За скільки часу можна вивчити розмовну англійську мову з нуля?

za skolko vremeni mozhno vyuchit razgovornyjj anglijjskijj yazyk s nulya  37 За скільки часу можна вивчити розмовну англійську мову з нуля?

«За який час можна вивчити розмовну англійську мову?» – це питання турбує величезна кількість людей. Почитавши відповіді на таке питання в інтернеті, розумієш, що картина складається далеко не райдужна.

«Від 2-х до 5-ти років необхідно, щоб вивчити мову з нуля» – таким досвідом діляться люди на форумах.

Однак не все так погано! Не варто зневірятися, прочитавши таку інформацію. Мову можна вивчити набагато швидше! Як? Це ви дізнаєтеся в нашій статті. Ми розглянемо 4 фактори, що впливають на термін навчання.

Від чого залежить термін навчання англійської мови?

Не можна сказати, що англійську можна вивчити, наприклад, тільки за 3 роки. Немає універсального терміну, відповідного всім людям. Різним людям буде потрібно різну кількість часу.

Період, за який можна вивчити розмовну англійську, залежить від наступних 4-х факторів:

1. Від вашого рівня володіння мовою.

Якщо у вас є якісь навички і знання, то часу знадобиться менше ніж, якщо ви починаєте вивчення з нуля.

2. Від мети, яку ви хочете вивчити мову.

Чим серйозніше мета, тим довше навчання. Наприклад, людям, що вивчають мову, щоб спілкуватися в подорожах, потрібно менше часу, ніж людям, які збираються проводити переговори з іноземними партнерами.

3. Від тривалості та регулярності занять.

Це дуже важлива складова. Від того, скільки часу ви готові приділяти своєму навчання, залежить, чи отримаєте ви результат в короткі терміни або розтягніть своє навчання на роки.

4. Від форми і методики навчання.

Можливо, вам коли-небудь говорили або ви самі думали, що у вас немає здатності до англійської. Це не так! Здібності є абсолютно у всіх. Наш 17-річний досвід навчання у всьому світі доводить це!

Причина полягає в методиці навчання: вона або ефективна, або ні. Якщо методика правильна, то результат ви побачите вже через 3-4 тижні: почнете складати речення усно і письмово, зможете говорити і т. д.

Ці 4 фактори безпосередньо впливають на термін навчання. Розглянемо кожен з них детальніше.

Увага: Хочете вивчити англійську, але у вас немає багато часу? Дізнайтеся, як гарантовано почати говорити англійською за 1 місяць за методом ESL на уроці в Москві.

Рівень володіння англійською мовою

za skolko vremeni mozhno vyuchit razgovornyjj anglijjskijj yazyk s nulya  38 За скільки часу можна вивчити розмовну англійську мову з нуля?

Чим більше рівень, тим менше вам знадобиться часу. Тому важливо відразу правильно визначити рівень ваших знань і навичок, щоб не топтатися на місці і не витрачати час даремно.

Проте не варто плутати рівень володіння мовою з рівнем знання.

Читайте також:  Англійські скоромовки з переведенням в таблицях

Рівень знаний – це теоретичні знання.

Тобто ви можете знати правила: як утворюються часи і коли використовуються. Але “знати” – це одне, а “вміти застосовувати свої знання – це інше. Наприклад, схему освіти часу ви знаєте. Але сказати англійською швидко і чітко речення, використовуючи цей час, ви не можете.

Рівень владіня – це практичний навик.

Під практичним навиком мається на увазі вміння швидко і чітко будувати англійські пропозиції в потрібному часу без помилок.

Відштовхуватися саме від рівня володіння, так як при спілкуванні англійською мовою вам потрібно вміти грамотно формулювати свої думки і розуміти свого співрозмовника.

Наприклад, на переговорах з партнерами вам треба розуміти, що вони запитують у вас, і вміти грамотно і швидко відповісти.

Мета, заради якої ви хочете вивчити мову

Залежно від мети вам необхідно досягти певного рівня володіння мовою. В основному люди вчать англійську мову для наступних цілей:

1. Для роботи.

Це може бути участь в міжнародних конференціях, виставках, пошук нових партнерів або постачальників, пошук нової роботи в міжнародній компанії і т. д.

2. Для подорожей.

Адже англійською говорять майже в кожній країні, що значно полегшує життя мандрівникам, допомагає значно розширити свій кругозір і завести іноземних друзів.

3. В особистих цілях.

Хто хоче заміж за іноземця, а хтось вирішує змінити своє місце проживання.

У першому випадку вам буде потрібно більше часу, адже використання мови на роботі передбачає грамотне володіння, так як помилки на вашій мові справлять не найкраще враження на ваших партнерів та роботодавців.

Теж саме і з особистими цілями. Якщо ви хочете жити в іншій країні, то вам доведеться багато спілкуватися англійською мовою. До того ж дуже часто при переїзді люди влаштовуються на роботу в цій країні.

Зазвичай для таких цілей потрібно знати англійську мову на рівні intermediate (середній), upperintermediate (вище середнього) або advanced (просунутий). Але треба розуміти, що роботодавець чекає від вас не сертифікат, а вміння говорити.

Як правило, проводяться співбесіди англійською мовою, щоб упевнитися у ваших знаннях і уміннях (навіть якщо ви зберете цілу папку сертифікатів).

Мандрівникам цілком вистачить рівня pre-intermediate (нижче середнього). На цьому рівні ви легко зможете спілкуватися з іноземцями, дізнаватися про їх менталітеті, історії і цікавих місцях.

Тривалість і регулярність занять

Фатальною помилкою більшості людей, що вивчають мову за 3 роки, є нерегулярність занять. Як би вам не хотілося вивчити мову, навчання по 2 години в тиждень не принесе позитивного результату.

Давайте розглянемо два варіанти занять і залежність отримання результату від витраченого часу:

Читайте також:  Прикметник full суфікс ful

1. Рідкісні заняття англійською мовою (2 години 2 рази на тиждень і менше)

При таких заняттях, вивчивши що на одному уроці, до наступного ви вже мало що будете пам’ятати. Відповідно, вам доведеться постійно повторювати, адже якщо ви це робити не будете, то результату взагалі не отримаєте. Такий підхід значно позначиться на термінах навчання.

На курсах англійської мови, пропонують студентам такий графік, проходження одного рівня займає зазвичай 6 місяців! Отже, щоб досягти рівня intermediate (це 4-й рівень) вам знадобитися близько 2-х років.

2. Часті заняття (як мінімум 2 години щодня)

Займаючись за таким розкладом, ви будете добре відпрацьовувати вивчений матеріал і не встигнете нічого забути.

Не обов’язково ходити на заняття щодня. Заняття можуть проходити через день, з тією умовою, що ви будете виконувати домашню роботу, закріплюючи отримані знання. Таким чином, вийде, що ви займаєтеся англійською мовою кожен день.

Наприклад, на наших курсах Speak Easy навчання c нульового рівня до intermediate займе всього-лише 9-ть місяців при розкладі 3 рази в тиждень по 3 години (+ окремо домашні завдання).

Форма і методика навчання англійської

za skolko vremeni mozhno vyuchit razgovornyjj anglijjskijj yazyk s nulya  39 За скільки часу можна вивчити розмовну англійську мову з нуля?

«Я займаюся англійською мовою кожен день вже 2-4 роки, але не можу вивчити і вільно говорити на ньому”, – можуть заперечити деякі люди. Як було сказано на початку статті, на терміни навчання впливає вся сукупність 4-х факторів. Форма і методика навчання визначає, досягніть чи ви результату чи ні.

Навчання англійської включає в себе вивчення теорії та відпрацювання цієї теорії на практиці. Ще зі шкільних часів ми звикли, що вивчення теорії займає десь 80% занять, залишаючи усній і письмовій практиці 20%.

Але це зовсім не правильно! Виходить, ми багато вчимо, але не тренуємо. Як підсумок, багато забувають правила, не розуміють їх і не вміють їх використовувати.

Ми вчимо мову, щоб спілкуватися на ньому. Тому співвідношення має бути протилежним: 20% теорії і 80% розмовної практики.

Забудьте про твердження, що говорити англійською можна тоді, коли прийде час. Говорити англійською мовою потрібно починати з самого початку!

Тепер давайте подивимося, як форма навчання може вплинути на результат. Можна виділити наступні форми навчання:

1. Самостійне вивчення

Вчити мову самостійно – це важка і довга робота. Вам доведеться самому годинами розбирати матеріал, який викладач може пояснити за 15 хвилин. Вам не з ким буде говорити на мові, і ви ризикуєте отримувати лише знання без практичного застосування.

До того ж ви будете допускати помилки, які нікому буде виправити. У майбутньому вам доведеться перевчатися, що займе ще більше часу. Наприклад, легше відразу поставити правильну вимову, ніж відучуватися від неправильного.

Читайте також:  Прийменники часу at, on, in в англійській мові

2. Онлайн навчання

Це навчання за допомогою спеціальних програм. Як правило, такі програми містять пояснення теорії і вправи на закріплення. Проте розмовна практика тут не передбачається. Ви не будете на заняттях говорити мовою і відпрацьовувати отримані знання на практиці. Ви зможете підтягнути граматику, але говорити ви не навчитеся.

3. Індивідуальні заняття з репетитором

Така форма навчання чудово підходить людям, які:

  • Хочуть отримати фахові навички. Наприклад, лікаря, якому потрібна англійська мова для участі в конференціях, потрібна спеціальна медична лексика.
  • Хочуть підготуватися до якого-небудь важливої події за короткий термін. Наприклад, до співбесіди англійською мовою в міжнародну компанію, яка буде через місяць.
  • Хочуть підтягнути певний матеріал. Наприклад, якщо людина не розуміє часи групи Perfect і хоче, щоб йому пояснили тільки їх.

Заняття з хорошим викладачем зазвичай проходять цікаво, насичено і дозволяють людині досягти мети.

Однак знайти хорошого викладача дуже і дуже складно. Наприклад, щоб взяти на роботу 1 викладача ми проводимо 30 співбесід! Після чого він проходить навчання, як правильно навчати, щоб людина заговорив англійською. В інституті такому не вчать.

Детальніше про індивідуальних заняттях читайте в цій статті.

4. Заняття на курсах

Курси англійської бувають різні. На одних навчання проходить з допомогою комп’ютерів, на інших – за підручниками, на третіх упор робиться на розмовні навички.

Кращим варіантом буде заняття на курсах, що поєднують грамотне пояснення теорії і відпрацювання його на практиці.

Значною перевагою курсів є те, що спілкуючись з різними людьми в своїй групі, ви забудете, що таке мовний бар’єр. І вам не доведеться тікати від іноземця, який підійшов до вас на вулиці тому, що ви звикли розмовляти лише зі своїм викладачем.

Скільки потрібно часу, щоб вивчити англійську?

Термін навчання залежить від 4 факторів:

1. Від вашого рівня володіння мовою
2. Від мети, для якої ви хочете вивчити мову
3. Від тривалості та регулярності занять
4. Від форми і методики навчання

Якщо ви будете вчитися за ефективною методикою, на хороших курсах (або з хорошим викладачем), приділяти близько 2 годин в день на англійську, то терміни навчання будуть такими:

Мета подорожі: навчання з 0 до рівня pre-intermediate близько 4,5 – 6 місяців.

Мета – робота: навчання з 0 до рівня intermediate – 9 місяців, до upper-intermediate/advanced близько 12 місяців.

Увага: Дізнайтеся, як зробити перший крок і почати говорити на англійській через 1 місяць за методом ESL.

Вивчити англійську за 1 рік цілком реально. Для цього не треба витрачати 3-4 роки. Головне, потрібно виділити час на навчання і вибрати ефективну методику.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: