Як сказати “маленький” англійською

 Як сказати маленький англійською

Вивчаючи іноземну мову, важливо пам’ятати про відмінності значень прикметників, які переводяться на російську однаково, особливо якщо ці слова часто використовуються.

Різниця у використанні і little small, які вживаються найчастіше, вже детально розглядалася на сторінках нашого блогу.

Однак, боячись допустити помилку, не слід обмежуватися лише двома словами, адже існує велика кількість інших синонімів, про яких ви дізнаєтеся з цього матеріалу.

Tiny

Якщо предмет, який ви описуєте, зовсім маленький, крихітний, то використовуйте слово tiny. Однак пам’ятайте, що tiny – це strong adjective, це означає, що в ньому вже закладено значення “дуже” і тому його не можна використовувати зі словом very:

The room was not just small, it was tiny! – Кімната була не просто маленька, вона була крихітна!

I saw a tiny stone on the floor. – Я побачив крихітний камінь на підлозі.

Diminutive

Ще один синонім до слова small – diminutive [dɪ’mɪnjutɪv]. За значенням це прикметник наближене до tiny: маленький, крихітний, мініатюрний, і вживається для опису об’єктів або людей:

The curtain opened and a diminutive funny man appeared on stage. – Завіса відкрився і крихітний смішний чоловік з’явився на сцені.

She was standing on the balcony and her figure seemed diminutive. – Вона стояла на балконі і її фігура здавалася крихітною.

В англійській мові зменшувально-пестливі імена називають diminutives, наприклад Tom – це diminutive від Thomas, Alex – це diminutive від Alexander і так далі. Також в англійській мові сущесвуют зменшувальні суфікси (diminutive suffixes), які надають словами зменшувальні значення.

Minute

Ні, ні, це не 60 секунд, це прикметник, який читається [maɪ’n(j)uːt] і позначає “малий, найдрібніший”, а також “дріб’язковий, несуттєвий, незначний, дрібний”, коли мова йде про який-небудь інформації або щось абстрактне:

Through the lenses we could see minute particles of sediment. – крізь збільшувальне скло ми могли бачити найдрібніші частинки осаду.

Their team stood a minute chance to win the competition. – Їх команда мала незначні шанси виграти змагання.

Each minute detail was described. – Кожна найдрібніша деталь була описана.

Petite

Слово французького походження, яке зазвичай використовують, коли описують жінку: витончена, мініатюрна. Прикметник вимовляється як [pə’tiːt]:

I saw her petite figure in the crowd. – Я побачив її мініатюрну фігуру в натовпі.

My aunt was very petite when she was younger but now she gained weight. – Моя тітка була дуже витонченою, коли була молодшою, але зараз вона набрала вагу.

Petty

Прикметник petty хоча і не описує фізичних розмірів, але теж перекладається, як “дрібний”, в сенсі “незначний, поганий”:

Let’s avoid petty details and go straight to the point. – Давайте впустимо дрібні деталі і перейдемо прямо до справи.

He was not arrested because he committed just a petty offence. – Він не був заарештований, тому що він вчинив лише дрібне хуліганство.

Slight

Маленький, невеликий, в значенні “незначний”. Зазвичай це прикметник служить для опису будь-яких проявів, змін, а не фізичних розмірів предметів:

There was a slight increase in sales in summer. – Влітку було невелике зростання продажів.

The damage was not serious, just slight. – Пошкодження було невеликим, тільки незначним.

Не ігноруйте синоніми знайомих вам слів, навпаки, звертайте на них увагу при роботі зі словниками, при читанні текстів і незабаром ви помітите, що ваше розуміння прочитаного та прослуханого покращитися, до того ж, це дозволить вам точніше висловлювати свої думки англійською мовою.

А якщо вам потрібна допомога для поповнення словникового запасу і подолання розмовного бар’єру – звертайтеся до нас, вже на вступному занятті ви отримаєте корисні рекомендації щодо складання індивідуальної програми навчання по Скайп від наших викладачів. Запишіться на вступне заняття прямо зараз!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: