Як тренувати розмовну мову англійською?

kak trenirovat razgovornuyu rech na anglijjskom  40 Як тренувати розмовну мову англійською?

Ми вчимо англійську, щоб спілкуватися з іншими людьми. Однак більшість з нас вивчає мову роками, знають багато слів, вміють читати та писати, але ось використовувати в розмові свої знання не можуть. Як же перетворити ці знання в розмовну навичка?

У статті ми дамо покрокову інструкцію для тренування навички розмовної англійської. Це дозволить вам усно використовувати свої знання на практиці і набагато покращити розмовну мову.

За допомогою цієї вправи студенти нашого курсу починають говорити англійською набагато швидше, ніж люди, які навчаються за класичним методом. Головне, що ви можете виконувати таку тренування вдома самостійно.

Як розвинути усне мовлення англійською?

Наша стаття буде складатися з наступних частин:

  • Теоретичне пояснення (чому потрібно робити саме так)
  • Приклад вправи
  • Пояснення того, на які моменти треба звертати увагу при тренуванні

Увага: Не говорите англійською мовою або робите багато помилок? Дізнайтеся на уроці в Москві, як заговорити через 1 місяць занять за методом ESL.

Отже, давайте розберемо, для чого нам потрібно виконувати вправу, про який піде мова далі. Вивчення будь-якого матеріалу передбачає дві частини: теоретичну та практичну.

Теоретична частина

Вона складається з 2-х етапів. Ви їх самі прекрасно знаєте.

1 етап: В яких випадках використовується правило?

Коли ви беретеся за будь-який матеріал (наприклад, правило), спочатку потрібно зрозуміти, в яких випадках ми використовуємо його. Для цього потрібно просто розібратися з теоретичною частиною. Це досить важливий етап, адже від нього залежить, правильно чи неправильно ви будете використовувати це правило.

У результаті цього етапу ви повинні чітко розуміти, коли використовується досліджуване правило.

2 етап: Як будується речення з цим правилом?

Тут важливо зрозуміти, як правильно використовується дане правило. Тобто як побудувати речення. Для цього краще всього намалювати схему побудови, щоб вона була у вас перед очима. Приклад такої схеми ми розглянемо нижче.

Результат «теоретичної частини»: ви повинні розуміти, коли використовується правило і як будувати з ним речення. Далі слід практична частина.

Практична частина

Для початку давайте розглянемо причину: чому люди вчать англійську, але говорять на ньому одиниці? Все просто. Вони вивчають матеріал в теорії, але не застосовують його в розмовній практиці. Максимум, що роблять – письмові вправи, зубріння тексту і складання діалогу. А до самого важливого не доходять.

Читайте також:  Одяг на англійській мові для дітей – тема уроку clothes

Саме в цьому і полягає причина того, що багато хто не може говорити. Щоб це виправити, ми повинні додати багато розмовної практики.

Розібравши матеріал в «теоретичний частини», ви отримали знання. А тепер настав час для придбання розмовного навички використання цього правила.

Щоб говорити англійською, треба говорити англійською smile Як тренувати розмовну мову англійською? Тому на цьому етапі вам треба усно складати речення англійською. Це дуже просто. Робиться це за допомогою нашої схеми, яку ми склали в «теоретичній частині».

Для цього необхідно в схему підставляти різні слова. Чим більше пропозицій ви складете, тим простіше вам буде використовувати це правило в житті.

Тут, напевно, ви скажете, що не зовсім зрозуміло. Зараз ми перейдемо до прикладу, і все відразу стане зрозумілим.

Вправа на тренування розмовної англійської мови

kak trenirovat razgovornuyu rech na anglijjskom  41 Як тренувати розмовну мову англійською?

Тепер розглянемо на прикладі те, про що я говорила вище. Зараз я вам покажу, як треба робити цю вправу, а після нього напишу моменти, які треба дотримуватися при його виконанні.

Теоретична частина

1 етап: В яких випадках використовується правило?

Візьмемо правило побудови питань у Present Simple (теперішній простий час) c дієсловом like (подобається). Ми не будемо зараз досконально розбирати це час, його опис ви можете прочитати тут.

Це питання ми задаємо, коли хочемо дізнатися у людини, чи подобається йому робити що-небудь. Наприклад, ми можемо дізнатися, чи подобається людині його робота, подобається йому вигулювати собаку, чи подобається йому займатися спортом.

2 етап: Як будується речення з цим правилом?

Схему побудови питання можна представити так:

Do/does____like to ____.

Щоб побудувати речення, треба в перший пробіл вставляти діючих осіб (ти, я, вони тощо), а в другій – дієслово (грати, бігати і т. д.).

В залежності від того, про кого йде мова, допоміжний дієслово do змінюється на does.

Do ми використовуємо з I, we, you, they, my friends. Схема буде виглядати так.

Do ____ like to _____?
You read
We swim
Your parents work

Does ми використовуємо з he, she, it, my friend… Схема буде виглядати так.

Does ______ like to _____?
he read
she swim
her brother sleep

Ще раз напишу, що після теоретичної частини, ви має розуміти, коли ми використовуємо правило і як саме будуються пропозиції. Далі переходимо до тренувань.

Читайте також:  Топ 5 найкращих перекладачів англійської мови онлайн

Практична частина

1. Спочатку тренуємо конструкцію зі словом you (ти/ви). Для цього треба підставляти будь-які дії замість другого пробілу.

Do you like to ____?

Do you like to swim?
Тобі подобається плавати?

Do you like to drive?
Тобі подобається водити?

Do you like to run?
Тобі подобається бігати?

Нагадую, що робити це треба усно! Нижче ми розглянемо, на що звертати увагу при складанні речень, а поки йдемо далі.

2. Беремо наступну особу (she). Нагадаю, що, коли ми використовуємо (she), допоміжний дієслово do змінюється на does.

Does she like to ____?

Тепер складаємо речення з ним.

Does she like to drive?
Їй подобається водити?

Does she like to run?
Їй подобається бігати?

3. Далі ми складаємо речення, відпрацьовуючи використання з кожним дійовою особою (я, ти, ви, він, вона, вони) окремо.

4. Після цього треба скласти пропозиції упереміш, підставляючи різних людей і різні дії.

Наприклад:

Do you like to swim?
Тобі подобається плавати?

Do they like to speak English?
Їм подобається говорити англійською?

Does she like to read?
Їй подобається читати?

Does he like to drive?
Йому подобається водити?

Does your sister like to paint?
Твоїй сестрі подобається малювати?

Do her parents like to travel?
Її батькам подобається подорожувати?

Все це потрібно для того, щоб ви могли швидко і легко побудувати речення. В кінці тренування ви повинні вимовляти пропозиції правильно, не замислюючись, що де потрібно поміняти і поставити. Якщо ви зробите все правильно, то, коли ви будете спілкуватися з іноземцем і захочете запитати, наприклад, про його роботу, ви легко “на автоматі” задасте потрібне питання.

А тепер давайте розглянемо, як потрібно правильно тренувати мова і як працювати з кожним із складених вами пропозицій, щоб зробити вашу мову не тільки правильно, а ще красивого і швидкого.

Як правильно тренувати розмовну англійську?

kak trenirovat razgovornuyu rech na anglijjskom  42 Як тренувати розмовну мову англійською?

Виконуючи цю вправу, вам потрібно кожне побудоване речення “проганяти” з 4 кроків, вказаними нижче. Переходьте до наступного кроку тільки після того, як попередній крок виконаний. Завдяки цьому ваша мова стане правильною і красивою.

Крок 1: Правильність побудови

Мета кроку – домогтися граматичної правильності пропозиції. Тобто треба, щоб ви не допускали помилок у побудові речень, коли будете складати речення усно.

Наприклад:

Do you like to swim? – правильно

Читайте також:  3 типи помилок в англійській мові, які роблять англійську мову неправильної

Does you like to swim? – неправильно

Якщо ви допустили помилку, повторіть цю пропозицію ще кілька разів. Повторюйте пропозицію до тих пір, поки не навчитеся говорити правильно. На цьому кроці неважливо, як швидко ви говорите. Зараз ваша мета-добитися правильного побудови.

Крок 2: Вимова

Тепер вам потрібно звернути увагу на те, наскільки правильно ви вимовляєте звуки в кожному слові. Вимовте пропозицію, правильно промовляючи слова в ньому.

Якщо ви займаєтеся з викладачем, він поправить, якщо ви щось скажете не так. Якщо ви займаєтеся самостійно, ви можете прослухати вимову кожного слова, щоб правильно вимовляти їх. Це ви можете зробити за допомогою онлайн словника (наприклад, Oxford Dictionary).

Крок 3: Побіжність

В житті люди говорять досить швидко (побіжно). Щоб навчитися робити це, вам потрібно вимовляти пропозиція все швидше і швидше, починаючи від повільного до швидкого варіанту. Робити це треба до тих пір, поки ви не досягнете швидкості вимови. В ідеалі ви повинні складати речення «рівне», як якщо б говорили російською мовою.

Відразу скажу, що на це може знадобитися час (від 1 до 5 хвилин).

Після цих 3 етапів ви повинні: 1) правильно складати речення, 2) правильно вимовляти його, 3) легко і швидко говорити.

Крок 4: Інтонація

Звичайно, іноземці не розмовляють на своїй мові, як роботи. Тому і ваша мова не повинна звучати так. Дуже часто контролюючи правильність «говоріння», люди забувають про висловлення емоцій.

Вимовляючи пропозицію, ви повинні виражати свої почуття за допомогою інтонації. Якщо ви задаєте питання, робіть це з питальною інтонацією, підвищуючи голосу в кінці речення. Виділяйте голосом найбільш значущі слова, на які потрібно звернути увагу.

Короткий підсумок

Якщо ви хочете розвинути розмовну англійську мову, то така вправа є кращим способом зробити це. Тренуючи англійську так, ви:

1. Покращуєте розмовний навик.

2. Можете використовувати свої знання в розмові.

3. Робите свою промову красивою і швидкою.

Якщо вам незрозуміла якась частина, напишіть в коментарях під статтею. Важливо, щоб ви розібралися. Можливо, здається, що вправа складна, але, насправді, воно дуже просте. Коли ви зробите його пару раз, на відпрацювання цілого правила ви будете витрачати всього по 10-30 хвилин.

Тренуючи свою промову з допомогою цієї вправи, дуже скоро ви зможете розмовляти англійською так само швидко, красиво і природно, як російською мовою.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: