Як зацікавити дитину англійською мовою? Поради батькам

kak zainteresovat rebenka anglijjskim yazykom  sovety roditelyam Як зацікавити дитину англійською мовою? Поради батькамГоловне в будь-якому навчанні — це мотивація. Дитину можна легко зацікавити почати вивчати щось нове, але ось підтримувати в ньому живий інтерес до його продовження досить непросто, вдається лише небагатьом батькам та викладачам.

Все це більшою мірою вірно і про навчання іноземної мови. Як тільки дитина (та й дорослий) повністю концентрує свою увагу на вивченні мови, ефективність зростає в десятки разів. А якщо при цьому він ще і розуміє, навіщо йому це потрібно, то взагалі в сотні, якщо не тисячі.

Так як же зацікавити, а не змусити дитину вивчати англійську? Нижче ви знайдете добірку практичних порад від педагогів та психологів.

Порада 1. Шукаємо практичне застосування мови зараз

Побутує хибна думка, що дитину можуть надихнути розповіді про те, скільки можливостей відкриє для нього знання англійської мови в майбутньому: подорожі по світу, спілкування з іноземцями, високооплачувана робота. Безумовно, це важливо, але тільки всі ці бонуси будуть коли-то потім, а сідати за зубріння і відриватися заради неї від улюблених справ треба вже зараз.

Тому потрібно працювати з тим, що є тут і зараз. Може, ваша дитина — шанувальник зарубіжних музичних груп? Тоді знаючи англійську, він зможе перекладати тексти пісень або дивитися інтерв’ю в оригіналі. А може, він цілодобово дивиться серіали і мультфільми і з нетерпінням чекає виходу нових сезонів? Дубляж на українську чекати довго, так що простіше починати дивитися все в оригіналі. Або запропонуйте йому прочитати Гаррі Поттера англійською, якщо аналогічні російськомовні книги вже давно вивчені.

Порада 2. Вчимо англійську мову в ігровій формі

Гра — основний вид діяльності дитини – дошкільника. Будь-яку гру можна провести і на англійській мові. Наприклад, хто назве більше слів на певну букву, гра в антоніми, я знаю п’ять назв… і т. д. Особливо актуально таке розвага в заторах, в чергах або інших ситуаціях вимушеного неробства. Ще більше варіантів ви знайдете в цій добірці ігор на англійській для дітей.

Запрошуючи малюка позайматися, частіше говорите: «Підемо пограємо!..» і «Давай трохи погуляємо!..» замість «Бери зошит і пішли займатися англійською». Придумуйте нові веселі приводи, щоб залучити малюка до гри. Кличте на підмогу улюблені іграшки — ляльки, машинки, які прилетіли з іншої планети і ну дуже хочуть поговорити з дитиною на «своєму» мовою.

Порада 3. Створюйте позитивний настрій

Ніколи не сваріть дитину за помилки. Просто ставитеся до них філософськи: без помилок навчання не буває. Намагайтеся як можна рідше говорити: «Неправильно!» і «Ти зробив щось не так». Навпаки: «Все вірно! Ти молодець, що висловив(а) свою думку. Тільки давай скажемо це трохи по-іншому!..»

Повірте, позитивний настрій в навчанні приносить найкращі плоди. Частіше відзначайте успіхи малюків. Похвала — найкращий стимул займатися далі.

Порада 4. Спробуйте навчання в колективі

Дитячі психологи в один голос стверджують, що заняття в колективі є оптимальною формою навчання малюків. Дитині в цьому віці набагато цікавіше спілкуватися і грати з однолітками, ніж з самим чудовим викладачем або батьками. Розмовляючи з однолітками, малюк стає впевненішим в собі і легко долає мовний бар’єр. А ще здобуває величезний запас слів і виразів, якими зможе користуватися в майбутньому буквально на кожному кроці.

Порада 5. Влаштовуйте змагання

Брати участь у змаганнях дітям подобається іноді навіть більше, ніж грати в ігри. Вони вносять азарт, і вчити англійську стає веселіше! Хто швидше вивчить нові правила граматики? Скільки нових слів максимально можна дізнатися за день? Хто вивчить більше віршів англійською мовою до вересня? Звичайно, переможця повинна чекати нагорода, за яку хочеться поборотися. А для інших учасників варто передбачити втішні призи.

Рада 6. Дайте дитині відчути себе важливим

kak zainteresovat rebenka anglijjskim yazykom  sovety roditelyam1 Як зацікавити дитину англійською мовою? Поради батькамСтворюйте ситуації, в яких дитина може застосувати знання на практиці: попросіть його перекласти інструкцію до нової техніки або допомогти знайти на сайтах відомості, які вам потрібні. Тільки робіть це по-справжньому, коли ви дійсно цього потребуєте. Не варто вигадувати такі завдання штучно.

Рада 7. Читайте разом

Відмінний спосіб прищепити інтерес — це читати ілюстровані дитячі книжки англійською мовою. По захопливості деякі якісні видання можуть змагатися з мультиками і цілком підходять на роль колискової перед сном.

Читання перед сном — відмінний спосіб зазирнути у дивовижний світ англійської мови. Ненав’язливі цікаві історії привертають увагу малюків, а яскраві картинки сприяють розвитку уяви.

Порада 8. Занурюйте дитини в мовне середовище

Беріть з собою дітей в подорожі і потихеньку прищеплюйте бажання спілкуватися англійською мовою. Починайте з простих фраз в кафе, готелях, на дитячих майданчиках. В деяких країнах в дитячих кімнатах персонал спілкується англійською мовою, так що дітям волею-неволею доведеться розуміти чужу мову і висловлювати свої бажання іноземною мовою.

Спробуйте віддати дитину в мовний табір. Найчастіше, в таких таборах заняття ведуть носії мови, як наприклад, в цій школі іноземних мов у Нижньовартовську.

Порада 9. Крокуйте в ногу з часом

Наші діти користуються гаджетами з пелюшок. Комп’ютери та мобільні пристрої з шаленою швидкістю проникають у світ дітей, видозмінюючи все навколо. Так чому б не застосовувати сучасні девайси і додатки на допомогу у вивченні англійської. Подивіться додатки від PuzzleEnglish і Lingualeo. Там міститься дуже багато корисних матеріалів з вивчення англійської, від простих ігор до складних уроків.

Порада 10. Вчіться разом

Це порада для тих батьків, які не вчили чи погано вчили англійську в школі. Хороший приклад заразливий! Вивчайте все те ж саме, що і ваша дитина, і більше спілкуйтеся з ним англійською в повсякденному житті.

Сподіваємося, наша стаття була вам корисна. Прислухайтеся до порад, і нехай англійська для ваших дітей не стане болісною тратою часу і грошей, а веселим і продуктивним заняттям. При правильній мотивації, методикою і працьовитість у вас і вашої дитини все вийде, головне — вірити в результат!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн