Як вчити дітей англійської мови за сучасними методиками

У попередніх статтях ми з вами розглянули ряд методик і підручників, присвячених одній задачі: як навчити дитину англійської мови. Щоб не заплутатися в цьому морі матеріалу, настала пора трохи підсумувати. Що головне ми дізналися?

 • Навчити англійської досить легко і можливо в самому ранньому віці (багато хто вважають оптимальним вік 4 роки)
 • Неважливо, за якою технологією ви навчаєте, головне — щоб вона була:
  • доступна і цікава для дитини
  • давала ефект гарного запам’ятовування і просування вперед (ви самі будете бачити це на практиці)
  • у підсумку призвела до опанування англійської розмовної мови, швидкого читання та подальшого впевненого освоєння граматики
 • Різноманіття методів навчання дітей

  kak uchit detejj anglijjskomu po sovremennym metodikam19 Як вчити дітей англійської мови за сучасними методикамиЧим менше вік дитини, тим більше в ігровій манері повинно проходити навчання: озбройтеся мультфільмами, наборами карток та іграми. Вік старше дає можливість застосування більш систематизованого навчального матеріалу.

  Іноді батьки переживають про навантаження на свою дитину: адже він ще російський толком не знає. Чи Не призведе це до неякісного навчання обох мов, не відбудеться якихось психічних або лінгвістичних порушень і роздвоєнь, коли діти починають у промові застосовувати слова англійські, російські, постійно плутаючи їх.

  Щоб цього уникнути, можна до якоїсь точки проводити послідовне навчання. Наприклад, спочатку навчити російської абетки та читання, а потім почати вивчення англійської і далі вести обидві мови паралельно. Але багато дитячі лінгвісти вважають, що паралельне навчання можна вести, як мовиться, з пупа. Плутати слова дитина буде при рівноправному використанні обох мов в сім’ї, що рідко буває там, де рідна — російська. Але навіть якщо обидва мови використовуються в рівній мірі, то помилкові запозичення можна вважати дитячою «хворобою», і по мірі дорослішання вони поступово зникнуть.

  Читайте також:  Рівні володіння англійською мовою: як визначити свій!

  Як не вбити інтерес дитини до англійської

  kak uchit detejj anglijjskomu po sovremennym metodikam20 Як вчити дітей англійської мови за сучасними методикамиЦе найстрашніше, що може статися: ваш малюк ще вчора із задоволенням грав з вами картки, весело сміявся у відео уроках і вимагав подивитися «ну ще одну серію, мама». А сьогодні він ніби не чує зверненого до нього питання-пропозиції: «А чи не піти нам зараз зайнятися англійською?». У цей момент йому терміново потрібно взятися за машинку і піти подалі від вас на вулицю.

  Можете не сумніватися-ви зробили помилку, про яку вас попереджали:

  • можливо, проявили нервозність або вимогливість на підвищених тонах у своєму прагненні якомога швидше навчити нащадка
  • перезанимались дитиною так, що він втомився
  • відійшли від гри до нудної для всіх дітей «процесу навчання»

  Якщо це сталося, то обов’язково зробіть перерву: нехай малюк забуде про цей кошмар. Потім починайте з абсолютно нової гри, в якій ви вже не будете товкмачити, що це — урок і його треба робити, і не повторіть інших помилок.

  Вибір способу навчання дітей мови

  З методиками навчання дітей ми порівняно розібралися. А тепер, власне, про те, яким способом навчити. Способів багато і вони залежать від ваших мовних умов, цілей і фінансових можливостей.

  kak uchit detejj anglijjskomu po sovremennym metodikam21 Як вчити дітей англійської мови за сучасними методикамиЩо таке мовні умови? Це ваше володіння мовою. Якщо знаєте англійську досконало або хоча б середньо, то цілком можете займатися з дитиною самі, самостійно обравши методику. Якщо знаєте погано, то передасте ваші помилки. Але знову ж таки: якщо ви ставите мету просто навчити англійської на елементарному рівні, то це не так уже страшно. Якщо ж ваша мета — мінімум Оксфорд або Гарвард для чада, то доведеться розщедритися на гувернера-носія мови.

  Читайте також:  Мій ланч

  Ще один спосіб якісно навчити — це спецгрупа з поглибленим (до повного занурення) рівнем навчання з використанням відео – та аудіо записів носіїв мови і створенням повної мовної атмосфери. Про цей метод ми теж розповідали раніше. Проте далеко не завжди і не всім батькам такі групи по смаку і кишені.

  Як бути середньостатистичному батьків-не мільйонерові

  Доведено: талант не залежить від добробуту, і домогтися свого можна завжди і при будь-яких умовах. В якості прикладів наведемо дослідження творчих людей. Мені здалася цікавою методика Ірми Эскады, художниці, яка не є професійним лінгвістом.

  kak uchit detejj anglijjskomu po sovremennym metodikam22 Як вчити дітей англійської мови за сучасними методикамиВона придумала свою персональну методику творчого вивчення англійської мови через створення образу і подальшої його трансформації, з використанням дрібної моторики. Складно звучить, але насправді дуже просто все. Ось як це відбувається:

 • Бачимо об’єкт і створюємо його уявний образ
 • Пишемо назву, малювання (це і є та сама дрібна моторика)
 • Вимовляємо слово і запам’ятовуємо
 • Автор перетворила у творчий процес навіть англійську транскрипцію: фонетичні значки діти теж перетворюють на малюнки!

  Коли знову повернулися до фонетики, визнаємо факт: це найскладніша тема для дітей. Тут на допомогу можуть прийти… кубики. Ні, не ті звичайні з буквами, які ми звикли бачити, а кубики зі складами. Може бути, чули про методикою Зайцева? Цей чудовий лінгвіст придумав кубики для трьох мов: російської, української та англійської.

  Ці кубики не прості, а фонетичні, на них не букви, а звуки. Для дітей постарше кубики замінені спеціальними транскрипційними картками, на лицьовій стороні яких написаний символ звуку або звукосполучення. Діти запам’ятовують звуки в грі: самі знаходять потрібний звук і складають із звуків слова, тобто звукову формулу слова.

  Читайте також:  Кольори англійською для дітей: Переклад, картки, пісні, ігри

  Сподіваюся, що ви оберете свій метод навчання, і зможете якісно навчити мови дитини.

  Пропоную витратити трохи часу для ознайомлення з методикою Зайцева:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: