Як швидко поповнити словниковий запас англійської мови?

kak bystro popolnit slovarnyjj zapas anglijjskogo yazyka  55 Як швидко поповнити словниковий запас англійської мови?

Вам знайома ситуація, коли ви розмовляєте англійською і не можете виразити думку, бо не знаєте потрібне слово?

Маленький словниковий запас – поширена проблема. Від його величини залежить, як ви можете вільно висловлювати свої думки англійською мовою.

У цій статті ви дізнаєтеся:

  • Як потрібно вчити англійські слова, щоб розширити словниковий запас;
  • Кращі способи розширення словникового запасу;
  • 3 поради, як швидко поповнити свій запас англійських слів.

Як правильно вчити слова, щоб збільшити словниковий запас англійських слів?

kak bystro popolnit slovarnyjj zapas anglijjskogo yazyka  56 Як швидко поповнити словниковий запас англійської мови?

Головна причина відсутності зростання словникового запасу – неправильний метод вивчення нових слів. Це коли ви вчіть слова, а через 3-5 днів пам’ятайте лише невелику частину.

Якщо вчити англійські слова правильно, то словниковий запас буде поступово розширюватися, і ви не будете забувати слова. Дотримуйтесь цих рекомендацій, щоб не витратити час даремно.

1. Вчіть менше слів, але робіть це якісно.

Немає сенсу вчити багато слів, якщо в результаті ви запам’ятаєте всього кілька. Не беріть одразу по 50 слів. Краще візьміть 10-15 слів, але зате як слід попрацюйте з ними.

Як правильно вчити слова, ви можете почитати тут.

2. Користуйтеся англо-англійським словником.

Звичайно, простіше подивитися переклад слова в електронному перекладача або російсько-англійському словнику. Але використання англо-англійського словника дає певні “плюси”:

  • Ви легко зрозумієте сенс слова. Адже в таких словниках дається не переклад слова, а його значення (англійською мовою).
  • Дізнаєтеся схожі (синоніми) і протилежні слова (антоніми), які наводяться до кожного слова.
  • В англо-англійському словнику подаються стійкі вислови, в яких використовується це слово.
Читайте також:  Діалекти англійської, який слід вивчати?

На початкових рівнях слід користуватися двомовним словником (англо-російським).

3. Дивіться не одне, а всі значення слова.

Найчастіше в одного слова є декілька значень, і вони бувають зовсім різні. Наприклад, слово break може означати як отвір у чому-то (тріщину, дірку), так і вільний від роботи час (перерва).

Чим більше значень одного слова ви знаєте, тим точніше ви зможете його використовувати.

4. Постійно використовуйте слова, які знаєте.

Як би добре ви не запам’ятали слово, якщо ви не будете ним користуватися, ви забудете його. Постійно використовуйте слова, які вивчили.

Якщо у вас немає можливості щодня спілкуватися англійською, то ви можете подумки описувати те, що бачите і вчитися думати англійською мовою.

Всі ці рекомендації дозволять вам підвищити словниковий запас і запам’ятати слова, які ви вивчаєте. А тепер давайте перейдемо до найулюбленішим і найпопулярнішим способів розширення словникового запасу.

Увага: Хочете подолати мовний бар’єр і заговорити англійською? Дізнайтеся на уроці в Москві, як наші студенти починають говорити за 1 місяць!

Кращі способи розширення словникового запасу англійської мови

kak bystro popolnit slovarnyjj zapas anglijjskogo yazyka  57 Як швидко поповнити словниковий запас англійської мови?

Це найпопулярніші способи, які допоможуть вам дізнатися багато нових слів і виразів.

1. Дивіться фільми і серіали англійською.

Хто не любить подивитися цікавий фільм або серіал? Роблячи це англійською мовою, ви розширите свій словниковий запас.

Обов’язково підбирайте фільм/серіал під ваш рівень володіння англійською. Адже якщо в ньому буде занадто багато невідомих слів, вам просто набридне дивитися його.

Також можете орієнтуватися на те, яка лексика вам більше потрібна. Наприклад, при перегляді серіалу «Друзі» ви можете поповнити свій словниковий запас повсякденними виразами, при перегляді серіалу «Офіс» – робочої лексикою.

Як правильно дивитися фільми, читайте в цій статті.

Читайте також:  Як вчити дітей англійської мови за сучасними методиками

2. Слухайте англійські пісні і подкасти.

У піснях завжди можна зустріти багато цікавих і корисних виразів. Але від пасивного прослуховування, ви ніколи не збільшите словниковий запас. Робити це потрібно правильно.

Слухати подкасти також дуже корисно. Ви можете підібрати подскаст по вашому рівню і вибрати будь-яку цікаву для вас тему.

3. Читайте англійські книги і статті.

Читання є ще одним популярним способом поповнити свій словниковий запас. Однак не забувайте, що якщо ви хочете запам’ятати слова, вам потрібно опрацювати їх, а не просто підписати переклад олівцем над невідомим словом.

Як правильно читати книги, подивіться тут.

4. Розв’язуйте кросворди, грайте в ігри.

Зараз багато ігор, які спрямовані на тренування та запам’ятовування нових слів. Розгадуйте кросворди, складайте слова з літер, шукайте потрібні слова і т. д. Все це допоможе вам поповнити свій словниковий запас і ще раз повторити вже відомі вам слова.

Фільми, серіали, пісні, подкасти та ігри допоможуть вам поступово збільшити словниковий запас. Але що робити, якщо вам потрібно поповнити його протягом невеликого періоду часу? Ми відкриємо 3 способу, які дозволять вам зробити це.

3 поради, як швидко поповнити словниковий запас англійської

1. Вчіть списки слів на одну тему.

Вчити слова, які об’єднує одна тематика, набагато легше, ніж учити все упереміш.

Для цього потрібно взяти 10-20 слів, що відносяться до однієї теми. Наприклад, тварини, предмети інтер’єру, робота, подорожі і т. д. Обов’язково беріть тему, яка цікава і потрібна саме вам. Навіщо вам учити деталі автомобіля, якщо ви не стикаєтеся з цим в житті?

Далі попрацюйте з кожним словом, склавши пропозиції з ним. Списки слів дозволяють не просто складати пропозиції, а відразу почати використовувати їх.

Читайте також:  Компліменти англійською дівчині і чоловікові з перекладом від NES

Вивчили слова на тему робота? Складіть невелику розповідь про те, які обов’язки ви виконуєте, і як проходить ваш робочий день. Якщо у вас поки немає роботи, помрійте і розкажіть про роботу вашої мрії.

Якщо ви вчите мову в групі, можете розігрувати сценки. Це дуже весело і корисно. Уявіть, що одна людина роботодавець, а інший прийшов на співбесіду.

2. Вчіть найбільш уживані слова.

Є слова, якими люди користуються дуже часто, а є ті, які використовують в рідкісних випадках.

Набагато корисніше вчити слова, які ви можете використовувати в будь-яких ситуаціях. Наприклад, в список слів «робота» набагато корисніше включити слова: роботодавець, працівник, найняти, звільнити, графік роботи і т. д. Це ті слова, які дійсно знадобляться вам.

Якщо ж ви будете вчити специфічні слова, які не відносяться до вашої роботи, навряд чи ви ними скористаєтеся. А, як я вище писала, якщо не користуватися словами, то ви їх забудете.

3. Вчіть слова, які знаходяться навколо вас.

Така вправа дозволить вам перевірити і поліпшити свій запас англійських слів. Огляньте кімнату/кабінет/парк/ресторан, де проводите час. Що ви бачите?

Назвіть кожен предмет, який ви побачите. Якщо ви не знаєте якесь слово, запишіть його. У підсумку ви складете власний список слів, який ви зможете вивчити. Завдяки йому ви будете знати назви предметів, що оточують вас.

Отже, якщо ви будете слідувати всім способам, описаним у статті, то зможете істотно поповнити ваш словниковий запас. І у вас точно не виникне ситуації, коли ви хочете сказати або запитати щось, але не знаєте потрібного англійського слова.

Друзі, а як ви вчите англійські слова?

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: