10 порад для самостійного вивчення англійської мови

Вам подобається вивчати англійську мову онлайн, але у Вас не вистачає часу?

Або Ви хочете приділяти більше часу вивченню англійської, але не у форматі звичайних занять?
Якщо це так, то у нас для Вас гарні новини.
Вам більше не потрібно відвідувати рутинні заняття, щоб «прокачати» свій англійський.

Насправді, Ви самі можете стати власним вчителем!

Так, це так.

Більше не потрібно їхати через все місто тільки заради заняття з англійської.

Більше не потрібно виконувати нудні вправи з граматики.

Більше не потрібно прибирати квартиру перед приходом викладача…

… тому що існують більш ефективні способи вивчити англійську онлайн – без участі викладача.

Можливо, Ви подумаєте: «Да ладно! І що, я все робив неправильно?»

Ні, не можна сказати, що Ви займалися неправильно, але, можливо, Ви просто не знайшли спосіб, який давав би максимальні результати?

Ми пропонуємо Вам кілька стратегій і рад щодо самостійного вивчення англійської мови. А саме чудове в них те, що Ви настільки чудово проведете час, що, можливо, навіть скажете «прощай» формальним занять англійською.

1. Не поспішайте

Якщо Ви прийняли рішення вивчати англійську мову без викладача, то поспішати не можна. Не чекайте, що, перечитавши текст англійською мовою перед сном, Ви вільно заговорите на ньому вранці.

Поставте перед собою нездійсненні цілі і відведіть певну кількість часу на вивчення мови кожен день. Тридцяти хвилин буде достатньо, але чим більше, тим краще. Самостійне вивчення англійської мови означає, що Ви можете самостійно обирати час, місце і метод вивчення. Але є одна пастка: так просто сказати самому собі: «Я дуже втомився» або «Зроблю це завтра!». З таким ставленням ніхто і ніколи ще не вивчив мову. Ви дійсно повинні прагнути до цього… Ви зможете!

2. Думайте, як дитина

Ця порада може здатися Вам трохи безглуздий, але найкращим способом почати вивчення мови є використання навчальних матеріалів для дітей. Основні засоби: дитячі книги, фільми і ТБ програми. Коли англомовний дитина починає освоювати мову, він проходить ті ж етапи, що й Ви зараз. Все починається з основної лексики і звуків.

Ви будете краще розуміти, використовуючи дитячі книги і фільми разом з іншими матеріалами та самовчителями. Для Вас залишиться дуже мало незрозумілого, і це додасть Вам впевненості. Немає нічого краще почуття, що Ви розумієте інформацію іноземною мовою.

Читайте також:  Уроки з англійської мови - Урок 39

3. Слухайте всі і про все

У вивченні англійської мови чудово те, що майже всі сьогодні обговорюється, розповідається і описується англійською мовою. Тому у нас є більше можливостей використовувати знання мови кожен день.

Задумайтеся: коли діти вчаться розмовляти рідною мовою, адже вони не вивчають її через читання або листа. Вони дізнаються (буквально вбирають) слова від оточуючих – батьків, братів та сестер, які з улюблених мультиків і т. д. Спочатку вони мало що розуміють або не розуміють взагалі нічого. Але з часом їх словниковий запас поповнюється. Слова повільно перетворюються у фрази, фрази потім замінюються повними реченнями, які дозволяють дітям, зрештою, підтримувати і розуміти прості бесіди.

Занурте себе в англійську мову. Вмикайте фоном радіопередачі англійською мовою. Дивіться ТВ програми на англійській мові і, якщо Ви живете в англомовному оточенні або в районі, часто відвідуваному англомовними туристами, просто слухайте їх бесіди. І незабаром Ви навіть цього не усвідомлюючи, теж будете розмовляти по-англійськи.

4. Насолоджуйтеся музикою, щоб вивчити англійську

Музику люблять усі. У нас можуть бути різні смаки. Вам, може бути, подобається дум-метал, а мені – джазові стандарти, але музика подобається нам обом. Велика частина композицій сьогодні створюється англійською мовою, навіть іноземні виконавці приєднуються до тренду і записують хіти англійською.

Замість того щоб просто слухати музику, використовувати її для вивчення англійської. Кожен раз включаючи в плеєрі трек Бейонсе, Ви несвідомо звикаєте до її вимові, выхватываете окремі слова і фрази. Вивчення мови за допомогою пісень примітно тим, що вони легко запам’ятовуються (а деякі і зовсім не виходять з голови) і, більш того, в них використовується повсякденний англійська – Ви, таким чином, дізнаєтеся, як каже звичайний житель Лондона або Лос-Анджелеса.

Слухайте і підспівуйте. Знайдіть текст пісні і спробуйте відчути те, про що співається. Виберіть сподобалися фрази і запишіть їх. Не забудьте використовувати їх при кожній нагоді.

5. Вивчайте англійську мову за допомогою новин

Володіти інформацією про те, що відбувається в світі – життєво необхідно. Крім того, Вам завжди буде про що поговорити з друзями, рідними та колегами. Люди часто обговорюють питання, висвітлені в новинах, і Ви не зможете підтримати розмову, не знаючи, що сталося сьогодні вранці. Тепер у Вас є можливість збільшити свої шанси взяти участь у розмові на англійській мові, слухаючи або читаючи новини на цій мові. Ви не тільки складете уявлення про події в світі, але і поповніть свій словниковий запас.

Читайте також:  Структура есе англійською мовою

Якщо Ваших знань англійської мови не вистачає для того, щоб повністю зрозуміти новини, спробуйте спочатку прочитати або прослухати новини на своїй рідній мові, а потім знову прослухати або прочитати про ті ж події на англійській. Не турбуйтеся, якщо багато залишилося Вам незрозумілим.

Чим більше Ви слухаєте і читаєте новини англійською мовою, тим повноцінніше Ви зможете підтримати розмову на мові – і перестанете бути тим самим дивним мовчазним іноземцем!

6. Дивіться фільми, щоб вивчити англійську мову

Більшість фільмів створюється в Голлівуді. Це означає, що, якщо Вам подобається дивитися фільми, фільми на англійській мові – це унікальний засіб самонавчання. Для початку, щоб полегшити собі завдання, подивіться ті фільми, які Ви бачили на рідній мові: Ви вже знайомі з сюжетом, і у Вас з’явиться контекст для незнайомих слів.

Не забудьте: дивіться фільм – записуйте фрази, які здаються корисними, жарти, цікаві способи відповісти на питання. Спробуйте уявити, в якій ситуації можна ввернути їх у розмову. Можна написати природно-звучать діалоги або навіть поговорити з собою перед дзеркалом (ми нікому не проговоримся!). Пам’ятайте: чим частіше Ви будете їх повторювати, тим краще запам’ятайте.

7. Вивчайте англійську мову, використовуючи YouTube

На YouTube можна знайти найнеймовірніше відео: старі комедійні телевізійні серіали, трейлери до фільмів, рекламу, відео-інструкції «як зробити…» і ще незліченні тисячі роликів. А що Вам цікаво? Музика? Мода? Гольф? Дресирування собак? Наберіть в рядку пошуку YouTube Вас зацікавив запит, виберіть відео, а потім дивіться і слухайте. Якщо Вам цікава якась сфера, то у Вас вже є фонові знання на цю тему, і тому зрозуміти, що відбувається на відео, буде значно легше.

На YouTube навіть існують канали, спеціально призначені для вивчають англійську мову в якості іноземного. Власний канал для вивчають англійську мову є й у відомої британської телевізійної станції BBC. Підписуйтесь та будьте в курсі подій!

8. Самостійно створені дидактичні картки

Чудовий спосіб використання фраз, які Ви почули і хотіли б вживати, – дидактичні картки. Заходьте по дорозі з роботи в магазин канцтоварів і купіть картки для записів, запишіть фрази або слова на кожній з них, а на звороті – їх переклад.

Читайте також:  A penny saved is a penny gained, або Англійські монети, назви яких може запам'ятати не кожен

У будь-яку вільну хвилину переглядайте картки, і Ви дізнаєтеся, скільки Ви запам’ятали. Це відмінний спосіб перевірити себе. Почніть з перегляду фраз англійською мовою і спробуйте згадати їх значення російською. Коли Ви освоїли таким чином всі картки, переверніть їх і, дивлячись на значення російською, спробуйте пригадати формулювання англійською мовою – це трохи складніше.

Якщо Вам ліньки писати картки або Ви вважаєте, що не треба плодити зайву макулатуру, – скачайте додаток для смартфона або планшета, в якому можна створювати такі картки. Воно саме буде перемішувати їх і нагадувати Вам протягом дня, що пора повторити нові слова.

9. Клуб любителів англійської мови

У Вас є друзі, зацікавлені у вивченні англійської мови? Якщо відповідь позитивний, то з цього треба витягти максимальну користь! Заведіть традицію щотижня зустрічатися в якомусь кафе чи збиратися у кого-небудь будинку. Перше правило клубу – ніколи не говорити по-російськи! Щотижня призначайте одного члена клубу, який повинен знайти що-небудь цікаве (інформацію на англомовних сайтах, цікаву статтю в журналі або відгуки про фільми, які легко буде зрозуміти всім присутнім).

Що може бути краще: спілкуватися з друзями, приємно проводити час… Ви-то думали, що все буде, як в серіалі “Друзі”. А якщо ці друзі відмовляються вступати в клуб і своїми російськими репліками руйнують всю атмосферу? Тоді залишається тільки завести собі носія мови, який вже точно не зможе перейти на російську просто тому, що все набридло.

10. Приєднуйтесь до мовних форумах онлайн

Ще один класні спосіб застосувати на практиці свої навички – це приєднатися до декількох онлайн-форумів, на яких обговорюються питання, що цікавлять учасників теми. Reddit – самий популярний сайт, на якому можна знайти різноманітні теми (вони називаються «subreddits»), так що Вам є, з чого почати. Хочете обговорити поради з вивчення англійської мови або поговорити про те, як піклуватися про нещодавно з’явився у Вас цуценя лабрадора? Ви обов’язково знайдете онлайн форум за Вашим запитом.

Відповідайте іншим учасникам і намагайтеся підтримувати розмову, додайте яку-небудь корисну інформацію, яку інші учасники захочуть прокоментувати. І не забудьте відповісти на залишені коментарі!

Сподобалися наші поради? Вибирайте лайфхак за душі і розраховуйте лише на власні сили. Занурте себе в англійську мову і завжди отримуйте від нього задоволення!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: