8 способів вивчити англійську граматику

Граматика поодинці не зможе допомогти Вам заговорити іноземною мовою. Проте вивчення деяких основних структур може виявитися дуже корисним.

Наприклад, якщо Ви знаєте, що негативна форма минулого часу утворюється за допомогою конструкції didn’t + verb, Ви можете скласти сотні корисних виразів: she didn’t go/вона не пішла, he doesn’t know the difference/він не знає відмінностей, why didn’t you do this/чому ви цього не зробили.

Так що ж Ви можете зробити, щоб покращити свої знання граматики? Є два способи: по-перше, Вам потрібно навчитися правильно складати речення; по-друге, Ви повинні знати, як використовувати структури. Ось 8 пунктів, які допоможуть Вам досягти цих двох цілей:

  • Формування базових структур

1. Часи дієслів

Коли справа доходить до вивчення граматики, найкраще, що Ви можете зробити, – зосередитися на вивченні часів дієслів, оскільки це допоможе Вам спілкуватися англійською мовою. По-перше, Ви повинні з’ясувати, як утворюються часи. Для того щоб зробити це, просто візьміть довідник з граматики, виберіть розділ, присвячений певного часу, і читайте його. Потім, зробіть кілька простих вправ в інтернеті або просто в зошиті для того, щоб попрактикуватися у формуванні структури.

2. Таблиці дієслів

Хороший спосіб дізнатися, як утворюються часи, – вивчити напам’ять таблицю дієслів. Основна таблиця дієслів покаже Вам, як відмінюються дієслова. Щоб легше запам’ятати таблицю дієслів, вивчайте її якийсь час, нехай вона завжди буде перед очима, а потім спробуйте написати їх самостійно, без підглядання. Формування твердого уявлення про структуру дієслів у вашій свідомості дозволить відтворювати їх набагато легше. І Вам не доведеться думати або переводити – структури будуть виходити автоматично.

3. Граматичні пропозиції

Ще один хороший спосіб – створити список граматичних пропозицій. Наприклад, якщо Ви зосередилися на цьому простому часу, Ви могли б написати речення типу Peter lives in Germany/Пітер живе в Німеччині або Karina doesn’t like cakes/Карина не любить торти. Потім зробіть аудіозапис цих пропозицій (або попросіть носія мови зробити це для Вас). У вільний час Ви можете прослуховувати ці пропозиції і повторювати їх вголос за диктором. Ідея полягає в тому, щоб практикуватися, поки не вивчіть їх напам’ять і зможете вимовляти їх, не замислюючись.

4. Вправи з граматики

Ви можете також використовувати граматичні вправи, щоб потренуватися в освіті заперечення або питань. Ви можете робити їх самостійно, з одним або з викладачем. Просто вимовляєте пропозиція в цьому певного часу, а потім утворювати негативні або питальні форми. Наприклад: He went to the museum/Він пішов у музей. He didn’t go to museums/Він не ходив по музеях. Did he go to any museums?/Він був в якихось музеях? Ви можете використовувати список граматичних пропозицій з попереднього абзацу.

  • Розуміння принципів використання базових структур

Тепер найважче: навчитися використовувати структури.

5. Загальне уявлення.

Перше, що Ви хочете зробити, – отримати швидкий огляд того, яким чином використовуються часові форми дієслова. Наприклад, більшість базових підручників граматики повідомить Вам, що в даний час просте іноді використовується для передачі думки: He thinks it’s bad/Він думає, що це погано. Більшість дієслів мають кілька основних «правил», які Ви можете дізнатися за лічені хвилини.

6. Використання в «живій» мові

Після того, як Ви отримали загальне уявлення про часи, Вам необхідно попрактикуватися у їх використанні в процесі розмови або листи. Ви також повинні читати і слухати багато матеріалу англійською, таким чином, Ви зможете побачити слова і фрази в контексті.

7. Поширені помилки

У процесі розмови або в письмовій промови звертайте увагу на всі помилки, які Ви здійснюєте, або попросіть викладача або одного допомогти Вам. Потім проведіть роботу над усуненням цих помилок. Наприклад, якщо Ви весь час говорите *He like it замість He likes it, спробуйте повторити фразу 10 разів протягом дня до тих пір, поки вона міцно не запам’ятається.

8 sposobov vyuchit anglijjskuyu grammatiku6 8 способів вивчити англійську граматику

8. Читання та аудіювання

Однак найкращим способом поліпшити знання граматики є читання і аудіювання. Діти вивчають рідну мову, не вивчаючи жодної граматики, – вони просто природно вбирають його, перебуваючи під постійним, часто неусвідомленим впливом мови. Ви можете зробити те ж саме, якщо Ви будете в достатньому обсязі читати і слухати англійську мову. Насправді, чим більше Ви читаєте і слухаєте, тим більше знань Ви зможете ввібрати, і тим швидше Ви побачите, наскільки легко мова «складається» (про що і говорить граматика). Так що читайте статті на англійській, дивіться серіали, слухайте новини, читайте журнали, дивіться відео на YouTube, приділяйте час читання книг, відповідних за вашим поточним рівнем, прослуховуйте аудіофайли спеціалізованих навчальних курсів… варіанти безмежні!

Мова – це спілкування, це не звід правил. І кінцева мета вивчення мови полягає не у «вдосконаленні граматики», а в умінні ефективно спілкуватися. Граматика грає свою роль, але вона не повинна бути головною метою Вашого навчання. Звичайно, цікаво дізнатися про порядок прикметників, використання артиклів або положенні прислівників. Однак Ви дізнаєтеся набагато більше, використовуючи читання, аудіювання, письмову мову і живий діалог!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: