську мову?

Це швидше «відмазка», ніж реальний стан справ. Не має значення, наскільки розвинена оперативна пам’ять або уяву. Якщо людина не страждає травмами мозку і не хворий, то в його силах вивчити мову, застосовуючи правильну методику, приблизно за рік. Потрібно змінити психологічну установку і справи налагодяться.

Дайте пораду тим, хто займається самостійним вивченням англійської мови

Намагайтеся приділяти заняттям не менше 30 хвилин в день! Практикуйте тотальне занурення у вивчення мови, розділіть слова на теми, столові прилади, предмети одягу, інтер’єр, наклейте стікери з іноземними словами по дому. Постійно з’ясовуйте все, що бачите навколо. Познайомтеся з носієм мови. Дерзайте, відкривайте нові грані свого інтелекту, розширюйте межі свідомості і у вас все вийде!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн