Як вибрати викладача англійської

kak vybrat prepodavatelya anglijjskogo7 Як вибрати викладача англійської

Вчити мову самостійно – дуже хороша ідея, але студенти все-таки воліють займатися з викладачем. Багатьом вивчають не вистачає мотивації, їм потрібен хтось більш досвідчений, хто може роз’яснити незрозумілий матеріал, організувати роботу, виправити помилки. Успіх забезпечений, але лише якщо ви вибрали відповідного викладача.

До вибору викладача кожен підходить по-різному. Хтось орієнтується на рекомендації знайомих і йде до того, про кого чув позитивні відгуки. Хтось шукає в інтернеті або місцевих газетах найбільш підходящий для нього варіант. Яскрава та якісна реклама також приваблює потенційних учнів. Але все ж критерії вибору викладача у кожного свої. Досвід, вік, зовнішність, підлога – все грає роль, і часто учні забувають, що викладач потрібен їм для досягнення певної мети. Тому в цій статті я хочу розповісти вам, на що слід звернути увагу при виборі приподавателя.

Викладач для дитини

Отже, ви вирішили віддати дитину займатися англійською. Ви хочете знайти найкращого викладача, який закладе основу знань вашого дорогого чада. Тому вам слід ретельно підійти до вибору викладача. Існує думка, що вчити дітей – дріб’язкова справа. Тому будь-який випускник вузу (а може, і студент), більш або менш володіє англійською мовою, вважає, що він може викладати дітям.

Якось одна моя знайома, закінчив перекладацький факультет, похвалилася мені, що дала оголошення в Інтернеті. Вирішила зяняться репетиторством. Я поцікавилася, чи є у неї кваліфікація вчителя. Виявилося, що ні. «А навіщо вона? Я ж знаю мову! Не супер, звичайно, але діток зможу вчити». Я, якщо чесно, була шокована такою заявою. Інша моя знайома почала викладати на дитячих курсах з дипломом вихователя дитячого садка.

Скажіть, дорогі батьки, ви лікуєте зуби у ветеринара? Може ви стрижетеся у шевця? Кожен повинен займатися тим, чим йому належить. У перекладача, як і у вихователя, є знання англійської мови, але немає ні найменшого уявлення про те, що таке методика викладання іноземної мови і про те, як навчати дітей мови. Шана їм і хвала, якщо, вирішивши викладати, перекладачі змінюють кваліфікацію, проходять курси, отримують сертифікати. Але більшість, розраховуючи на вашу неуважність, беруться вчити дітей без відповідної кваліфікації. Тому, вибираючи викладача для своєї дитини, поцікавтеся, що записано у нього в дипломі, в якому вищому навчальному Закладі він навчався і як звучить спеціальність людини, який викладає английскый мову.

Багато батьки схильні брати так звані «додаткові заняття» зі шкільними вчителями. Не хочу наговорювати на шкільних вчителів, але доводилося чути негативні відгуки. План такий: дитина стабільно приносить погані оцінки, скаржиться, що нічого не розуміє англійської мови в школі. На батьківських зборах до вас підходить вчитель англійської (він може також викликати, викликати вас у школу), або ж ви самі до нього підходите. Вчитель зі скорботним виглядом заявляє, що ваша дитина відстає, йому складно, і дає вам зрозуміти, що є платні додаткові заняття, які вирішать всі проблеми вашої дитини. Так ось, на цьому етапі ви повинні вирішити, що ви хочете придбати: оцінку або знання. Віддаючи дитину до того ж шкільному вчителеві, який не зміг навчити його в класі, не сподівайтеся, що його знання стануть краще. Оцінка – безперечно! Тому вам вирішувати, на що витрачати гроші: на міцні знання або на запис в журналі.

При навчанні дітей іноді викладачі орієнтуються на принцип «лише б дитині подобалося і я не дуже напружувався». Ігри, пісеньки, віршики – це, звичайно, добре, особливо для дошкільнят, але навчання не повинно складатися тільки з них. Практика показує, що після такого навчання в учнів не формується серйозно ставлення до англійської мови і максимум, що вони запам’ятовують на занятті – як їм було весело. Знову ж, якщо ваша мета – розвага для дитини, сміливо віддавайте його такому викладачеві. Але дитина буде дорослішати і рано чи пізно вивчення англійської прийме серйозний характер. Поцікавтеся, як будується заняття, скільки часу присвячено ігор, а скільки письма, читання, слухання. Вивчається граматика – дуже важливе питання, так як програма для діток найчастіше будується на основі словникового запасу. Якщо діти вчать тільки лексику, вони дізнаються картинки, можуть написати слова, легко називають предмети англійською, але не вміють правильно будувати речення, задати питання, прочитати простий текст і зрозуміти його.

Викладач повинен не тільки володіти знаннями, але й уміти зацікавити дитину, тому особистісні якості не менш важливі, ніж професійні. І якщо ви не хочете, щоб у вашого сина або дочки залишилися неприємні воспонинания про вивчення мови (нудно, нецікаво, одне і те ж), постарайтеся при зустрічі з викладачем уточнити, як він викликає інтерес дітей, як мотивує їх.

Ні в якому разі не вірте тому, що вчити дітей легше, ніж дорослих! Пояснити матеріал дитині набагато важче, ніж дорослому. Це дуже важка праця, що вимагає особливих знань, умінь, підходів і терпіння.

Викладач для дорослих

Якщо ви просто вирішили підняти свій рівень мови і підшукати для цього викладача або записатися на курси, ви повинні пам’ятати, що викладати може тільки людина з відповідною кваліфікацією.

Запитати про досвід роботи викладача. Скільки років він викладає, де працював, де отримав досвід. На першій зустрічі зазвичай незручно ставити такі питання. Пам’ятайте, ви будете платити цій людині гроші за його знання і досвід, тому ці питання не будуть зайвими. Ви повинні знати, що купуєте.

Поцікавтеся, чи володіє потенційний викладач сертифікатами, що підтверджують його рівень володіння англійською мовою і методичними знаннями.

Корисно буде дізнатися, чи брав він участь у міжнародних програмах, стажувався за кордоном. Хоча це теж не однозначний показник. Багато викладачів «проходять практику в США», коли насправді миють там посуд у ресторанах і не вимовляють жодного слова англійською за весь період «практики». Інші «стажирутся в Європі», доглядаючи за грудними дітьми. Так що уточніть, ніж ваш викладач займався в період практики або стажування, і є у нього документальне підтвердження цьому.

До речі, якщо людина не бував за кордоном і не проходив «стажування», це ще не означає, що він поганий викладач. Можливо, він регулярно підвищує свій рівень, зустрічається з носіями мови, проходить курси підвищення кваліфікації.

Запитаєте, якими посібниками користується викладач. Якщо він назве вам один посібник, це привід насторожитися. У досвідченого викладача завжди є вибір посібників різних видавництв. В залежності від того, які у вас цілі навчання, чого ви хочете досягти (наприклад, навчитися читати і розуміти тексти чи вести ділову переписку, розуміти тексти на слух) вам повинні запропонувати кілька посібників. Викладач повинен пояснити вибір того чи іншого допомоги. Якщо він каже, що це посібник універсальне, це не завжди правда. Найчастіше, викладач просто звик працювати саме за цим підручником і не хоче пристосовуватися під ваші потреби.

Запитайте, які додаткові матеріали використовуються. Аудіо, відео, інтернет-матеріали повинні бути обов’язково включені в програму.

Якщо ви вирішили готуватися до здачі іспиту, обов’язково дізнайтеся, чи здавав викладач цей іспит, на який рівень він його здав. Якщо не здавав – не поспішайте шукати іншого. Дійсно, деякі іспити потрібні тільки тим, хто їде навчатися або працювати за кордон і не всі можуть собі дозволити платити за отримання сертифіката просто так, «щоб на стінку повісити». Однак дуже часто викладачі вкладають сили і засоби і отримують власний сертифікат, який є підтвердженням того, що вони володіє форматом і достатнім рівнем знань. Дізнайтеся про досвід підготовки до здачі: скільки людина підготували, який результат отримали учні на іспиті. Якщо викладач впевнений у своїх силах, охоче поділиться цією інформацією.

І останнє, не поспішайте судити про викладача «по одягу». Тільки попрацювавши деякий час з людиною, ви зможете реально оцінити його викладацькі здібності. Так що робіть свої висновки та проводжайте викладача англійської мови, як кажуть, «по розуму».

Всі викладачі нашої школи володіють відповідними кваліфікаціями і успішно навчають учнів за програмами, розробляючи їх індивідуально для кожного студента. Якщо вам потрібна професійна допомога у вивченні англійської мови – звертайтеся до професіоналів і записуйтеся на безкоштовне вступне заняття англійською по Скайп. Нам є чим з вами поділитися!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: