5 сайтів з онлайн диктантами англійською

Всім привіт. Якщо ви вже читали нашу добірку ресурсів для читання і гарненько прокачали свій reading skill, пора переходити до письма. Всі ми писали диктанти на уроках російської мови в школі. Багато їх недолюблювали, але це був непоганий спосіб перевірити себе. Так чому ж не написати кілька диктантів англійською?

Також ця добірка буде цікава вчителям англійської. На цих сайтах є диктанти різні рівні. Тим більше велика частина сайтів – англомовні, тому за звичайним запитом «диктанти з англійської мови» їх не знайти і не списати smile 5 сайтів з онлайн диктантами англійською

Зміст статті:

 5 сайтів з онлайн диктантами англійською

Користь від онлайн диктантів

Так, це досить нудно. І так, займає часу як повноцінний урок з англійської. Але написати хоча б один-два диктанту в місяць буде не зайвим, і ось чому.

Ви виявляєте свої слабкі місця в правописі. Припустимо, ви часто плутаєте «its» і «it’s» чи не можете запам’ятати спеллінг слів participation або through. Тоді на диктанті ви ці помилки выпишете і будете над ними працювати.

Диктанти розвивають два навички одночасно: аудіювання та письмо. Це і спосіб закріпити в пам’яті вже відомі слова, і вивчити нові.

Неочевидний плюс диктантів – вони розвивають інтуїцію. В російською мовою ви можете на слух легко записати слово, навіть якщо до цього ви ніколи не чули. В англійській це зробити складніше. Незрозуміло, чи писати «c» або «s», чи «е» на кінці і багато-багато інших моментів, в яких можна помилитися. Але якщо розвинути інтуїтивну грамотність, з цим проблем буде менше.

Підбірка сайтів з диктантами

ToLearnEnglish. Перше, що ви зробите, зайшовши на сайт, це жахнетеся його дизайном. Але не поспішайте робити поспішних висновків. Хоч зовні сайт і не так гарний, на ньому багато хороших вправ. В одних завданнях дається аудіозапис, в інших ціле відео. Ви можете записати текст під диктовку, або просто вставити слова на місце пропусків у завданні.

Speechling. Тут вже не цілі тексти, а окремі фрази. Вибираєте рівень складності (початковий, середній, просунутий) або тему (погода, одяг, ресторан і так далі). Сайт генерує випадкову фразу для прослуховування. Ви її слухаєте і повинні записати в спеціальному полі, що говорить спікер. Можна налаштовувати швидкість вимови і голос мовця.

 5 сайтів з онлайн диктантами англійською

Listen a Minute. Суть сайту викладена в його назві. Тут зібрано майже 500 диктантів, кожний з який по одній хвилині довгою. Це близько 150 слів. Спеціально для тих, у кого не так багато вільного часу. Можна позайматися в обідню перерву, між домашніми справами або перед сном.

LearnEnglish. Тут все максимально просто: диктанти розсортовані по двох рівнів: Elementary (16 текстів) та Intermediate (13 текстів). Так, це мало, але якщо писати по 1-2 в місяць, то вистачить надовго. До того ж це найбільш зручний для користування сайт. На нашу суб’єктивну думку, звичайно ж. Тут є два режими відтворення: нормальний – для слухання і повільний – для запису. Коли ви запишете текст, натискаєте кнопку Check – і порівнюєте з текстом.

Listen and Write. Тут вправи відсортовані по довжині і рівню. Є як аудіо, так і відео. Є чотири режими. У full mode ви записуєте слова під диктовку повністю. Також є quick mode, blank mode і correction.

 5 сайтів з онлайн диктантами англійською

Як підготуватися до диктанту

На деяких сайтах перед вправою даються на вивчення складні слова, які будуть тексті. Їх можна запам’ятати заздалегідь, щоб не помилитися зайвий раз. Вчити додатково якусь спеціальну лексику для диктанту не обов’язково. Його мета – виявити помилки, а не намагатися їх запобігти.

Краще подбайте про атмосферу. Виберіть час, коли вас нічого не буде відволікати, відкрийте текстовий редактор або візьміть зошит з ручкою, підключіть навушники і приступайте до завдання.

Як вичавити з диктанту з англійської максимум

Можна просто знайти текст, записати під диктовку і виписати помилки. А можна поступити цікавіше. Алгоритм такий:

  1. Прослухайте текст.
  2. Спробуйте спочатку його переказати усно.
  3. Потім запишіть короткий переказ своїми словами.
  4. Прослухайте текст ще раз, тепер вже записуючи під диктовку.
  5. Знову перекажіть його усно. Тепер ви будете пам’ятати більше, адже підключилася м’язова пам’ять.
  6. Перевірте помилки в своєму тексті і додайте складні слова в свій персональний словник EnglishDom. Якщо ви пишіть диктанти з комп’ютера, це буде зручно зробити з розширенням ED Translator, якщо з телефону, то рекомендуємо завантажити програму для вивчення англійських слів ED Words.
  7. Повторюйте слова в тренажерах на сайті або додатку.

Так, це займе більше часу. Зате ефективність стрімко наближається до 100%. І пам’ять розвивається, і правопис, і говоріння, і нові слова можна вивчити. Найскладніше зі складними словами. До речі, у нас про них було відео на YouTube.

 5 сайтів з онлайн диктантами англійською

Писати від руки або друкувати

Залежить виключно від вашого рівня. З одного боку, запис від руки допомагає краще запам’ятати слово. З іншого, швидкість друку в два-три рази швидше запису вручну. Тому дивіться самі. Якщо ви вже добре навчилися писати від руки на папері, то можна друкувати. Якщо ж ви тільки починаєте вивчати мову, то краще не лінуватися.

Висновок

Коротше. Коротко і тезисно:

  1. Писати диктанти – корисне заняття, так як ви прокачиваете кілька навичок одночасно.
  2. Знайти диктанти можна в Інтернеті або на одному з сайтів з нашої збірки.
  3. Підготуйтеся, щоб під час написання диктанту вас нічого не відволікало.
  4. Щоб вичавити з диктанту максимум, спробуйте заучувати текст напам’ять.
  5. Додайте слова, в яких ви припустилися помилки, персональний словрь EnglishDom.
  6. Писати від руки корисніше, але друкувати – швидше.

От і все. Бажаємо вам удачі, щастя, здоров’я і успіхів у вивченні англійської мови!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн