Який іспит вибрати IELTS або TOEFL: порівняння та поради

kakojj ehkzamen vybrat ielts ili toefl: sravnenie i sovety 14 Який іспит вибрати IELTS або TOEFL: порівняння та поради

Існує безліч тестів з англійської. Який же вибрати, щоб витягти зі своїх старань максимум користі?

Сьогодні ми з вами детально розглянемо два найбільш популярних тесту.

Перший – це британський IELTS чи International English Language Testing System (Міжнародна система тестування англійської мови).

Другий – американський TOEFL, він же Test of English as a Foreign Language (Тест з англійської мови як іноземної).

Чим же вони відрізняються? В чому співпадають? Нарешті, який з них вибрати?

У статті я розповім вам про це.

Все про іспит IELTS

kakojj ehkzamen vybrat ielts ili toefl: sravnenie i sovety 15 Який іспит вибрати IELTS або TOEFL: порівняння та поради

Для чого:

Для одержання вищої освіти у Великобританії, Австралії, Канаді, Ірландії та Нової Зеландії. IELTS також можна здати для переїзду в ці країни.

Типи IELTS:

Існують дві основні версії IELTS:

 • Academic – спрямований скоріше на перевірку рівня англійської в професійній сфері. Його потрібно здавати, якщо ви збираєтеся працювати або здобувати освіту за кордоном.
 • General Training – оцінює володіння мовою в повсякденних ситуаціях. Для імміграції General Training цілком достатньо.

З чого складається IELTS:

Обидва типи IELTS складаються з чотирьох частин:

1. Speaking: усна частина (жива бесіда)

Вам належить особиста бесіда з екзаменатором, яка буде призначена на один з днів до або після тесту. На випадок, якщо ви не будете згодні з результатами усної частини і захочете подати апеляцію, ваш відповідь буде записуватися на диктофон.

Як скласти усну частину IELTS?

Теми усної частини варіюються, але навіть якщо вас запитують про музеї або картинні галереї – це не іспит з мистецтвознавства.

Екзаменатор хоче почути від вас власну думку, а не експертну консультацію. Не бійтеся розмовляти на ті теми, в яких, як вам здається, ви нічого не розумієте.

Намагайтеся виглядати (і звучати) природно і говорити те, що думаєте.

Щоб було легше зробити тему “своєї”, спробуйте пригадати будь-який досвід чи асоціації, які з цим пов’язані. Скажімо, якщо вам нічого сказати про картинні галереї, подумайте, які з них вам хотілося б відвідати. Навіть якщо вам не цікаво мистецтво в принципі – ви можете розповісти, чому.

2. Writing: письмове завдання (невеликі твори).

Письмова частина IELTS Academic складається з двох завдань:

 • У першому вам потрібно буде описати графік чи таблицю,
 • У другому – написати твір на задану тему.

Для IELTS General Training:

 • Перша частина – це написання листа (особистого або формального),
 • Друга – твір, як і у IELTS Academic.

Як здати письмову частину IELTS?

У письмових завданнях намагайтеся формулювати свої ідеї чітко: не повторюйте одне і те ж різними словами, не відходьте від теми, використовуйте кожен абзац для формулювання однієї думки.

Якщо у вас виникли проблеми з завданням №1, не витрачайте на нього багато часу. Добре зроблене завдання №2 дасть вам більше балів, тому зосередьтеся на ньому.

Читайте також:  Професії і заняття англійською. Jobs and Occupations in English.

Також не забувайте, що від кожного завдання потрібна певна довжина: для першого це 150 слів, для другого – 250. Постарайтеся досягти цієї відмітки, це допоможе вам зберегти бали.

3. Listening: сприйняття мови на слух (аудіювання).

У частини з аудіюванням вам належить прослухати чотири уривки і відповісти на питання за них.

Якісь уривки будуть на загальні теми, інші – на академічні (тобто пов’язані з навчанням). Кількість мовців запису також варіюється від завдання до завдання. І для Academic і для General Training завдання однакові.

Як здати аудіювання IELTS?

Аркуш із завданнями з вами з самого початку аудіювання – тобто, ви зможете швидко пробігти його в процесі і шукати на записі саме ту інформацію, яка вимагається у питаннях.

Якщо раптом вам погано чути запис – обов’язково скажіть про це персоналу.

Навіть якщо ви не знаєте точного відповіді – напишіть хоч що-небудь: тест побудований так, що вам додаються бали за вірну відповідь, але за неправильний нічого не віднімається.

4. Reading: читання.

Дана частина IELTS містить тексти і різні типи завдань до них, наприклад:

 • Відповіді на питання (вибір правильного варіанту з запропонованих),
 • Вставка потрібних слів в пропуски,
 • Вибір назви для тексту,
 • Заповнення таблиці на основі інформації з тексту та ін

Як здати читання IELTS?

Уважно читайте кожне завдання і виконуйте їх чітко по інструкції.

У самих текстах звертайте увагу на заголовки таблиці і будь-які зміни шрифту (курсив, підкреслення) – так може позначатися важлива інформація.

Пам’ятайте, що вам не обов’язково розуміти кожне слово – запитання будуть стосуватися лише певних моментів тексту. Нарешті, також як і з аудіюванням, постарайтеся відповісти на всі питання, навіть на ті, в яких ви не впевнені.

Оцінка:

З оцінок за всі розділи обчислюється загальна. На виході ви отримаєте бали в діапазоні від 1 до 9. Як правило, закордонні університети вимагають від вступників мінімальний результат 6 -7, при цьому іноді встановлюються окремі прохідні бали для кожної з чотирьох частин.

Ціна: 250$

Сайт міжнародного екзаменаційного центру IELTS на території Росії: https://ielts.ru/.

Безкоштовні ресурси з пробними тестами та матеріалами для підготовки (англійською):

1. Ieltsessentials
2. Takeielts
3. Ieltsbuddy

Увага: Вчіть англійську мову довгий час, але не можете говорити? Дізнайтеся на уроці в Москві, як заговорити через 1 місяць занять за методом ESL.

Все про іспиті TOEFL

kakojj ehkzamen vybrat ielts ili toefl: sravnenie i sovety 16 Який іспит вибрати IELTS або TOEFL: порівняння та поради

Для чого:

TOEFL – це американський тест, заснований на американському варіанті англійської мови, і саме його потребує від студентів-іноземців велика частина вузів США.

TOEFL – чисто академічний тест, тобто, його головне завдання – підтвердити, що минулий володіє мовою в достатній мірі, щоб не відчувати проблем з навчанням в англомовному середовищі. Для імміграції він не годиться.

Типи TOEFL:

Існує два типу TOEFL: електронний, при якому ви здаєте тест за комп’ютером у центрі тестування, і паперовий. Останній зараз вийшов з ужитку і залишився лише в деяких країнах Азії і Африки. Ті, хто здають TOEFL в Росії, роблять це з допомогою електронної версії.

Читайте також:  Як поступити в університет за кордоном? Основні вимоги

Зміст тесту:

Під час тесту визначається, чи зможе людина вчитися в США: слухати лекції, спілкуватися з іншими студентами і так далі. Тому він спрямований на ситуації, які є частиною навчального процесу.

Тест TOEFL складається з чотирьох частин:

1. Speaking: усна частина.

Тут, на відміну від IELTS, ви не спілкуєтеся з живим екзаменатором, а будете наговорювати відповіді на питання в мікрофон, і вийшов звуковий файл буде відправлений у центр оцінки разом з вашим тестом.

Також деякі з усних завдань будуть ґрунтуватися на тексті і на аудіозаписи, з якими потрібно попередньо ознайомитися.

Як скласти усну частину TOEFL?

Ця частина розрахована на спонтанну розмову. Часу на підготовку буде буквально секунд двадцять – тому не намагайтеся продумати відповідь у всіх подробицях, вам потрібно уявити, про що приблизно ви збираєтеся говорити.

Не бійтеся вигадувати уявні події зі свого життя! По-перше, вас ніхто не перевірить, по-друге, немає правила про те, що потрібно говорити тільки правду. Головне – говорити.

У завданні, де потрібно перед відповіддю прослухати аудіо і прочитати текст, не забудьте коротко законспектувати звукозапис.

Звертайте увагу, якщо текст та запис в якихось місцях не збігаються або суперечать один одному – це може бути пов’язано з подальшим питанням. Відповідаючи, не забудьте посилатися на текст або запис, щоб дати зрозуміти, що ви зрозуміли що міститься там інформацію.

2. Writing: письмове завдання (невеликі твори).

Письмова частина TOEFL кілька більш різноманітна, ніж у IELTS. Всього вам належить два завдання.

 • У першому потрібно буде прослухати аудіозапис прочитати текст, після чого підсумовують отриману з них інформацію.
 • Друге завдання – це просто твір на задану тему.

Як здати письмову частину TOEFL?

Пам’ятайте, що TOEFL здається за комп’ютером! Тому уміння швидко друкувати сильно заощадить вам час.

В першому завданні, яке робиться на основі тексту і аудіозаписи, сконцентруйтеся на тому, що ви чуєте.

Говорить запису швидше за все повторить найбільш важливі пункти своєї лекції. Коротко запишіть їх і намагайтеся не відволікатися на подробиці. Описуйте почуте своїми словами – не треба вставляти в свій твір дослівну запис почутого.

У другому завданні подумайте, як краще побудувати твір. Спочатку просто запишіть у чернетці всі свої ідеї, потім виберіть з них найбільш важливі і розташуйте в потрібному порядку. Не забувайте, що вам потрібно вступ, основна частина і висновок. Ваша думка повинна виглядати логічною і послідовною!

3. Listening: сприйняття мови на слух (аудіювання).

В цьому завдання вам належить прослухати кілька аудіозаписів (по 3-6 хвилин), а потім відповісти на запитання про них.

TOEFL – це академічний тест, тому те, що ви почуєте, буде пов’язано з навчальними ситуаціями: обривок лекції, бесіда студента з викладачем, обговорення в класі і т. д. Складність полягає в тому, що якщо у IELTS ви бачите всі питання відразу і це дозволяє слухати вибірково, TOEFL ви спочатку слухаєте запис, а вже потім виконуєте завдання.

Читайте також:  Одяг на англійській мові для дітей – тема уроку clothes

Іноді тест дозволить вам відтворити частину аудіювання заново, однак для більшості питань опції прослухати запис другий раз ні. Запитання з варіантами відповіді.

Як здати аудіювання TOEFL?

Намагайтеся робити короткі помітки, поки слухаєте аудіозапис.

Перш ніж вибрати варіант відповіді, прочитайте їх всі, особливо це стосується тих питань, де більше одного правильних варіанти (про це буде спеціально сказано в тесті).

Для тих питань, де можна заново прослухати частина запису, відкладіть свій конспект цілої запису і зосередитися саме на тому фрагменті, який представлений – питання, швидше за все, буде стосуватися який-небудь подробиці з цього шматка.

4. Reading: читання.

В цьому розділі TOEFL вас чекають три типи питань:

 • Стандартний з розряду “виберіть правильну відповідь”;
 • Питання на логіку, де потрібно вірно розмістити в тексті вирване з нього пропозицію;
 • Досить незвичайне завдання, де потрібно вибрати три пропозиції, які коротко відображають головну ідею тексту.

Як здати читання TOEFL?

Уважно читайте всі варіанти відповіді! Якщо ви не впевнені в тому, який з них правильний, поверніться до тексту й швидко перечитайте його.

У питаннях, де потрібно правильно розташувати речення в тексті, обов’язково перечитайте шматок, щоб зрозуміти, наскільки логічно ви його вбудували.

У питаннях, де потрібно вибрати головну ідею, не розмінюйтеся на дрібниці: пам’ятайте, від вас не вимагають деталей, а основну думку.

Оцінка: Підсумовуються бали за всі розділи. Максимум: 120 балів.

Ціна: 260$

Офіційний сайт іспиту (англійською): https://www.ets.org/toefl .

Безкоштовні ресурси з пробними тестами та матеріалами для підготовки (англійською):

1. Toeflprepare
2. TOEFLtv
3. Magoosh

Як вибрати іспит: TOEFL або IELTS?

Основні відмінності між IELTS та TOEFL полягають:

1. В країні створення
2. В області застосування

TOEFL проводиться американською компанією ETS і створений спеціально для того, щоб тестувати іноземців, які бажають навчатися в США. Отже, це в першу чергу академічний тест американського англійського.

IELTS розроблений Кембриджським університетом, він розрахований на британський варіант англійської і більш популярний у Великобританії, Австралії і Нової Зеландії. На відміну від TOEFL, він не є строго академічним тестом і крім навчання за кордоном може знадобитися для імміграції.

Отже, задайте собі два питання: “Для чого мені тест?” і “Який варіант англійської мені ближче: британський чи американський?”.

Є й інші чинники: скажімо, TOEFL критична швидкість роботи на комп’ютерній клавіатурі, в той час як IELTS заповнюється від руки. TOEFL займає близько 4 годин, а IELTS – близько 2 з половиною.

Що б ви не вибрали: поставте собі чітку мету та “бийте в одну точку”: зрозумійте, який іспит вам потрібен і готуйтеся до нього, використовуючи офіційні матеріали. Терпіння і праця, як кажуть, все перетруть!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: