Як запам’ятати нові слова: 7 корисних порад

kak zapomnit novye slova: 7 poleznykh sovetov9 Як запамятати нові слова: 7 корисних порад

Що ви робите, коли зустрічаєте в англійському тексті незнайоме слово?

Ви питаєте його переклад у викладача або дивіться у словнику і записуєте його зверху над словом. Можливо, передплачуєте в словничок, якщо він у вас є. Закриваєте словничок і відкладаєте його в сторону разом зі словом.

Так роблять практично всі, хто вивчає іноземну мову. Але наскільки ефективний цей метод? Скільки слів з вашого словника ви реально пам’ятайте і використовуєте, і як часто відкриваєте його, щоб повторити слова? Якщо, вивчаючи англійську, ви помітили, що запам’ятовуєте мінімум слів, відчуваєте брак словникового запасу для висловлення думок, то вам потрібно щось змінювати у ваших стратегіях вивчення. Існують різні методи та цілі техніки для запам’ятовування, не будь-яка теніка підійде особисто вам, так як у кожного свої особливості пам’яті та сприйняття матеріалу, і якщо одному достатньо один раз побачити слово, щоб його запам’ятати, то для іншого для цього потрібні годинник практики.

Я хочу вам запропонувати кілька порад із запам’ятовування іноземних слів, але перш ніж з ними ви ознайомитесь, згадайте, як ви запам’ятовували слова до цього, на що звертали увагу, якщо записували, то що саме. Читаючи кожен пункт, подумайте, що з цього ви вже намагалися робити, щоб підвищити свою ефективність вивчення нових слів, а що, можливо, ви візьмете собі на озброєння!

1. Систематизуйте слова

Краще запам’ятовується організований і логічно оформлений матеріал. Заведіть зошит, в яку виписуйте всі незнайомі слова, які вам зустрічаються. Придумайте для себе категорії і розподіліть їх за темами, за частинами мови, по складності. Як вам зручно. Якщо слово підходить під багато категорій, пишіть його в усі. Краще запам’ятається.

2. Запам’ятовуйте звучання слова

Коли передплачуєте слово, вимовляйте його вголос кілька разів. Не забувайте про транскрипцію. Без транскрипції і розуміння вимови, в кращому випадку, у вас залишиться тільки візуальний образ слова: ви запам’ятайте, як воно виглядає, відрізните його в тексті, але почувши його, ви можете його просто не впізнати і не згадати.

3. Не плутайте значення слова і переклад слова

А в чому різниця? – запитаєте ви. Переклад – це конкретне значення слова в певному контексті, то, як краще передати значення російською.

А значень у слова може бути декілька десятків! Крім того, одне й те ж слово може виступати різними частинами мови. Так що виписавши слово work з перекладом працювати, ви будете на це орієнтуватися, і вас може здивувати, що слово має більше 20 значень як дієслово, 10 як іменник, буває прикметником і входить до складу величезної кількості ідіом та сталих виразів. Виписуючи слово, віддавайте собі звіт в тому, що ви познайомилися лише з одним значенням, можуть бути і інші. В нашому блозі ви можете дізнатися, як впоратися з багатозначністю англійських слів.

4. Будьте обережні

Не намагайтеся осягнути неосяжне і запам’ятати відразу всі слова, які є в словнику. Вибирайте тільки ті слова, які вам дійсно потрібні. Подумайте, чи часто це слово використовується в реальному житті. Якщо вам в тексті зустрілося слово, яке ви майже не використовуєте, застаріле слово, узконаучный термін, то вам немає потреби його виписувати і запам’ятовувати. Якщо слово зустрінеться вам надалі – то це вже привід замислитися. Підручники, наприклад, будуються таким чином, що після того, як слово з’явилося раз, воно повториться знову, і ви помітите, що слово знайоме. До того ж, краще вчити слова “порціями”. Поділяючи матеріал на частини, які ви можете осилити за раз, ви запам’ятовуєте ефективніше. Рекомендована кількість одиниць – 7 – 8, але ніхто не забороняє вам експериментувати зі своєю пам’яттю.

5. Повторюйте те, що вже вивчили

kak zapomnit novye slova: 7 poleznykh sovetov10 Як запамятати нові слова: 7 корисних порад

Знаєте що це? Цей графік називається Крива забування. Психологами доведено, що через 20 хвилин після ознайомлення з матеріалом забувається 20 % матеріалу, через годину – 50 %, а через місяць у вас в пам’яті залишиться всього 20 – 30% з вивченого. Інші ж слова перейдуть у розряд: “щось знайоме/ Десь я це зустрічав”.

Що робити, щоб не забувати так швидко, а краще запам’ятати і закріпити в пам’яті слова? Психологи рекомендують постійне повторення, як можна частіше. Для досягнення ефекту, необхідно повторити як мінімум 4 рази:

1-й раз відразу після закінчення читання;
2-ой раз через 20 хвилин після першого повторення;
3-й раз – через 8 годин після другого повторення;
4-й раз – через 24 години після третього повторення.

Повторювати слід осмислено, а не просто переглядати, хоча навіть продивившись список слів, ви активізуєте свою пам’ять.

6. Використовуйте свій провідний канал сприйняття

Як відомо, існує три основних канали сприйняття: візуальний (зоровий), аудіальний (звуковий) і кінестетичний (тактильний, дотиковий). Якщо ви зрозумієте, як сприймаєте інформацію, то вам буде простіше вчитися. У процесі роботи з новим матеріалом поспостерігайте за собою і постарайтеся визначити: як вам легше сприймати матеріал на слух, записуючи, дивлячись на картинки, працюючи з картками). Визначивши свій ключовий канал сприйняття, ви не будете витрачати час на запам’ятовування неефективним для вас чином, ви зможете зосередити сили на тому каналі, який розвинений у вас найкраще.

7. Практикуйтеся

Намагайтеся відразу ж використовувати вивчене. Практикуйте нові слова як можна частіше, намагайтеся перевести їх з пасивного словникового запасу в активний. Знаходьте ситуації, думайте, як у вашому спілкуванні можна застосувати ці слова, складайте приклади вголос і про себе, записуйте їх і давайте викладачеві на перевірку. Корисно буде розповісти комусь про свої успіхи, поділитися своїми набутими знаннями. Головне – постійно поповнювати словниковий запас, але і не забувати про повторення вже вивченого.

Пропонуємо вам також ознайомитися зі статтею Корисні поради по поповненню словникового запасу.

Дуже сподіваюся, що ці поради допоможуть вам запам’ятовувати англійські слова ефективніше і без праці. А може у вас є свій унікальний метод засвоєння лексики? Поділіться з нами, і ваш рада обов’язково стане в нагоді кому-небудь ще!

Хочете першими дізнаватися про оновлення на нашому сайті? Підписуйтесь на розсилку і стежте за нашими новинами в Facebook, Instagram і Вконтакте. Приєднуйтесь!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн