Які програми навчання англійської існують? Яку з них вибрати?

kakie programmy obucheniya anglijjskogo sushhestvuyut  kakuyu iz nikh vybrat  43 Які програми навчання англійської існують? Яку з них вибрати?

Вирішивши вивчати англійську мову, багато хто з нас не можуть зрозуміти, що саме потрібно вибрати. Адже якихось програм і пропозицій тільки не зустрінеш: розмовна англійська для початківців, інтенсивний розмовний англійський для бізнесу, прискорений розмовна англійська з нуля, розмовна англійська з нуля для програмістів/бухгалтерів.

Чим же вони всі відрізняються, і як зрозуміти, що підходить саме вам?

Сьогодні я зорієнтую вас в цьому різноманітті пропозицій і поясню, у чому відмінність між різними програмами. У підсумку ви зможете зрозуміти, яка з них найкраще вам підходить.

Який курс англійської вибрати: загальний або розмовний?

kakie programmy obucheniya anglijjskogo sushhestvuyut  kakuyu iz nikh vybrat  44 Які програми навчання англійської існують? Яку з них вибрати?

Перше питання, з яким стикається людина: вибрати розмовний або загальний курс? Давайте подивимося, що вони з себе представляють.

Сам по собі англійську мову не може бути розмовною або не розмовною. Адже мова – це засіб спілкування, тобто вчимо ми його, щоб розмовляти.

Різниця між загальним і розмовною курсом полягає лише в підході до навчання.

Загальний курс в основному орієнтований на теоретичне вивчення граматики. Це те, як ми займалися в школі та університеті. Вам пояснюють граматику, ви робите вправи на переклад, пишіть твори, що читаєте. Розмовна практика може бути відсутнім взагалі або бути мінімальною (20% від занять).

Розмовний курс зовсім не означає, що вчити вас будуть виключно словами і фразами. Такий курс також включає в себе теорію, тобто пояснення граматики англійської мови. Однак, кожен шматочок граматики, кожен список слів відразу ж відпрацьовується в розмові. На заняттях ви говорите набагато більше, ніж слухаєте пояснення (більше 70% розмовної практики). Як результат, ви починаєте говорити англійською в короткі терміни.

Читайте також:  Порядок прикметників в англійській мові: схема, вправи і приклади

Якщо ви хочете витрачати багато часу на вивчення граматики – вибирайте загальний курс. Якщо хочете використовувати англійську в житті, роботі, бізнесі і подорожах, то вибирайте розмовний.

Яку програму вибрати: для початківців з нуля або просунутий курс?

Вам не потрібно самому ламати голову над тим, який вам краще вибрати курс для початківців з нуля або просунутий. Людина не може сам правильно оцінити свій рівень знань. Дуже часто люди переоцінюють або недооцінюють своє володіння мовою.

Щоб правильно визначити рівень, потрібний тест, який включає перевірку граматики і запасу слів. Для точного визначення рівня потрібно заповнити не тільки письмову частину, але і усно поспілкуватися мовою з викладачем.

Заповнення письмової частини покаже знання теорії і правильності написання. А усна частина дозволить побачити, наскільки добре ви можете застосовувати свої знання на практиці в розмові.

За результатами тесту вам запропонують програму, відповідну вашому рівню.

Стаття в тему: Як визначити свій рівень володіння англійською мовою.

Далі потрібно визначитися з якою частотою ви хочете займатися.

Який розклад вибрати?

kakie programmy obucheniya anglijjskogo sushhestvuyut  kakuyu iz nikh vybrat  45 Які програми навчання англійської існують? Яку з них вибрати?

Коли ви робите вибір між звичайним або прискореним (інтенсивних) курсом, вам потрібно орієнтуватися на свої можливості. Адже цей пункт залежить саме від вас та вашого часу, який ви готові витратити.

Якщо вам потрібен мова найближчим часом, наприклад, у вас на співбесіду англійською через місяць, то вам підійдуть інтенсивні (прискорені) курси.

Такі курси проходять за 1-2 тижні повноцінну програму стандартного рівня. Однак доведеться займатися по 5-8 годин кожен день. Це відмінний варіант для людей, які не готові розтягувати своє навчання на місяць або два.

Також такий варіант підійде людям, у яких взагалі немає можливості займатися, і зробити це вони можуть тільки на святах (новорічні, травневі) або під час відпустки.

Читайте також:  Дієслово do: do, does правило таблиця

Звичайний курс проходить в менш інтенсивному режимі. Але потрібно пам’ятати про те, що дуже рідкісні заняття (1-2 рази в тиждень) розтягнутий ваше навчання на роки. Так що вибирайте розклад занять не рідше 3-х разів у тиждень і тривалістю не менше 2 годин. При такому розкладі ви зможете отримати свої перші результати вже після місяця занять.

Яку тематику вибрати?

Дуже часто люди хочуть відразу ж вивчати ту тематику, яка необхідна саме їм. Наприклад, ділова англійська або англійська для бізнесу, юристів, лікарів і т. д.

При виборі тематичної програми ви повинні враховувати наступні моменти:

1. Головна відмінність тематичних курсів – теми занять (списки слів). Юристи проходять одні теми, а лікарі – інші. Також вони можуть відрізнятися набором практичних розмовних вправ. Наприклад, для бізнесменів – проведення презентацій англійською, для подорожей – замовлення страв у ресторані.

2. Знаючи тематичні слова, ви не зможете говорити англійською. Заглиблюватися в тематику можна тільки тоді, коли ви знаєте англійську: вмієте говорити, читати і розуміти мова. Лише після цього доцільно вибирати тематику.

Звичайно, для кожної тематики вам необхідно мати різний мінімальний рівень знань. Щоб піти на програму для подорожей, достатньо буде невеликий бази, так як вивчивши необхідні слова і фрази, ви зможете говорити мовою, а іноземці будуть вас розуміти, навіть незважаючи на помилки у побудові речень. Ви будете знати необхідні фрази і зможете вести прості діалоги, що допоможе вам орієнтуватися в чужій країні.

Але щоб піти на англійська для бізнесу, вам потрібно мати хорошу базу. Так як спілкуючись з діловими партнерами ваша граматика повинна бути на рівні. Інакше вийде така ситуація, коли ви знаєте багато слів на тему бізнесу, але правильно побудувати речення не можете. Яке це справить враження на ваших співрозмовників?

Читайте також:  3 дії в англійській, які дозволять вам вільно спілкуватись

Тобто якщо ви хочете вивчити англійську для бізнесу, то спочатку потрібно пройти “розмовний курс англійської”, а тільки потім “англійська для бізнесу”. Адже вам потрібно спочатку опанувати основами мови: знати часи, вміти правильно будувати речення, знати слова на загальні теми. Всі ці знання дозволять вам грамотно спілкуватися.

3. Найчастіше людям вистачає звичайного розмовного курсу. Чому? Якщо ви знаєте англійську, то вивчити нові слова для вас не складе абсолютно ніяких труднощів.

Висновок

Отже, при виборі курсу вам потрібно:

1. Визначитися, чи потрібен вам загальний або розмовний курс.

2. Дізнатися свій рівень і програму, з якою вам слід почати.

3. Визначитися з розкладом: звичайний або інтенсивний курс.

4. Якщо ваш рівень хороший, то можете вибрати профільну програму. Якщо ні, то спочатку краще підтягнути англійську.

Сподіваюся, тепер у вас не буде каші в голові при вигляді численних пропозицій, і ви зможете чітко сформулювати те, що потрібно саме вам.

Дорогі читачі, а між якими програмами ви вибирали і що хотіли? Буду рада, якщо ви поділитеся своїм досвідом в коментарях.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: