Яку англійську мову треба слухати?

kakuyu anglijjskuyu rech nado slushat  34 Яку англійську мову треба слухати?

Однією з проблем при вивченні англійської мови є нездатність сприймати англійську мову на слух.

Уявіть ситуацію, що ви включили серіал англійською мовою і не можете зрозуміти, про що говорять герої. Але як тільки ви прочитаєте текст з тим же діалогом, все відразу стає зрозуміло. Знайоме?

У багатьох людей розуміння на слух серіалу, пісні або свого співрозмовника викликають великі труднощі. У статті ви дізнаєтеся, на що треба звертати увагу при тренуванні навички розпізнавання англійської мови на слух!

З чого складається розуміння на слух?

Щоб повноцінно спілкуватися англійською мовою, потрібно не тільки вміти говорити, але і вміти розуміти, що тобі відповідають. Розуміння на слух є одним з основних компонентів спілкування, тому важливо приділяти увагу розвитку навичок аудіювання.

Аудіювання – це сприйняття і розуміння іноземної мови на слух.

Щоб зрозуміти будь-яке речення, яке ми чуємо потрібно:

1. Знати слова, які в ньому використовуються. Чим більше слів ви знаєте, тим легше вам зрозуміти мову іншої людини. При цьому важливо не тільки знати, як перекладається слово, але й як воно правильно називається.

2. Розуміти правила, з допомогою яких слова стають закінченою думкою. Це і є наша граматика. Її потрібно знати, щоб розуміти не окремі слова, а сенс, який закладає говорить чоловік.

Чим більше ми слухаємо, тим більше слів і правил запам’ятовуємо і найголовніше звикаємо до їх звучання. Є кілька секретів, за допомогою яких ви зможете навчитися розуміти англійську мову.

3 ради при прослуховуванні англійської мови

1. Слухайте те, що вам цікаво

Зараз можна знайти багато всіляких аудіоматеріалів на будь-яку тему. Вибирайте те, що цікаво саме вам. Так ви будете не тільки вивчати англійську мову, але і отримувати цікаву для вас інформацію, дізнаватися нові слова, якими зможете користуватися.

Якщо ви далекі від політики, перегляд новин англійською не принесе вам користь і задоволення, а, навпаки, відіб’є бажання. Вам просто стане нудно, і ви вимкніть їх.

2. Слухайте те, що можете зрозуміти

Якщо ви не знаєте слів, які належать до автомобілів, навряд чи ви зрозумієте передачу, де розповідається про них. Тому слухайте те, що зможете зрозуміти. Не беріть матеріал набагато вище вашого рівня знань.

3. Не перекладайте англійські пропозиції в голові

Коли чуєте англійську мову, не намагайтеся дослівно перевести кожне слово. Уявіть, що ви слухаєте лекцію англійською мовою. Поки ви подумки переводите одне речення, лектор вже дійде до середини наступного матеріалу.

Намагайтеся відразу зрозуміти свого співрозмовника. Наприклад, ви чуєте: «My cat is grey». Не треба подумки вимовляти: «Моя кішка сіра». У вашій голові просто повинна виникнути картинка з сірої кішкою. У цьому випадку саме ви розумієте, про що говорять, а не просто переводите слова.

Щоб домогтися такого розуміння треба правильно вчити слова і граматичні конструкції, відпрацьовуючи їх до автоматизму.

Ці поради дозволять вам отримати найбільший результат від прослуховування. А тепер давайте дізнаємося, що ви можете слухати і яку користь отримати від цього.

2 види мовлення в англійській мові

kakuyu anglijjskuyu rech nado slushat  35 Яку англійську мову треба слухати?

Звичайно ж, єдиний спосіб навчитися розуміти англійську мову – це слухати, слухати і слухати. Чим більше ви слухаєте, тим краще розумієте.

Те, що ми слухаємо, може бути двох видів:

1. Жива мова, тобто спілкування з людиною в реальному житті.

2. Слухання через техніку (телевізор, комп’ютер, плеєр). Такий вид ми будемо умовно називати “механічна мова”, так як ми використовуємо механічні пристрої для прослуховування.

Слухання кожного з цих типів має свої переваги і недоліки. Давайте зупинимося на кожному з них детальніше.

Прослуховування «механічної мови»

Як ви зрозуміли, мова йде не про непритомному роботі, зачитывающем вам текст. Ви слухаєте живих людей тільки через колонки, навушники і т. д. Це можуть бути:

  • подкасти
  • фільми
  • серіали
  • пісні
  • радіо
  • новини
  • телевізор (програми, ток-шоу тощо)

Прослуховування «механічної мови» має як свої плюси, так і мінуси.

Переваги прослуховування «механічної мови»:

1. Можна слухати в будь-який час.

Ви можете включити серіал або подкаст в будь-який час доби. Ви не прив’язані до часу, можете робити це хоч в годину ночі, хоч в п’ять ранку.

2. Можна слухати в будь-якому місці

Де б ви не знаходилися, нічого не завадить вам включити подкаст, радіо або новини. Ви можете це робити, якщо ви за кермом, в метро або займаєтеся прибиранням будинку.

3. Можна зупинити запис і попрацювати з лексикою, якщо щось не зрозуміло

Ви завжди можете зупинити запис і подивитися незнайоме слово. При спілкуванні з живою людиною так не зробиш. Також ви можете прокрутити епізод тому або сповільнити аудіозапис, якщо хочете краще розібратися.

Недоліки прослуховування механічної мови:

1. Чітка дикція і правильна вимова

Як не дивно, в цьому випадку правильна вимова є мінусом. У акторів професійна, поставлена мова. На телебачення не візьмуть людину з нечіткою дикцією або говорить з акцентом.

Ведучі та актори роблять спеціальні вправи, спрямовані на те, щоб їх мова була правильною, красивою і зрозумілою.

Проте в житті можуть зустрічатися різні, не такі «ідеальні» люди. Хтось говорить тихо, хтось невиразно, у когось є специфічні особливості мови. До того ж в залежності від територіальної належності, існує різні акценти у вимові.

Тому зрозуміти мова акторів або телеведучих з їх поставленої і правильної промовою набагато простіше, ніж простої людини в звичайному житті.

2. Відсутність сторонніх звуків

На знімальному майданчику створені штучні умови. Там немає відволікаючих факторів. Немає сторонніх шумів, ні розмов інших людей навколо.

Однак, у реальному житті зовсім інші умови. Ніхто не буде припиняти будівельні роботи, зупиняти рух машин і розмови, щоб ви могли зрозуміти те, що говорить вам іноземець.

Слухаючи «механічну мова», ви навчитеся розуміти ідеальний мову, ідеальне вимова і при ідеальних умовах. Що, звичайно ж, є корисним, так як ви будете розвивати навик «слухання» та звикати до звучання англійської мови.

Але ось при спілкуванні в реальному житті з звичайними людьми, у вас можуть виникнути труднощі в розумінні.

Слухання живої мови

kakuyu anglijjskuyu rech nado slushat  36 Яку англійську мову треба слухати?

Слухати мова живої людини завжди дуже корисно. Адже дуже важливо, зустрівши іноземця, розуміти те, про що він говорить. Саме для такого розуміння люди вчать англійську мову. Ви можете слухати:

  • лекції англійською мовою
  • людей, що вивчають мову
  • носіїв мови
  • викладачів англійської мови

Переваги живій мові:

1. Різні люди, з різними особливостями мови

Люди в звичайному житті не мають такої підготовки, як актори. Погодьтеся, навіть на рідній мові деяких людей складно зрозуміти, тому що у них є специфічні особливості у мові.

Ви не знаєте, який співрозмовник вам попадеться, буде він говорити тихо, картавить, невиразно вимовляти слова або розмовляти занадто швидко.

Спілкуючись з різними людьми, ви зможете звикнути до різних особливостей мови. І не будете впадати в ступор кожен раз, коли зіткнетеся з «неідеальної» дикцією і вимовою.

2. Звикання до оточуючих шумів

Давайте уявимо, що вас зупинив іноземець на вулиці, щоб запитати, як пройти на Червону площу. Навколо вас не буде ідеальної тиші, як на знімальному майданчику.

Проїжджаючі машини, голоси інших людей, сильний вітер, гавкіт собак – все це може істотно ускладнити розуміння співрозмовника. Постійно спілкуючись з людьми в реальному житті, ви звикніть не відволікатися і не звертати уваги на такі стримуючі фактори.

Недоліки живій мові:

1. Прихильність до часу

Суттєвий мінус – це те, що не завжди можна знайти людину, яка буде розмовляти з тобою. Як би ви не хотіли, навряд чи ви зможете знайти кого-небудь поговорити вночі або в певний зручний для вас час. Ви завжди будете залежати від іншої людини і його бажання поговорити з вами.

2. Неможливість прослуховування в будь-якому місці

Ви не можете скрізь ходити з викладачем англійської або іноземцем, які будуть говорити з вами. Для цієї практики вам потрібно підбирати певне місце: там, де ви можете дійсно поговорити англійською з живою людиною. Наприклад, розмовний клуб.

3. Зупинити і прокрутити мова живої людини не можна

Звичайно, це не стосується навчання і спілкування з вашим викладачем. При навчанні ви можете перепитувати поки не зрозумієте, зупиняти і уточнювати, просити пояснити російською, що сказав викладач.

Однак у реальному житті зіткнувшись з іноземцем такого зробити не зможете. Іноземця можна попросити говорити повільніше, перепитати кілька разів, але точно не можна перемотати або зупинити його мова.

Підсумок

Як ви помітили, недоліки одного виду мовлення компенсуються перевагами іншого. Не можна сказати, що потрібно слухати тільки живу мову або навпаки “механічну”. Правильним буде слухати обидва цих виду.

Прослуховування “механічної мови”, безумовно, дозволяє поліпшити навик розуміння на слух, збільшити словниковий запас і застосування граматики мови, допомагає вам навчитися розуміти «правильну мову» і запам’ятовувати правильну вимову. До того ж слухати таку мову дуже зручно: ви можете слухати все, що хочете у будь-який час і будь-якій кількості.

При цьому ви будете не лише практикувати англійську мову, але і отримувати задоволення, адже ви зможете дивитися і слухати те, що цікаво саме вам.

Але навряд чи ви вивчаєте англійську мову, тільки щоб дивитися фільми, серіали і слухати радіо англійською мовою.

Ми вчимо мову, щоб спілкуватися нею з іншими людьми. А щоб спілкуватися нам потрібно розуміти те, що вони говорять. Для цього необхідно слухати саме живу мову, адже тільки спілкуючись з різними людьми в реальному житті, можна звикнути до їх особливостей мови і оточуючих факторів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн