3 онлайн-словника, які підірвуть Ваш мозок

Вивчаючи нову лексику, ми часто ігноруємо здатність нашої пам’яті зв’язувати слова і поняття з допомогою асоціацій і тим самим позбавляємо себе невичерпного джерела поповнення «ментального лексикону».

Пам’ятаєте, як в дитинстві грали в «асоціації»? Тим, у кого дитинство було давно, або, навпаки, у кого дитинство пройшло в компанії Angry Birds, нагадуємо: класична гра полягає в тому, що загадывающий придумує слово-«крокодил», розбиває його на склади, придумує «хвости» – слова, які починаються з літер цих складів, і намагається пояснити ці слова іншим гравцям за допомогою «сачків» – слів-асоціацій. Як і в будь-якій грі, простіше пояснити на прикладі: загадаємо слово «граматика», «хвостами» для нього будуть слова «Грамофон», «МАрафон», «ТИтул» і «КАраоке», а «сачками» для цих слів можу бути слова «платівка», «бігун», «князь» і «мікрофон». Надто складно і заплутано? Не повірите, але Ваша пам’ять успішно грає з Вами в асоціації кожен день.

Як стверджують багато вчених, які займаються проблемами психолінгвістики – «прикордонної» науки між психологією та лінгвістикою – і вивчають взаємовідношення мови, мислення і свідомості людини, слова зберігаються в пам’яті за принципом словника. Лінгвісти називають це «ментальним лексиконом». Можна провести очевидні паралелі між тим, як працює наша пам’ять, і звичайним словником, якими ми звикли користуватися. Так, наприклад, слова в нашій пам’яті не зберігаються в хаотичному порядку. Ми розпізнаємо слово, керуючись тим, що воно означає (його визначенням); іншими словами, що мають подібне значення (його синонімами) або протилежне значення (його антонімами). Погодьтеся, що всі ці елементи можна знайти в будь словникової статті.

Тим не менш, існує один елемент, який не знайти в звичайному словнику – унікальні для кожної людини асоціації. Згідно однієї теорії, наша пам’ять працює за принципом нейронної мережі: кожне слово, що запам’ятало – це окрема нервова клітина серед мільйонів таких, пов’язаних між собою сигналами-асоціаціями. Це означає, що ми заносимо нові слова в свій «ментальний лексикон», приєднуючи їх до вже запам’ятовані понять і формуючи з них цілі асоціативні групи. Існує безліч наукових пояснень того, як ці асоціації формуються в нашій пам’яті. Найбільш ймовірно, що у кожного з нас створюється неповторний образ кожного слова на основі нашого життєвого досвіду і особистих вражень.

Асоціативні зв’язки здаються цілком переконливим поясненням того, як нові поняття зберігаються в пам’яті і витягаються з неї. Так чому б не скористатися унікальними особливостями нашої пам’яті в процесі вивчення англійської мови онлайн? Представляємо Вам 3 альтернативних онлайн-словника, які змусять Вас по-іншому поглянути на пошук незнайомих слів.

Snappy Words. Творці цього ресурсу визначають його як «безкоштовний візуальний онлайн-словник». На практиці це втілення ідеї нейронної мережі, про яку ми говорили. Пошук слова генерує динамічно розвивається діаграму. На сайті можна провести півдня, тому що подвійний клік на будь-яке слово запускає створення нової діаграми. Перевірено – затягує.

У цьому словнику можна:

  • Створити інтерактивну карту слів, в якої частини мови позначаються різними кольорами, а взаємозв’язок між словами відбивається різними видами стрілок; можна знайти слова за параметрами «це слово входить у визначення…», «це різновид….», «це відноситься до…», «вміст…», «є причиною…».
  • Знайти не тільки окреме слово, але й словосполучення, наприклад, «Прінстонський університет».
  • Прочитати визначення слова, просто навівши на нього курсор.

3 onlajjn slovarya, kotorye vzorvut vash mozg17 3 онлайн словника, які підірвуть Ваш мозок

Wordnik. Це справжній словник-співтовариство. Тут Ви знайдете особливі функції, які зазвичай не включають в стандартні словники:

  • Колонку пропозицій із сучасних джерел, в яких використано дане слово, забезпечених посиланням на джерело, щоб Ви могли прочитати статтю або новину.
  • Список слів, які використовуються у схожому контексті.
  • Список рим на слово (з тим же кінцевим звуком).
  • Зворотний словник, що містить слова, визначення яких містять слово, яке Ви шукаєте.
  • Функція «тегів»: Ви можете самостійно додавати теги для кожного слова, тим самим формуючи тематичні або асоціативні групи, або скористатись системою тегів, пропонованої Wordnik.
  • Списки (наприклад, словникові списки), складені іншими користувачами і містять дане слово.
  • В самому низу сторінки Ви знайдете звукові файли з прикладами вимови слова і візуальну «словникову карту», що включає в себе антоніми, синоніми, слова з більш вузьким, або більш широким значенням.

3 onlajjn slovarya, kotorye vzorvut vash mozg18 3 онлайн словника, які підірвуть Ваш мозок

Panlexicon. Це онлайн-тезаурус, тобто словник, який відображає смислові відношення між словами і включає в себе синоніми, антоніми, паронимы – слова, подібні по звучанню, але різні за змістом, гіпоніми – слова з більш вузьким значенням, гиперонимы – слова з більш загальним значенням. Незамінна річ для письменників, журналістів, копірайтерів, блогерів та всіх охочих випробувати свій словниковий запас. Інтерфейс дуже простий – в результаті пошуку Ви отримуєте «хмара» пов’язаних за змістом слів. У пошукової системи Panlexicon є класна особливість: клікніть на яке-небудь слово з «хмари» і зверніть увагу на те, що воно додалося в поле пошуку – тим самим Ви можете зробити пошук пов’язаних слів більш точним.

3 onlajjn slovarya, kotorye vzorvut vash mozg19 3 онлайн словника, які підірвуть Ваш мозок

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн