Як запам’ятати часи в англійській мові? Топ-6 помилок

kak zapomnit vremena v anglijjskom yazyke  top 6 oshibok 12 Як запамятати часи в англійській мові? Топ 6 помилок

Найбільша глобальна проблема, з якою стикаються абсолютно всі люди, які вивчають мову, це нерозуміння англійських часів.

Розібравши один час, здається, що все зрозуміло і просто. Але як тільки приступаєш до наступного, в голові з’являється «каша». А часів в англійській мові цілих 12. І чим більше ти вчиш, тим більше всі твої знання змішуються в голові, після чого забуваються. Чому це відбувається? Як легко запам’ятати часи в англійській мові?

У цій статті ви дізнаєтеся, з-за яких помилок люди ніяк не можуть вивчити англійські часи, і як розкласти їх по поличках в своїй голові.

Як вивчити часи в англійській мові?

Отже, які найпоширеніші помилки допускають люди?

Помилка № 1: Братися відразу за всі часи

kak zapomnit vremena v anglijjskom yazyke  top 6 oshibok 13 Як запамятати часи в англійській мові? Топ 6 помилок

Пам’ятайте табличку в шкільних підручниках, яка містила відразу всі 12 часів? В ній було короткий опис кожного часу і схема освіти. При погляді на неї очі розбігалися, і було незрозуміло, з якого часу слід почати. Вчителі ж намагалися розібрати на уроці як можна більше. У підсумку багато хто не могли використовувати жодне з них.

Деякі люди хочуть вивчити мову швидше. З-за цього вони починають розбиратися не з кожним часом окремо, а беруться відразу за кілька. Наприклад, вчать відразу всі часи групи Simple: Present Simple (Теперішній простий), Past Simple (Минулий просте), Future Simple (Майбутнє просте).

У результаті виходить, що всі ці часи перемішуються в голові. І тому в розмові англійською людина найчастіше використовує або один час – зараз, або він намагається використовувати всі, але постійно робить помилки.

Бонус: У вас в голові “каша” з англійських часів? Дізнайтеся на уроці в Москві, як легко розібратися в часах.

Рекомендація: Починати вчити часи потрібно від простого до складного. Не слід відразу братися за складні часи. Наприклад, якщо ви почнете вивчати відразу Present Perfect (Справжнє завершене), то точно не зрозумієте це час.

Читайте також:  Числівники в англійській мові - Порядкові та кількісні

Починати потрібно з самих азів. Краще всього перед вивченням часів розібратися з дієсловом to be і допоміжними дієсловами, так як вони допоможуть вам краще розуміти подальшу інформацію. Потім, приступаючи до часів, почніть з самого легкого, наприклад, c Present Simple.

Не слід брати одразу кілька часів. Краще якісно попрацювати, зрозуміти і навчитися використовувати свій час, ніж мигцем пробігтися по трьом і нічого не запам’ятати.

Розбираючи кожне час:

  • Подивіться, в яких ситуаціях ми використовуємо цей час.
  • Подивіться, як утворюється час.
  • Дізнайтеся, які слова часто використовуються з цим часом і можуть допомогти швидко визначити його.
  • Розберіть, як складати негативні пропозиції, тобто коли ви хочете сказати: «Я не…».
  • Розберіть, як задавати питання в цьому часі.

Вся ця інформація дозволить вам дізнатися, коли потрібно використовувати час і як будувати всі види пропозицій з ним.

Помилка № 2: Зубрити правила, а не намагатися їх зрозуміти

Багато людей вважають, що єдиний спосіб вивчити що-небудь – це зубріння. Адже саме так ми вчилися в школі та університеті. Але що дасть вам те, що ви зможете переказати всі випадки використання часу Present Simple?

До того ж зазублена інформація не залишається в нашій голові надовго. Саме тому ми сідали готуватися до іспиту за 3 дні до нього, щоб не встигнути забути все, що вчили.

Рекомендація: Не вчіть правила дослівно напам’ять. Розберіть правила, щоб ви їх зрозуміли, і вони стали ясними для вас.

Наприклад, коли розбираєте випадки використання Present Simple, просто зрозумійте, в яких ситуаціях ви можете використовувати час.

Візьмемо перший випадок використання цього часу: ми використовуємо його, коли говоримо про дії, які ми робимо регулярно. Подумайте, що ви робите регулярно? Добираєтеся на роботу на машині, відводите дитину в садок, займаєтеся англійською мовою або ходите в спортзал? Саме у всіх цих ситуаціях вам треба використовувати Present Simple.

Ви можете не пам’ятати, як дослівно звучить правило. Головне, щоб ви розуміли, коли вам потрібно використати цей час.

Читайте також:  Фразові дієслова з PUT.

Помилка № 3: Не розуміти різницю між часом

kak zapomnit vremena v anglijjskom yazyke  top 6 oshibok 14 Як запамятати часи в англійській мові? Топ 6 помилок

Іноді людина знає всі випадки використання часів, але не може зрозуміти різницю між ними. Отже, у нього немає розуміння, коли який час потрібно використовувати.

Це відбувається з-за того, що в англійській мові часи діляться на прості, тривалі і завершені. В російській мові такого поділу немає. Тому така логіка поділу часів нам здається не зрозумілою.

Візьмімо речення: «Я читала книгу». В залежності від того, що саме ви хочете сказати, ви можете використовувати два часу: Past Simple та Past Continuous.

Ви повинні чітко розуміти їх відміну, щоб передати ваші думки співрозмовника. Якщо ви говорите це як звичайний факт: я вчора прибирала, дивилася серіали, гуляла, читала книгу, то ми використовуємо час Past Simple.

Якщо ж ви хочете показати це тривалість дії: я вчора читала книгу весь день і не встигла прибрати, то потрібно час Past Continuous.

Рекомендація: Не просто вивчайте нові часи, а розбирайте, чим вони відрізняються від тих, які ви вже знаєте.

Чітко розумійте ситуації, в яких ви можете використовувати один час, а в яких – інше, і їх відмінність один від одного. Це дозволить вам висловлювати свої думки правильно. І ви точно не потрапите в ситуацію, коли ви хотіли донести до співрозмовника один сенс, а він зрозумів це по-іншому.

Помилка № 4: Не практикувати в розмові минулі часи

Деякі люди досконально розбирають теорію і всі чудово розуміють. Але ось скласти речення при розмові в потрібному часу не можуть.

Уявіть, що ви захотіли навчитися керувати літаком. Ви прочитали усе самовчителі, знаєте що потрібно натискати і як. Чи Можете ви сказати, що ви вмієте керувати літаком? Звичайно, немає.

Також і з англійською мовою. Ви не зможете використовувати в розмові часи, які ви знаєте, якщо не будете тренувати їх на практиці.

Рекомендація: Як би добре ви все зрозуміли, це не дозволить вам швидко будувати речення в потрібному часу. Навчитися робити це можна тільки з допомогою практики.

Читайте також:  Коли правильно використовувати: opinion ON/opinion OF/opinion ABOUT?

Ви повинні відпрацьовувати на практиці кожен маленький шматочок теорії, складаючи власні пропозиції. Як це робити за допомогою 3 простих кроків, читайте в цій статті.

Помилка № 5: Складати речення “по-російськи”

Часто люди намагаються дослівно перекласти думка з російської на англійську. Але кожна мова має свої особливості.

Наприклад, у російській мові ми можемо як завгодно переставляти слова в реченні, і це не буде помилкою. В англійському ж є строгий порядок слів, якого ми повинні дотримуватися. Ми не можемо переставити слова або поставити допоміжний дієслово в кінці речення, тому що це буде неправильно.

Рекомендація: Вчіться думати англійською мовою, а не перекладати речення в умі з російської. Це дозволить вам висловлювати свої думки правильно, красиво і швидко. Як навчитися думати, ви можете подивитися тут.

Помилка № 6: Не доводити кожен шматочок до ідеалу

Всі люди хочуть розмовляти англійською швидко і красиво, як носії мови. Але не у всіх це виходить. Чому? Склавши 3-5 речень в новому часі, яке проходить, людина думає, що тепер опанував його. Але цього недостатньо.

Уявіть, що ви вчитеся плавати. Пропливши 5 метрів, ви можете сказати, що вмієте плавати. Але щоб навчитися плавати швидко і на тривалі відстані, вам потрібно продовжувати тренуватися. Також і з англійською мовою.

Рекомендація: Не обмежуйте себе складанням кількох пропозицій. Складайте пропозиції до тих пір, поки не відчуєте, що можете робити це легко, зовсім не замислюючись, куди потрібно поставити. В голові повинна виникати не схема утворення пропозиції, а сама пропозиція вже англійською мовою.

Також домагайтеся того, щоб пропозиції ви вимовляли з такою ж швидкістю та інтонацією, як ви сказали б це російською. Адже ми не говоримо в життя, промовляючи кожне слово в реченні. Ці вправи дозволять вам говорити на англійській, як на своїй рідній мові.

Тепер ви знаєте, які помилки заважають людям вивчити часів англійської мови. Уникайте їх і ви зможете розкласти всі 12 часів «по поличках» в своїй голові.

Напишіть в коментарях нижче, з якими проблемами ви стикаєтеся, коли вчіть англійські часи?

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: