Як вивчити англійську. Частина II: 5 кроків до досягнення мети

28.10.2013

kak vyuchit anglijjskijj  chast ii: 5 shagov k dostizheniyu celi25 Як вивчити англійську. Частина II: 5 кроків до досягнення мети

Мова — це передусім навички. Наприклад: сприйняття на слух, читання, граматика, розмовна мова і навіть знання граматики. Кожен з них необхідно тренувати, як спортсмен тренує окремі групи м’язів для досягнення необхідної форми. А щоб ця форма була чудовою потрібні щоденні тренування. Отже, що ж необхідно робити і з чого краще почати.

Крок 1: Слухайте англійською

kak vyuchit anglijjskijj  chast ii: 5 shagov k dostizheniyu celi26 Як вивчити англійську. Частина II: 5 кроків до досягнення метиПрослуховування правильної живої мови — перший крок до вивчення. Його ще називають аудіюванням.
Що потрібно зробити? Знайдіть підходящий матеріал (аудіокурс, аудіокнигу, аудиопьесу). Тільки беріть не складний і складний, а простіше. До нього необхідний роздрукований текст, так як ви будете стежити за диктором пропозиція за пропозицією. Але перш ніж почати візьміть словник. Прослухайте фразу і усвідомте написане. Перекладіть слова окремо і спробуйте зрозуміти її цілком. Потім ще раз прослухайте і повторіть. Зробіть це стільки разів, скільки потрібно, щоб зміст фрази і її окремих слів був зрозумілий без зусиль. Переходьте до наступної. Коли ви досягнете кордону в 15 – 20 фраз, поверніться до початку і повторіть весь уривок. Уникайте зазубрювання і напруженості. Як тільки відчули, що сприйняття притупилося — зробіть перерву або відкладіть подальше вивчення на наступний день. Кожне нове заняття починайте з повторення того, що вчили вчора. Повторення, самі знаєте, мати навчання. Це правило працює і тут. Слухайте, переглядайте і промовляйте вибраний текст. І так, день за днем, Ви подужаєте свій перший іноземний аудіотекст. Не зупиняйтеся на досягнутому. Переходьте до іншого. Освоївши з десяток подібних матеріалів, ви наберете солідний словниковий запас, навчиться розуміти сенс по контексту і сприймати слова на слух.

Ми підготували цікаву добірку, дивіться: ТОП-10 аудіо книг з англійської мови

Крок 2: Читайте англійською
kak vyuchit anglijjskijj  chast ii: 5 shagov k dostizheniyu celi27 Як вивчити англійську. Частина II: 5 кроків до досягнення мети

Візьміть в руки книгу англійською мовою. Якщо ви здогадуєтесь про що вона і є розуміння хоча б 30% слів і фраз, починайте читання. Читати можна все: газети, журнали, книги і обрані блоги в інтернет. Виберіть тематику, яка викликає у вас особливий інтерес. Це лише підсилить тягу до вивчення мови. Коли приступите до читання, візьміть з собою словник. Але не хапайтеся за нього, як за рятувальний круг, на кожному незнайомому слові. Це швидко відіб’є бажання перейти до наступної сторінки. Будуйте припущення. Спробуйте здогадатися що це слово може означати. Підказкою служить контекст, в якому воно розташоване. А може воно має загальний корінь з вже відомим вам словом. Подумайте, і тільки в крайньому випадку заглядайте у словник. Звичайно, якщо вже дуже хочеться дізнатися значення, підглянете. Але пам’ятайте, що словник має допомагати, а не гальмувати. Розвивайте при читанні мовну інтуїцію:) Це допоможе швидше впоратися з твором і перейти до іншого. Читайте багато і постійно. З кожним днем це буде все легше і цікавіше. А щоб уникнути спокуси закинути іноземне чтиво, оформіть передплату на англомовну газету або журнал. Також можете підписатися на розсилку іноземного блогера. Ви здивуєтеся, як багато цікавої інформації ви втрачаєте через незнання англійської мови.

Читайте також:  Чи можна вивчити англійську по скайпу?

Крок 3: Дивіться англійською

kak vyuchit anglijjskijj  chast ii: 5 shagov k dostizheniyu celi28 Як вивчити англійську. Частина II: 5 кроків до досягнення метиТут, мабуть, все зрозуміло. З’єднуємо два попередніх навичок. Знайдіть свої улюблені документальні та художні фільми чи серіали на англійській мові. Добре, якщо з субтитрами. Вони послужать шпаргалкою на випадок нерозуміння. Повірте, дивитися навіть добре знайомі кінострічки набагато приємніше в оригіналі. Багато речей ви зможете зрозуміти по-іншому. Це, як заново дізнатися обожнених героїв. Зазвичай, в кіно і серіалах багато специфічної лексики і забавних розмовних оборотів. Беріть на перегляд ручку, блокнот і словник. Виписуйте для себе найбільш цікаві вирази і слова. Запам’ятати їх у такій обстановці буде простіше. Складайте собі репертуар на кожну тиждень і тоді закинути це заняття не вдасться. Воно буде дуже корисно.

Переходьте, дивіться і насолоджуйтеся:) ТОП-10 серіалів англійською мовою

Крок 4: Формуйте словниковий запас

kak vyuchit anglijjskijj  chast ii: 5 shagov k dostizheniyu celi29 Як вивчити англійську. Частина II: 5 кроків до досягнення метиЗаведіть хороший товстий блокнот або зошит. Записуйте самі цікаві слова й вирази, коли слухаєте, читаєте або дивіться щось англійською. Крім цього, можна вчити слова певної тематики. Наприклад, ви любите готувати. Знайдіть назви своїх улюблених страв, а також посуду та кухонних приналежностей, які необхідні при їх приготуванні. Не забувайте і про переклад всіх потрібних на кухні дій. Коли складете такий тематичний набір випишіть їх на стікери і розклейте по кухні. При приготуванні чергового кулінарного шедевра користуйтеся паперовими підказками. Вивчайте та повторюйте слова. Збираєтеся у відпустку? Не лінуйтеся, складіть собі словниковий набір мандрівника. Якщо ви будете запам’ятовувати хоч по 10 нових слів в день. Ваше вивчення англійської стане більш ефективним і набере оборот.

Крок 5: Пориньте в середу

kak vyuchit anglijjskijj  chast ii: 5 shagov k dostizheniyu celi30 Як вивчити англійську. Частина II: 5 кроків до досягнення метиВсі придбані та напрацьовані навички нічого не значать без практики. А отже, знання мови треба тренувати в розмові. Для цього немає нічого краще, ніж повне занурення в мовне середовище. Для цього існує два основних варіанти.

Читайте також:  Англійська в аеропорту: розмовник для туристів

№1. Перший дуже захоплюючий і ефективний — подорож в англомовну країну. Ви можете поїхати вчитися по обміну, працювати або просто відпочити. У відриві від своєї реальності без можливості поговорити рідною мовою у вас відкриється “шосте почуття”. І рано чи пізно ви почнете говорити англійською мовою. Так як подібне “занурення” затратно і по грошах і по часу, скористатися ним зможе не кожен. Але не турбуйтеся, є й інший вихід.

Якщо ви все ж таки зібралися за груницу, то напевно вам буде корисно почитати:

Англійська для мандрівників: що потрібно знати в першу чергу?

Там же ви знайдете як замовити їжу в ресторані, правильно зробити покупки, як вести себе в аеропорту і готелі.

№2. Варіант другий — створити необхідну атмосферу навколо себе. Спілкуйтеся з носіями мови, ведіть листування зі своїми іноземними друзями, ходити на фільми мовою оригіналу. Робіть все, щоб застосувати свої знання в реальному житті. Не сидіть тільки в компанії підручників. Вам необхідний “живий” розмовна мова. Дегустація вин, караоке вечір, покерний турнір англійською? Негайно вирушайте. Практикувати мову просто необхідно. Робіть це чесно, не отсиживайтесь в куточку, беріть участь у дискусіях і діалогах. Звичайно, впоратися з невпевненістю спочатку буде нелегко. Будуть попадатися невідомі слова та вирази. Про їхнє значення можна здогадатися за контекстом. Зате чим частіше ви будете їх чути і застосовувати, тим більше будуть розвиватися ваші розмовні навички.

Не знаєте де знайти таку атмосферу?

Далеко ходити не обов’язково Native English Club регулярно проводить такі розважальні та навчальні заходи. Більше про події клубу можна дізнатися тут.
Також ви можете підписатися на розсилку і бути в курсі нових заходів від Native English.

Читайте також:  Сонети Шекспіра англійською мовою з перекладом

Ці 5 кроків максимально наблизять вас до мети — знати англійську мову. Займайтеся кожен день потроху, не влаштовуючи собі розвантажувальних днів. Це запорука даного підприємства. Вивчити англійську мову самостійно можливо. Але лише при наявності величезного бажання і самоорганізації. Будемо відверті, змусити себе напружувати звивини після робочого дня або навчання, вкрай важко. А ось у компанії таких же поліглотів і під чуйним керівництвом харизматичного викладача — зовсім інша справа. Таких однодумців ви знайдете в Native English School.

Якщо у вас є бажання вчитися ми чекаємо вас. Гарантуємо, що зробимо для вас цей процес цікавим, ефективним і навіть трохи азартним.

Якщо Вам сподобалася стаття, Ви завжди можете відзначити

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: