Як швидко згадати англійську мову? Покрокове керівництво з відновлення знань англійської мови

kak bystro vspomnit anglijjskijj yazyk poshagovoe rukovodstvo po vosstanovleniyu znanijj anglijjskogo yazyka 13 Як швидко згадати англійську мову? Покрокове керівництво з відновлення знань англійської мови

Якщо не використовувати англійську мову, з часом він забувається. Навіть якщо ви раніше знали його дуже добре. Але не варто переживати. Відновити свій рівень ви можете дуже швидко. Головне знати, як це правильно робити.

Ми склали для вас керівництво, яке допоможе вам самостійно скласти план занять для відновлення вашого англійської.

Із статті ви дізнаєтесь:

 • Коли треба відновлювати мову, а коли вчити заново;
 • Як вибрати теми;
 • Як скласти графік навчання;
 • Як правильно скласти план уроку.

Коли можна відновлювати англійську мову?

kak bystro vspomnit anglijjskijj yazyk poshagovoe rukovodstvo po vosstanovleniyu znanijj anglijjskogo yazyka 14 Як швидко згадати англійську мову? Покрокове керівництво з відновлення знань англійської мови

Відновити – привести у попередній стан.

Англійську мову можна відновити, якщо ви знали його на хорошому рівні, вміли розмовляти, але забули деякі теоретичні моменти, слова і “втратили” навик.

Тобто програма відновлення підійде вам, якщо зараз ви пам’ятаєте і можете навіть говорити, але у вас є прогалини, які треба відновити.

Якщо ж у вас був базовий рівень знань, або ви вчили мову дуже давно (в школі) і взагалі нічого не пам’ятаєте, або ніколи не могли розмовляти мовою, то немає сенсу щось відновлювати. Чому? Тому що вам нема чого приводити в колишній стан.

Увага: Хочете подолати мовний бар’єр і заговорити англійською? Дізнайтеся на уроці, як наші студенти починають говорити за 1 місяць!

В цьому випадку програма відновлення буде повністю повторювати програму навчання, тобто в будь-якому випадку, вам доведеться починати вчити англійську з початку.

З чого складається процес відновлення рівня англійської?

Процес відновлення вашого рівня англійської спрямований на відновлення знань і навичок.

kak bystro vspomnit anglijjskijj yazyk poshagovoe rukovodstvo po vosstanovleniyu znanijj anglijjskogo yazyka 15 Як швидко згадати англійську мову? Покрокове керівництво з відновлення знань англійської мови

Це дуже важливо зрозуміти. Адже в основному люди роблять упор на відновлення знань. Але без практичного відпрацювання ви дуже скоро забудете всю теорію. Чи варто тоді взагалі на це витрачати час? Навряд чи.

Саме тому ефективні заняття завжди включають теорію і практику, причому в певному відношенні, але детальніше про це я розповім нижче.

А зараз давайте поговоримо, що входить до відновлення знань і навичок.

Відновлення знань (теорія)

Тут ви відновлюєте теорію, яку ви забули або пам’ятайте, але погано. Це можуть бути правила і слова (списки слів за темами). Наприклад, ви плутаєте артиклі a і the; забуваєте, коли ми використовуємо do, а коли does; не можете згадати, чим відрізняються прийменники in, at; не пам’ятаєте, як утворюється час present perfect.

Відновлення навичок (практика)

Крім знання треба відновлювати навички. Тут вам потрібно відновити вміння використовувати знання в розмові і листі. Це треба робити з допомогою практичних розмовних і писемних вправ, про які я розповім нижче.

Зверніть увагу, відновлення знань і навичок повинні йти один за одним. Спочатку теорія, а потім відразу практика.

Читайте також:  Для чого потрібна англійська мова. 25 причин, навіщо вчити англійську мову

Якщо ви просто прочитаєте теорію, то, як би добре ви її не зрозуміли, не закріпивши її на практиці, ви дуже скоро все забудете.

Як краще тренувати навички?

Звичайно, найкращий спосіб – це тренуватися з ким-то. Для цього можна піти на курси англійської, до репетитора чи знайти співрозмовника. Відпрацьовуючи правила в парі, ви будете тренувати не тільки розмовні навички, але і сприйняття мови на слух.

Якщо у вас немає можливості робити все це з кимось, то ви можете складати речення самому собі, обов’язково промовляючи їх вголос.

Як правильно скласти програму для відновлення свого англійської мови

kak bystro vspomnit anglijjskijj yazyk poshagovoe rukovodstvo po vosstanovleniyu znanijj anglijjskogo yazyka 16 Як швидко згадати англійську мову? Покрокове керівництво з відновлення знань англійської мови

Якщо ви не хочете витратити час даремно, то вам потрібно скласти програму, за якою ви будете займатися. Вона повинна включати теми (граматика, списки слів), графік навчання, кількість годин і план уроку.

Складного в цьому нічого немає. Зараз я вам все детально розкажу.

Крок 1. Вибір тим для повторення

Спочатку треба визначитись, в яких темах у вас є прогалини.

Є 2 способи, які допоможуть вам зрозуміти, які теми вам потрібно відновити. Ви можете використовувати їх разом.

1. Самостійно

Якщо ви добре знали мову, то ви можете самі оцінити, які теми вам варто повторити, а які ні. Просто подумайте, чому у вас труднощі? Наприклад, ви не пам’ятаєте, як ставити артиклі; коли використовувати час Present Perfect і як будувати речення в ньому; не пам’ятаєте слова на тему «робота».

Критерій вибору тим дуже простий. Якщо ви не впевнені, плутаєтеся, не пам’ятаєте, робите помилки при використанні якогось правила, вам потрібно обов’язково включити цю тему до списку.

2. Тестування

Якщо ж ви не впевнені, що здатні самостійно виявити проблемні теми, то ви можете пройти тестування. Воно точно покаже, ніж у вас труднощі.

Ні в якому разі не використовуйте тести, де треба вибирати варіанти відповідей. Такий тест ніколи не покаже реальний рівень знань. Про правильний тест ми писали раніше тут.

Так само враховуйте, що зазвичай тестування направлене на оцінку знань граматики (правил). Тому щоб відновити словниковий запас, вам потрібно самому подумати над тим, які списки слів слід включити в програму.

ВАЖЛИВО: Ви повинні оцінювати кожну тему по двом критеріям: знання теорії та вміння застосовувати на практиці. Якщо ви пам’ятаєте теорію, але складати речення не можете, вам потрібно включити цю тему до списку для повторення.

Крок 2. Складаємо графік занять

Тепер всі теми, які ви вибрали, вам потрібно розподілити по конкретних днях. Просто так розставити їх навмання не можна. Це безпосередньо позначиться на терміні навчання.

Щоб скласти графік правильно, треба слідувати цим рекомендаціям.

Читайте також:  Прийменники часу. Prepositions of Time.

1. Теми повинні слідувати від простої до складної

Якщо ви не розумієте прості теми, то немає сенсу братися за більш складні. Чому? Тому що в англійській всі прості теми використовуються в подальшому. І нерозуміння простих утруднить розуміння більш складних.

Наприклад, якщо ви не розумієте дієслово to be, то вам буде важко зрозуміти час Present Continuous.

He is a builder.
Він будівельник.

He is building a house.
Він будує будинок.

І в 1-му та 2-му реченні присутній to be в теперішньому часі (is). Тільки в 1-му реченні він утворює пропозицію, виступаючи в якості дієслова (він є будівельником), а у 2-му є допоміжним дієсловом і вказує на тривалість дії (він є будують будинок).

До списків слів це не відноситься. Плануючи заняття, ви можете як завгодно поєднувати списки слів з граматикою. Наприклад, ви можете легко вивчити тему «ресторан» як на початку програми, так і в середині.

2. Чим частіше ви займаєтеся, тим швидше відновити свої знання та навички

Найкращий варіант – займатися кожен день. Це дозволить вам в короткі терміни відновити ваш рівень. Якщо у вас немає такої можливості, підійдуть варіанти: через день, три рази на тиждень.

Відновлювати англійська, займаючись 1 або 2 рази в тиждень, сенсу немає. Чому? Відновлення розтягнеться на тривалий період, і ефективність впаде в рази. Те, що ви пройшли в понеділок, до п’ятниці, наприклад, ви вже можете забути.

Також швидкість відновлення залежить від тривалості ваших занять. Чим більше часу ви приділяєте англійської, тим краще. Якщо ви займаєтеся кожен день, то заняття можуть тривати годину-півтора, якщо через день або 3 рази в тиждень, то 1,5 – 2 години.

3. Повторюйте вивчений матеріал

Візьміть за правило кожні 4-6 заняття повторювати пройдені теми. Так ви зможете знайти незрозумілі моменти і розібрати їх. Не треба створювати кашу в голові».

Крок 3. Як скласти план уроку?

Ви вибрали теми, правильно розподілили їх по днях і готові почати вчитися. Але як правильно побудувати заняття? Що робити на уроці?

Впевнена, перше, що прийшло вам в голову – займатися так, як ви навчалися раніше (наприклад, як у школі). Але це далеко не найкращий метод. Нижче я розповім, як правильно скласти план уроку.

1. Структура уроку

Для початку давайте поговоримо про самій структурі уроку. Як я говорила вище, наша мета – відновити знання (граматику і слова) і навички (розмовний, письмовий).

Тому урок повинен складатися з:

 • Розбір правил/прояснення слів – 10-20% часу уроку
 • Усна відпрацювання матеріалу – 50% часу уроку
 • Письмова відпрацювання матеріалу – 30% часу уроку

Розберемо кожен пункт детальніше.

2. Що робити на занятті?

Теоретична частина

З неї починається урок. Наприклад, сьогодні ви проходите освіта пропозицій в простому майбутньому часі (Future Simple).

Читайте також:  Конспектування на TOEFL. Note-taking for the TOEFL.

Ви дивитеся теорію в книгах, підручниках, інтернеті або у нас в блозі. Читаєте та розбираєтеся, як утворюється пропозицію. Це зазвичай займає 5-10 хвилин. Все залежить від складності правила.

Якщо ви проходите списки слів, то вам потрібно переглянути переклад слова і його значення, щоб зрозуміти, в яких ситуаціях ми його використовуємо.

Усна відпрацювання матеріалу

Ви подивилися, як будується речення в майбутньому часі. Тепер вам потрібно навчитися застосовувати це на практиці. Адже ви відновлюєте англійська не для того, щоб знати і мовчати.

Якщо ви робите все самостійно, то просто складайте пропозиції і промовляйте їх. Пропозиції повинні бути дуже простими. Як правильно це робити, ми писали тут.

В результаті занять ви повинні швидко і без проблем використовувати правило в мовленні.

Цей етап займає більшу частину часу, так як він є найважливішим.

Письмова відпрацювання

Вона потрібна, щоб закріпити матеріал. Недостатньо прочитати і скласти речення усно, потрібно закріпити все це в письмовому вигляді. Для цього, так само як і в “усній відпрацювання матеріалу”, треба будувати прості речення, але вже письмово.

В результаті таких занять ви легко і швидко згадайте англійська і відновити всі втрачені навички. Головне правильно організувати заняття!

Коротке резюме

Давайте ще раз проговоримо основні моменти:

1. Англійську мову варто відновлювати, якщо коли-то у вас був хороший рівень, ви могли говорити, але з-за відсутності практики щось забули. Якщо у вас був базовий рівень знань або ви зовсім нічого не пам’ятаєте, то програма відновлення буде повністю повторювати програму навчання.

2. Ви повинні розуміти, що відновлювати потрібно не тільки знання, але й навички. Якщо ви просто прочитаєте теорію, то, як би добре ви її не зрозуміли, не закріпивши її на практиці, ви дуже скоро все забудете.

Як скласти програму, за якою ви будете займатися?

1. Вибрати теми, які варто повторити.

Зробити це ви можете самостійно або за допомогою тестування. Критерій вибору тим дуже простий: якщо ви не впевнені, плутаєтеся, не пам’ятаєте, робите помилки при використанні якогось правила, вам потрібно обов’язково включити цю тему до списку.

2. Скласти графік занять.

Тут потрібно пам’ятати про 3-х наступних моментах.

 • Теми повинні бути розподілені по днях від простої до складної.
 • Чим частіше і довше ви будете займатися, тим швидше зможете відновити свій рівень.
 • Обов’язково виділіть окремий день для повторення пройденого матеріалу.

3. Урок повинен складатися з:

 • Розбір правил/прояснення слів – 10-20% часу уроку
 • Усна відпрацювання матеріалу – 50% часу уроку
 • Письмова відпрацювання матеріалу – 30% часу уроку

Друзі, обов’язково пишіть запитання в коментарях під статтею. Якщо ви щось не зрозуміли, я роз’ясню.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: