Як звучати по-англійськи: звуки V і W

kak zvuchat po anglijjski: zvuki v i w14 Як звучати по англійськи: звуки V і W

Займаючись англійською, ми намагаємося більше і швидше говорити, формувати думки, поповнювати словниковий запас, але часто забуваємо про такий найважливіший аспект мови, як вимова. І справа зовсім не в акценті, а в розумінні відмінностей між системою звуків російської та англійської мов.

Як відомо, в системі звуків англійської мови є звуки, подібні до звуків російської мови, є ті, які відрізняються і ті, які повністю відсутні в російській.

Багато намагаються зробити свою промову більш «англійської», виділяючи в мові характерні «англійські звуки, такі як /r/ w/, вимова звуків /t/ і /d/ «з придихом». Але часто буває так, що бажання звучати «по-англійськи» негативно відбивається на нашому вимові.

Я вирішила торкнутися теми звуків, тому що все частіше помічаю, що в промові замінюють одні звуки іншими. У цій статті мова піде про звуках /v/ та /w/.

Оволодівши вимовою звуку /w/ (якого немає в російській) багато починають використовувати його в словах, де йдуть вимовляти звук /v/, який є аналогом російської.

Так, для нас ці два звуки дійсно схожі, адже при вивченні іноземної мови ми підсвідомо шукаємо аналогії і знаходимо їх. Вони і пишуться схожим чином, і нам здається, що і вимовляються вони однаково і особливої різниці між ними немає.

Це велика помилка. Для вуха іноземця звуки /v/ w/ – це абсолютно різне звучання. Їм досить дивно чути замість одного звуку іншої, тим більше, що це може вплинути на значення слів. Ось і виходить, що замість visit говоримо wisit, very перетворюється в wery, vase – в wase.

А ви правильно використовуєте звуки /v/ w/? Давайте перевіримо!

Звук /w/

Як вже було зазначено, цього звуку в російській мові немає. Але, як не дивно, з ним не виникає жодних проблем. Його зазвичай вимовляють правильно.

/w/ вимовляється з «круглими» губами, які ви витягаєте, як ніби ви хочете вимовити звук, але говорите звук, схожий на Ст. В результаті у вас виходить щось між В і У. Давайте потренуємося:

when, while, weather, worm, which, word, warm, winter, woman, week, awaiting, awake, award

Звук /v/

Літера “v” передає звук /v/. При проголошенні цього звуку губи не округлюються. Щоб вимовити його, вам потрібно торкнутися верхніми зубами нижньої губи.

Це дзвінкий звук, йому відповідає глухий звук /f/. Щоб переконатися, що звук вимовляється дзвінко, торкніться рукою горла, і ви відчуєте вібрацію голосових зв’язок.

Загалом-то, немає сенсу розписувати всю технологію вимови звуку, простіше буде сказати, що він вимовляється, як російський звук Ст. Без всякого округлення губ і «англійської вимови». Спробуйте вимовити ці слова, але не округляйте губи, говоріть, як російською:

very, vary, various, variety, vibration, voice, village, video, vampire.

Якщо ви ще не відчули різницю між звуками, то краще всього тренуватися перед дзеркалом.

Спершу скажіть знайомий вам російський звук, звертаючи увагу на те, як ви вимовляєте, де знаходяться ваші губи та зуби при цьому.

Після округліть губи і простежте за тим, як ви вимовляєте звук /w/. У його вимові зуби не беруть участь взагалі. Потренуємося вимовляти пари слів:

west – vest
vet – wet
vow – wow
vile – while
veil – wail
veal – wheel
vine – wine
viper – wiper
roving – rowing
worse – verse
wiser – visor

Тепер давайте спробуємо вимовляти звуки у пропозиціях:

Victor’s wife Victoria was very wise.

It was very warm all weather weekend.

I will wear my valuable watch next week.

When will Vick weigh and deliver the veal?

We were involved in vivian’s wedding plans.

We never view or watch videos on Wednesdays.

Крім того,щоб виробити правильну вимову, вам необхідно регулярно практикувати вимову звуків і довести їх вимову до автоматизму. Для цього чудово підходять як звані Tongue Twisters – скоромовки, спрямовані на розвиток артикуляції, тобто вимови. У них часто відсутня глибокий сенс, тому якщо вирішите їх перекладати, не дивуйтеся.

Потренуйтеся вимовляти ці скоромовки, звертаючи увагу на вимову звуків /v/ w/. Спочатку вам може здатися, що ви зламаєте мову, тому спочатку читайте дуже повільно, потім швидше, і так кілька разів, поки ви не доведете вимову до автоматизму:

Vivian, Valerie, and Virginia verbally voiced vivid salvos.

Wise women don’t walk in the woods while wolves wander.

Woodson’s waistcoat is моторошно vented.

Groves of vines veered west along the villain’s veranda.

Wendell Vaccario wasted vine after vine.

Вовна vests for wailing wolves are worn in the vast woodlands.

Varied berries are wetted while Val and Walt whisper in vain.

Mervin never drivels when vexing wooing vendors.

Walt’s villa is verging on the weird and vile.

І наостанок, корисне відео, присвячене вимові звуків /v/ w/:

 

Якщо ви помітили, що ви вимовляєте звуки неправильно, то не поспішайте засмучуватися. В процесі практики ви обов’язково поліпшити вимову. Для цього вам потрібно більше слухати вимову носіїв мови (радіо, фільми, програми) і звичайно, розмовляти!

Якщо ви давно хочете почати вивчати англійську, то зараз саме час починати. Розмовний курс найкраще підходить для розвитку вимови. Записуйтеся на вступне заняття прямо зараз і вчіться в задоволення!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: