Як визначити рівень володіння англійською мовою

kak opredelit uroven vladeniya anglijjskim yazykom  Як визначити рівень володіння англійською мовою

Визначення рівня – це перший і дуже важливий крок у вивченні англійської. Адже в залежності від нього обирається програма навчання. Незважаючи на це, багато тести англійської не тільки не допоможуть визначити ваш рівень, але і можуть ввести в оману.

Це може призвести до того, що ви будете навчатися за неправильної програмі, що негативно позначиться на результаті. Як цього уникнути? Як правильно визначити ваш рівень мови? Які тести потрібно для цього використати? Зараз ви всі дізнаєтеся.

Які тести на визначення рівня англійської існують?

Варто тільки ввести запит «тест на визначення рівня англійської» в пошуковик, і ви знайдете багато сайтів, які пропонують вам свої онлайн тести. Але далеко не всі з цих тестів допоможуть вам правильно визначити його.

Розглянемо стандартний тест.

Ви не раз бачили або проходили тести з англійської, де треба вибрати одну правильну відповідь із декількох. Вони дуже поширені, але такі тести ніяк не допоможуть вам у визначенні рівня володіння англійською. Можливо, ви ідеально відповісте на всі питання, тим самим показавши, що ви відмінно знаєте теоретичну частину (граматику).

Перевірка ж вашого рівня володіння мовою включає не тільки перевірку знань, але і перевірку навичок. А онлайн тест не визначить практичні навички: письмо, читання, говоріння і аудіювання.

Я вже не кажу про те, що на деякі питання в таких тестах багато люди часто відповідають «пальцем в небо», тобто вибирають варіант навмання. Звичайно, це говорить про те, що ви не знаєте потрібний матеріал, а просто намагаєтеся вгадати правильний варіант. Тобто про знанні тут взагалі мови не йде.

Читайте також:  Підручники англійської мови — кращі

Можна виділити два типи тестів:

1. Визначають ваші знання (теорія);

2. Визначають рівень володіння мовою (теорія + практика).

Так як 1 варіант неповноцінний і не допоможе вам визначити рівень володіння англійською, ми будемо детально розглядати другий варіант тесту. Визначимось спочатку, які рівні англійської бувають.

Які бувають рівні володіння англійською мовою?

kak opredelit uroven vladeniya anglijjskim yazykom 1 Як визначити рівень володіння англійською мовою

Існує міжнародна система рівнів англійської мови. Згідно неї існує 6 рівнів володіння англійською. Ви їх знаєте.

1. Beginner (початковий рівень).

Це рівень людей, які тільки починають вивчення мови, або вивчали його давним-давно і не на високому рівні. На цьому рівні людина знає алфавіт, основні правила читання, може відповідати на прості запитання.

2. Elementary (елементарний рівень).

Назва говорить сама за себе. На цьому рівні ви можете користуватися елементарними конструкціями і фразами, простими часом (Present Simple, Past Simple, Future Simple, Present Continuous, Past Continuous, Future Continuous), спілкуватися на знайомі теми.

3. Pre-Intermediate (нижче середнього).

Ви можете спілкуватися, підтримувати бесіду, будувати більш складні пропозиції і використовувати більш складні часи (Present Perfect, Past Perfect, Future Perfect).

4. Intermediate (середній рівень).

На цьому рівні ви розумієте англійську мову, вільно висловити свої думки і знаєте всі часи.

5. Upper-Intermediate (рівень вище середнього).

Ви легко спілкуєтеся на повсякденні теми, спокійно розумієте те, що вам кажуть, знаєте всі нюанси використання часів.

6. Advanced (просунутий рівень).

Ви розумієте англійську мову, знаєте граматику, можете думати і говорити нею як рідною.

Важливий момент: абсолютно на будь-якому рівні ви повинні вміти читати і писати, розуміти мову і говорити на англійській, але в рамках матеріалу цих рівнів. Якщо у вас рівень elementary, то ви повинні вміти говорити на дуже простому англійською. Якщо intermediate, то ви повинні відмінно це робити. Чим вище рівень, тим ваші навички краще, а знання більше.

Читайте також:  Новорічні прислів'я та поздоровлення | Блог про англійською мовою від EasySpeak

Що включає тест на визначення рівня англійської?

Ми визначилися, що правильні тести – це ті, які визначають рівень володіння мовою (знання та навички). Розглянемо, які пункти повинен включати такий тест:

1. Знання граматики

Граматика – це правила, за допомогою яких слова зв’язуються у речення. У неї входить: знання всіх часів в англійській та вміння їх узгоджувати, всі частини мови і нюанси, пов’язані з їх вживанням.

2. Словниковий запас

Це те, скільки слів ви маєте в своєму «багажі». Словниковий запас складається з слів, які ви можете розуміти на слух і при читанні (пасивний), і якими ви самі користуєтеся при розмові (активний).

3. Уміння читати

Наскільки швидко і правильно ви можете читати англійські тексти і розуміти зміст прочитаного.

4. Сприйняття на слух

Це вміння розуміти англійську мову. Ви повинні вміти не просто вловлювати незв’язні слова, а вміти розуміти мова цілком: в правильному часу і зі змістом.

5. Уміння говорити

Чи вмієте ви говорити англійською? Ви можете добре знати граматику і слова, але зовсім не вміти використовувати в розмові ці знання. Саме цей навик і перевіряється в цьому пункті.

Як вибрати правильний тест для визначення рівня?

kak opredelit uroven vladeniya anglijjskim yazykom 2 Як визначити рівень володіння англійською мовою

Щоб правильно визначити рівень володіння англійською, тест повинен містити наступні завдання:

1. Переклад російських речень на англійську мову.

Таке завдання покаже теоретичне знання граматики і знання слів. Якщо ви знаєте правила, то зможете легко перевести пропозицію.

2. Переклад з англійської на російську

Це завдання покаже, наскільки ви розумієте сенс прочитаного.

3. Невелике есе

Воно дозволить дізнатися, наскільки вільно ви можете висловити свої думки в письмовому вигляді і наскільки великий ваш словниковий запас.

Читайте також:  Носії англійської мови

4. Розмовна частина

Це частина спрямована відразу на перевірку двох навичок: вміння говорити та вміння розуміти англійську мову (аудіювання). Пройти онлайн, звичайно, цю частину не можна, так як тут потрібне живе спілкування.

В процесі діалогу легко зрозуміти, на якому рівні у вас розмовна англійська та аудіювання. При цьому викладач (або людина з високим рівнем англійської) може задати додаткові запитання, попросити перевести пропозиції з російської на англійську і навпаки (як в 1 і 2 частинах).

Виконання таких завдань дійсно відобразить ваш рівень знань. Тому в Speak Easy ми використовуємо саме такий тест. Звичайно, подібний тест складніше і довше, ніж той, де треба просто вибрати правильний варіант. Зате він покаже не тільки рівень знання англійської, але і володіння ним (практичну частину).

Щиро бажаю вам успіхів у вашому навчанні, незалежно від того, на якому щаблі ви зараз знаходитесь. Адже найголовніше – ваше бажання вчити мову і розвивати вже отримані знання.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: