Як вибрати курси англійської мови для дітей та дорослих?

На відміну від з вивчення англійської мови по Скайпу, мовні курси являють собою більш традиційну форму навчання. У цієї форми є певні плюси:

 • заняття проходять у невеликих групах, що сприяє спілкуванню учнів і придбання нових друзів;
 • на групових заняттях діти чують не лише викладача, а й інших учнів. Таким чином відпрацьовується дуже важливий навик сприйняття чужої мови;
 • змагальний момент сприяє підвищенню результативності та загальної успішності з предмету;
 • у мовних школах часто проводяться різноманітні свята та заходи для згуртування груп;
 • групові заняття в школі, як правило, дешевше індивідуальних уроків по Скайпу або з репетитором;
 • проходження курсу навчання підкріплюється сертифікатом, який можна прикласти до портфоліо при вступі у ВУЗ або прийомі на роботу.

Як же підібрати гарну школу англійської мови? Сподіваюся, що нижче поради допоможуть вам з вибором.

Як вибрати мовні курси для дитини?

kak vybrat kursy anglijjskogo yazyka dlya detejj i vzroslykh Як вибрати курси англійської мови для дітей та дорослих?

 • Локальна близькість. Ні для кого не секрет, що сучасні діти відвідують по кілька гуртків протягом навчального року. У зв’язку з цим піша доступність мовної школи від вашого будинку і зручний розклад — це величезні плюси. Вам і вашій дитині не доведеться витрачати час на виснажливу дорогу туди і назад. Плюс, старші школярі зможуть самостійно добиратися на заняття, не відриваючи батьків від роботи чи домашніх справ.
 • Відгуки. Мабуть, один з найбільш важливих факторів. Перш, ніж відвідати саму школу, зберіть максимум інформації про неї в Інтернеті. Бажано не обмежуватись сайтом або групою школи в соціальних мережах, а пошукати інформацію на міських форумах і сайтах відгуків.
 • Освітня програма. У кожної мовної школи (якщо вона оформлена як освітня установа) повинна бути власна затверджена контролюючими органами освітня програма. Якщо при знайомстві з школою вам не змогли її надати, то таку школу краще обійти стороною.
 • Упор на розмовну мову. Комунікативний підхід — наше все! Зверніть увагу на те, позиціонує школа свою методику як комунікативну (розмовну). Як-ніяк, більшу частину життя люди спілкуються між собою. Тому граматика повинна відпрацьовуватися через практику, тобто вбудовуватися в розмовні теми.
 • Доброзичлива атмосфера. Відвідайте пробне заняття та розпитайте дитину про враження. Якщо пробний урок дав мало наснаги, то в подальшому, такі заняття будуть тільки обтяжувати і вас, і дитини.
 • Адміністративні питання. Підписуючи договір, зверніть увагу на всі пункти, особливо на умови відшкодування коштів за пропуск занять (з поважної причини). Не варто погоджуватися на курс, якщо школа примушує вас заплатити всю вартість навчання відразу. У вас завжди є вибір розбити оплату помісячно або частинами.
 • Ціновий фактор. Будь-яка школа англійської проводить регулярні акції, в результаті яких можна значно знизити вартість занять. Не соромтеся запитувати інформацію про знижки у адміністратора, якщо цінова політика вас не влаштовує.
 • Найголовніше при виборі мовної школи — це підтримання інтересу дитини у вивченні мови. Прищеплюйте дитині любов до предмета, заохочуйте його успіхи, і скоро ви будете свідками його перемог, на які курси він би не ходив!

  Як вибрати мовну школу для дорослих?

  kak vybrat kursy anglijjskogo yazyka dlya detejj i vzroslykh 1 Як вибрати курси англійської мови для дітей та дорослих?

 • Відповідність вашої мети. Подумайте, навіщо вам потрібна англійська? Дайте відповідь на це запитання і поставте собі мету: здати іспит, освоїти певний рівень, переїхати жити в іншу країну, вільно спілкуватися за кордоном і т. д. Виходячи з цього, вибирайте певний курс англійської.
 • Кваліфікація викладача. Одна справа співати пісеньки англійською і пояснювати Past Simple дітям, а інше готувати до міжнародних іспитів дорослих. Тому кваліфікація викладача повинна бути на вищому рівні. Завжди можна попросити документальне підтвердження кваліфікації та досвіду роботи. Як правило, така інформація знаходиться у вільному доступі на сайтах освітніх курсів разом з короткою біографією співробітників.
 • Тестування. Всі компетентні мовні курси обов’язково запропонують вам пройти тестування, щоб визначити рівень ваших знань. Справа в тому, що більшість шкіл проводять діагностику своїх слухачів, щоб не допустити формування групи, де будуть навчатися люди з різним рівнем знань. Тестування також важливо на проміжних відрізках часу для відстеження результативності навчання.
 • Відгуки реальних клієнтів. Поговоріть з людьми, які вже там займаються, чому вони вибрали саме цю школу. Напевно вони теж вивчали ринок і можуть розповісти багато нової інформації, в тому числі і про власні результати у навчанні.
 • Розклад і тривалість занять. Заняття для дорослих проводяться, як правило, у вечірній час або у вихідні. Співвіднесіть розклад зі своїм графіком. Якщо ви працюєте по змінах, то фіксовані години вам навряд чи підходять. Також деякі школи, заманюючи слухачів низькими цінами, для економії скорочують час занять до 40 хвилин, що не сприяє засвоєнню знань на уроці. Оптимальний час занять з дорослими — 60-90 хвилин.
 • Додаткові матеріали. Дорослих зацікавити набагато складніше, ніж дітей. Тому окремим плюсом до курсу буде присутність додаткових навчальних матеріалів з реального життя: розбір ТВ шоу, сцен з фільмів, статей з сучасних журналів і газет, подкастів BBC і т. д.
 • Максимальна говоріння. Тільки через вживання в мовленні ми запам’ятовуємо складні граматичні конструкції і нові фрази. Тому зверніть увагу на те, скільки часу ви реально говорите на уроці. Якщо воно мізерно мало, шукайте нову школу.
 • Як правило, дорослі краще замотивированны вивчати іноземну мову, адже за це вони платять свої зароблені гроші. Чим вища оплата, тим більше мотивації. Тому, не поспішайте відсікати школи за ціновим фактором. Можливо, це тільки підвищить ваше бажання займатися 😉

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: