10 когнітивних навичок для швидкого вивчення англійської мови

Хочете вивчити англійську швидко? Напевно! Зараз ми розкриємо секрет, як це зробити. Готові? Секрет криється… у вашому мозку. А точніше, у його когнітивних навичок.

Когнітивні навички — це розумові здібності, які задіяні в процесі отримання знань. Якщо вони добре розвинені, вивчення мова даается легко. Коли слабкі навички, навчання стає тяжким випробуванням. У статті ми розповімо про 10 найважливіших навичок, які допоможуть вам швидше оволодіти англійською.

 10 когнітивних навичок для швидкого вивчення англійської мови

Сталий увагу

Це вміння концентруватися на одному завданні протягом тривалого часу. Є базовим навиком, без якого неможливо навчання. Щоб оволодіти мовою, потрібно бути зосередженим. Якщо навичка розвинений погано, виникають труднощі з послідовним освоєнням матеріалу. Людина переходить від завдання до завдання, відволікаючись на сторонні стимули і не завершує розпочате. У цьому випадку виникає ризик втратити інтерес до вивчення мови. Висока стійкість уваги допомагає подолати блукання розуму і прискорити розуміння.

Розподілене увагу

Це здатність успішно виконувати кілька завдань одночасно.

Хочете бути, як Юлій Цезар, який міг робити 7 дій разом?Тоді рекомендуємо розвивати здатність до багатозадачності. Цей навик стане в нагоді в процесі вивчення англійської. Наприклад, при конспектуванні уроку потрібно сприймати матеріал на слух і одночасно писати. Або, складаючи текст англійською, думати не тільки про сюжеті, але і про орфографії та пунктуації.

Люди, не здатні до багатозадачності, опановують новий матеріал повільно і роблять багато помилок.

Робоча пам’ять

Робоча пам’ять допомагає зберігати інформацію під час її використання.

Уявіть, що викладач дає завдання написати розповідь про ваше хобі, використовуючи певні дієслова. Тут робоча пам’ять виступає в якості блокнота, куди ви можете заглянути, щоб згадати запропоновані слова.

Погана пам’ять створює труднощі при виконанні багатокрокових завдань, адже людина забуває те, що дізнався хвилину тому.

Швидкість обробки інформації

Навик, який допомагає швидко і точно виконувати завдання. Це час між отриманням інформації та реакцією на неї.

Якщо швидкість обробки низька, інформація, що надійшла в робочу пам’ять, буде втрачена, і доведеться вивчати матеріал заново. При високій швидкості обробки, ваш мозок швидше засвоює новий матеріал, тому підвищується продуктивність.

Дологосрочная пам’ять

Дозволяє відтворювати інформацію з минулого.

Цей навик допоможе згадати прикметники, вивчені минулого тижня, або назва англійської пекарні, де три роки тому ви купували чудові булочки з малиною.

Доведено, що за 24 години людина забуває 80% того, що вивчив. Завдяки поліпшенню довгострокової пам’яті ви зможете ефективно зберігати і витягувати отримані знання.

Логічне мислення

Це процес послідовних міркувань, які призводять до висновків.

Мислити логічно — це значить думати крок за кроком. Ця здатність дозволяє відхиляти швидкі і прості відповіді, типу «я не знаю» або «це занадто складно». Наприклад, вам доведеться включити логіку, якщо потрібно скласти фразу англійською: спочатку визначити, де підмет і присудок, потім згадати порядок слів, і, нарешті, проаналізувати, в якому часі відбувається дія. Кожна розумова операція — це бусинка. Зібравши одну за одною, ви отримаєте блискуче намисто у вигляді лаконічного і грамотного пропозиції.

Логіка додає ясності та усуває суєту, що знижує рівень стресу і робить навчання більш ефективним.

Інгібіція

Іншими словами: здатність пригнічувати власну реакцію на відволікаючі фактори.

Чи вдається вам залишатися зосередженими на важливій справі, якщо навколо бігають діти, вібрує телефон, повідомляючи про надходження нових повідомлень в Instagram, або плескає кватирка від протягу? Успіх навчання залежить від вміння блокувати реакцію на подразники. Це необхідна умова,щоб зберігати концентрацію уваги, швидко витягти потрібну інформацію з пам’яті, і робити адаптивний вибір.

Слухове і зорове сприйняття

Це отримання інформації сенсорними рецепторами (вухами і очима) та її інтерпретація.

Ваш мозок використовує слухове сприйняття, щоб зрозуміти почуте: аналізує і сегментує звуки для негайного або майбутнього використання. Цей навик задіяний під час аудіювання та спілкування з англомовними людьми.

Ділянки мозку, відповідальні за зорове сприйняття, активно працюють, коли ви читаєте і осмысливаете текст. Якщо воно порушене, вам буде не тільки складно зрозуміти написане, але й запам’ятати його. Дефіцит зорового сприйняття спостерігається, наприклад, у людей, які плутають літери b, d, p, q.

Поліпшення сприйняття підвищує точність і швидкість обробки інформації, а значить, і освоєння мови.

Когнітивна гнучкість

Тобто здатність керувати власним мисленням і поведінкою в залежності від ситуації. Це вміння легко переключатися між різними завданнями і вибирати оптимальний спосіб вирішення проблеми.

Наприклад, ви знаєте: щоб перетворити дієслово в минулий час, потрібно додати закінчення-ed. Але існують винятки. Здатність застосовувати як правила, так і виключення є прикладом прояви когнітивної гнучкості.

Якщо вона недостатня, відбувається «застрявання». Людина виконує тіж кроки і приймає ті ж рішення, що і в минулому, оскільки вони знайомі та зручні, хоча нова задача вимагає іншого підходу. Стає складно адаптуватися до змін. Пропадає інтерес і мотивація до навчання. Підвищуючи рівень когнітивної гнучкості, ви можете поліпшити розуміння англійських ідіом і домогтися неймовірної швидкості читання.

Планування

Це вміння візуалізувати і прогнозувати своє майбутнє. Воно усуває розрив між тим, де ви перебуваєте зараз, і тим, чого хочете досягти через якийсь час.

Планування включає в себе постановку мети і розробку сценарію дій. Тому процес прийняття рішень стає більш точним і швидким. План робить вас організованіше і тримає фокус уваги.

Оволодіння англійською — теж мета. А планування сприяє досягненню цілей. Спробуйте скласти своє майбутнє, тобто намітити кроки, які необхідно зробити, щоб вивчити англійську, і ми впевнені, у вас все вийде. Мозок на допомогу, друзі!

А наостанок ще одна хороша новина: всі ці навички можна розвинути, і зробити це ви можете на сайтенашего партнера — інтелектуального клубу 4brain, де зібрані десяткиразвивающих курсів і програм, сотні цікавих вправ і тисячі корисних статей, які помітно спростять і прискорять ваш прогрес визучении англійської мови і не тільки.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн