3 стратегії для вивчення англійської мови самостійно з допомогою відео

У наших статтях, присвячених використання відео у вивченні англійської, ми вже докладно зупинилися на причини включити відео прямо зараз.

А також провели вас по найпопулярнішим ресурсів з цікавими і пізнавальними відео.

Сьогодні ми розглянемо не те, ЩО потрібно дивитися, але ЯК це потрібно дивитися, щоб максимально активізувати свою англійську.

1. Дивіться заради задоволення (розуміючи загальну суть)

Цей метод відмінно працює при перегляді фільмів або серіалів іноземною мовою. Мета тут не лінгвістична взагалі. Це для розваги. Тому метод зазвичай використовується в початковій стадії підходу до нового матеріалу. Скажімо, ви дивіться короткий ролик, епізод або фільм. Ви дивитеся його спочатку точно так само, як це робив би будь-який нормальний кіноглядач. Якщо у відео є російські субтитри, увімкніть їх, щоб зрозуміти, що відбувається. Цей підхід знайомить вас з сюжетом фільму, з персонажами, основним конфліктом і різних поворотів в історії. Ви сприймаєте все це. Ви не думаєте про лексики або граматики в цей момент. Не думайте, що цей метод «поверхневий». Якщо ви хочете витиснути з відео кліпу або фільму все, що можна, і якщо ви збираєтеся зрозуміти всі нюанси в мові пізніше, ви повинні робити це з кожним відео, що трапляється на вашому шляху. Дивіться його для задоволення, усвідомте його історію. Ви ніколи не зрозумієте контекст і не зрозумієте, чому герой вимовляє те чи інше слово або вираз, якщо ви у вас немає загальної картини того, що відбувається.

2. Дивіться з субтитрами і без субтитрів

На цій стадії фокус зміщується з розваги на роботу саме над мовою. Тепер, коли ви розумієте загальну суть, подивіться відео знову, але на цей раз з метою навчання. Дивіться відео з субтитрами на мові оригіналу. Це дійсно допоможе вам з лексикою, орфографією і граматикою. Оскільки ви читаєте субтитри, ви запам’ятовуєте діалоги, і ви запам’ятовуєте англійські еквіваленти російських слів. Це зробити простіше, адже у вас вже є перевага в тому, що ви знаєте контекст і може згадати ситуації. (Ось чому ви повинні дивитися відео знову і знову.) При наступному перегляді вимкніть субтитри. На цей раз ви будете більше слухати. Ви будете тренувати своє вухо, щоб вловити манеру говорити, інтонацію і вимова слів. І з-за того, що ви вже знайомі з матеріалом, ви, може бути, згадайте окремі слова і репліки. (Якщо так, практикуйтеся говорити їх вголос!) Запам’ятайте: кліпи, фільми і епізоди серіалів дійсно можуть багато чому навчити, якщо у вас є терпіння попрацювати з ними.

Читайте також:  Правила англійської мови — все що потрібно знати

3. Дивіться з конкретним наміром (метод паузи і відтворення)

Переходимо до самої інтенсивної і продуктивної роботи з відео. Коли ви дивитеся його з конкретною метою, ви більше не звертаєте уваги на загальний сенс, вас не турбує манера зйомки, відносини між персонажами іл сюжет. Ви дивитеся фільм в пошуку мовних зворотів і слів, які можна використовувати у власному мовленні, тих тонкощів мови, які вислизають, поки ви сконцентровані на події. Це потрібно робити сцена за сценою, методично і уважно переглядаючи кожну. Таким чином, після кількох реплік діалогу на екрані ви ставите відтворення на паузу, вивчаєте кожне речення і шукаєте в ньому ті граматичні та лексичні особливості, які для вас в новинку, виявляєте фрази, які вжиті в незвичайному контексті, помічаєте гру слів або гумор, на який ви не звернули увагу. Класний момент тут полягає в тому, що, чим більше ви знаєте про мову, тим більш уважними стають ваші очі і вуха саме для таких речей.

Отже, після останнього супер-уважного і наглядової перегляду, ви проглянули відео в загальній складності близько 20 разів. І до цього моменту воно так вам набридне, що ви будете вважати це найбільшою помилкою на шляху вивчення мови. Але вгадайте, хто тільки що здійснив неймовірний якісний стрибок у своєму англійською? Так, саме ви. І ви просунетеся ще далі. Це варто того, щоб продовжувати. Так що, щасливого перегляду!

3 strategii dlya izucheniya anglijjskogo yazyka samostoyatelno s pomoshhyu video26 3 стратегії для вивчення англійської мови самостійно з допомогою відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: