9 найпоширеніших акцентів англійської мови

Hey, guys! Лондон відомий не тільки Біг Беном, королевою і Тауером, але і безліччю акцентів англійської. На вузеньких вуличках міста ви можете почути говір шотландця, валийца, англійця з акцентом кокни або ірландця. Також вам точно зустрінеться російський, італійський, американський акцент і інші варіанти англійської.

Зміст статті:

Це місто є такий собі меккою для туристів — всі хочуть відвідати величний Лондон. Сьогодні поговоримо про акценти англійської мови і дізнаємося їх особливості.

Англійською мовою розмовляють понад 500 мільйонів чоловік. Таку популярність мова набула з-за широкої колонізації Британської імперії в 18-19 століттях, а також політичний і економічний вплив США в кінці 19 століття і до наших днів.

 9 найпоширеніших акцентів англійської мови

Не дивно, що мова ораторів, що виступають публічно англійською мовою і проживають в різних країнах (США, Індії, Австралії та Великобританії), істотно відрізняється за вимовою. Іноді деякі діалекти англійської мови важко зрозуміти навіть носіям мови, які з народження вбирають лексику і граматику свого регіону.

Всі акценти англійської поділяються на 3 великі категорії: акценти Британських островів (Великобританія), Північної Америки (США і Канада) і Австралазії (Індія, Австралія і Нова Зеландія).

І почнемо ми з Великобританії.

Аристократичний акцент. The Posh English accent

Як назва говорить сама за себе, «posh» – елітний. З цим акцентом кажуть люди з вищих верств суспільства. Він став визначальним в утворенні і засобах масової інформації і відрізняється чіткістю, зрозумілістю і неквапливістю вимови. Прикладом такого акценту є мова дикторів і ведучих на каналі BBC або мова Маргарет Теттчер.

Уельський англійський акцент. The Welsh English accent

Уельський англійська відноситься до діалектів англійської мови, на якому говорять жителі князівства Уельс. Цей тип акценту мелодійна, як пісня, що ллється то вниз, то вгору.

Слід зазначити, що на офіційному рівні уельський діалект не використовується. Документи та інші офіційні матеріали складаються на британському англійською.

Читайте також:  Сленг в англійській мові: don't let English break your crayons

 9 найпоширеніших акцентів англійської мови

Уельський діалект відрізняється від британського «стандарту», причому відмінності наявні як у фонетиці, так і в граматиці.

 • Ненаголошений звук [ə] замінюється на [ɛ]: «picket» [‘pɪkɛt], «storage» [‘stɔ:rɛdʒ].
 • Звук [ʌ] замінюється на [ə]: «thorough» [‘θərə], «swum» [swəm].
 • Звук [æ] стає [a]: «pat» [pat], «sad» [sad].
 • Дифтонг [eɪ] замінюється на довгий [e:]: «make» [me:k], «mate» [me:t].
 • Звук [r] нагадує російську, тобто вимагає передній артикуляції.
 • Звуки [j] і [h], що стоять на початку слова, в деяких діалектах випадають: «helpless», «year», «here».
 • Рідкісне вживання третьої колонки неправильних дієслів: «The car was broke» замість «broken». «He has forgot it» замість «forgotten».
 • Тяжіють до подвійного заперечення: «I haven’t seen nothing».
 • Не використовується артикль «an», тобто навіть перед голосними ставиться артикль «а»: «a elephant», «a ” umbrella».
 • У валлійських діалектах можна зустріти таку фразу, як «I works there», «I studies there».
 • Вживання Present Continuous замість Present Simple: «i’m going to school every day», «He is working in a big company».

Шотландський англійський акцент. The Scottish English accent

Говорячи про шотландському англійською, слід сказати, що тут чітко простежується різниця між східним і західним регіонами. Наприклад, на заході прийнято злегка ковтати голосні і приголосні, побіжно промовляючи пропозиції.

 • Британці вимовляють букву «r» м’яко, не роблячи на ній особливий акцент. Шотландці ж вимовляють її твердо і більш протяжно (car, bar, hard).
 • Також, для звичної шотландської мови характерні такі фонетичні конструкції: замість «don’t» — «dinnae»; а фразу «can’t» вони вимовляють, як «cannae».
 • Відсутність дифтонгів. Наприклад, «boat» вимовляється як [bot], «lace» як [les].

 9 найпоширеніших акцентів англійської мови

 • Відсутність довгих голосних часто збиває з пантелику і доводиться здогадуватися по контексту, яке саме слово шотландець має на увазі. Fool — full; pool — pull.
 • У займенниках I і II од. ч. особи вони додають «s» до дієсловам, підкреслюючи, що дія відбувалася в минулому, але у формі теперішнього часу. Наприклад: «When I comes to her, I sees Mt. Greg» (Коли я прийшов, я побачив Мр. Грега).
 • Дієслова, які виражають почуття, бажання, шотландці дуже часто використовують у формі Present Continuous: «i’m wanting to see TV».

Акцент кокни. The Cockney English accent

Кокни — це назва представників середнього і нижчого класу лондонського Іст-Енду, тобто промислового району на схід від Сіті.

Читайте також:  Таблиця часів англійської мови - освіту всіх видів сьогодення, майбутнього і минулого часу

Це акцент робочого класу англійського суспільства Східного Лондона, який вважається непрестижним. Звучить акцент дуже специфічно — кокни не «гарчать», не вимовляють [h], [th] міняють на [f] і [v], [l] часто вимовляють як [w], використовують сильне придыхание при вимові приголосних [d], [p], [t], [k] на початку слів, а ось в середині і кінці слів — «ковтають» ці звуки.

 9 найпоширеніших акцентів англійської мови

Одні з найбільш примітних особливостей цього акценту — це округлення дифтонги [ai], він більше схожий на [oi], тобто «I» вимовляється як [oi], «find» — [foind] та ін Міжзубні [ð] і [θ] в літеросполученні «th» вимовляються як [v], [f], тобто «three» буде звучати [fri:], а «that» — [væt].

Ірландський англійський акцент. The Irish English accent

Єдиного ірландського акценту англійської не існує. Жителі різних графств Ірландії (Eire) говорять з разюче різноманітними акцентами.

Ірландський англійський акцент — це сплетіння гельської та англійської мов. В ірландському англійською звук [r] чітко вимовляється у всіх положеннях, наприклад: «car» — [ka:r], «corner» — [korner], «far» — [fa:r]. Звук [θ, ð] замінюється глухими [t], [d]: «that» — [dæt], «thirty» — [tɜ:tɪ]. Дифтонг [ai] вимовляється як [ɔi], наприклад: «like» — [lɔik], «Irish» — [ɔirɪʃ]. Ірландський англійський музичний і співучий.

 9 найпоширеніших акцентів англійської мови

В ірландському англійською існує «after perfect» — граматична конструкція, про яку навряд чи здогадуються в інших англомовних країнах.

Замість того, щоб покладатися на «to have just done» для позначення нещодавно завершеного дії, ірландці використовують оборот «to be after doing». Наприклад, замість того, щоб сказати: «i’ve just found a book to read», ірландець сказав би: «i’m after reading a book».

Російський англійський акцент. The Russian English accent

Отже, всі ми говоримо з великим або не дуже російським акцентом. Давайте розберемо ті моменти у вимові, які видають нас.

 • Інтонація. Ми звикли розмовляти практично на одній ноті. У нас все однаково: що питання, що відповідь — голос йде вниз в кінці речення.
 • Оглушення приголосних у кінці слів. Тому слово «bad» у наших співвітчизників легко перетворюється в «кажана» (bat). Немає різниці між довгими і короткими голосними звуками. Таким чином цілком пристойний пляж «beach» перетворюється в непристойне слово. Замість широкого [æ] ми воліє говорити просто [е]. Тому у нас «ліжко» і «поганий» по-англійськи мало чим відрізняються. Не кажучи вже про «man» і «men».
Читайте також:  Вживання Either, Neither і Both: відмінності та правила використання в англійській мові

Американський англійський акцент. The American English accent

Найхарактерніша і найбільш відмітна риса американського англійського — це, звичайно, звук [r]. Він вимовляється набагато виразніше, ніж у британському варіанті, і вимовляється у всіх положеннях. Тобто «first» — [fərst], «hard» — [ha:rd], «snore» — [snɔ:r].

Ще одна особливість — це звук [æ] у словах типу «ask», «class», «dance», «demand» (адже в британському англійською в словах такого типу цей звук вимовляється [a:]).

Також у словах типу «bother», «hot», «gone», «роб», «want» звук [o] вимовляється як [a:]. І, нарешті, звук [ju:], який вимовляють як [u:] після букв «d», «n», «s», «t» (duplicate, student, tune).

Більш докладно про це акценті можна прочитати в нашій статті.

Австралійський англійська. The Australian English accent

Австралійський англійська утворився з багатьох акцентів Сполученого Королівства. Як і багато інші культури, австралійська виробила свій унікальний акцент. Австралійський англійська вважається найбільш складним з усіх діалектів у світі, до того ж, він відрізняється в залежності від регіону.

Якщо розглянути фонетику австралійського англійської мови узагальнено, то вона була зумовлена особливим англійською діалектом, «соскпеу», і англійською ірландських в’язнів, які були вивезені на територію Австралії.

 9 найпоширеніших акцентів англійської мови

 • В результаті [а:] прагне до довгого [i:], [еі] переходить в [ai]. Внаслідок, слово «платити» звучить як «пиріг» (pay-pie).
 • «R» випадає після голосних, але вона ж вставляється між словами, якщо перше починається, а друге закінчується на голосний звук.
 • «Ow» звучить як [æ] замість [оі].
 • Відбувається відповідне перетворення звуків: [dj], [tj], [sj] і [zj] в [dʒ], [tʃ], [ʃ], [ʒ].

Канадський англійський акцент. The Canadian English accent

Даний акцент являє собою суміш американського і британського англійської, однак канадський все ж ближче за вимовою до американського з деяким впливом французької.

Найвідоміша особливість канадського акценту — вимова слів на кшталт «about», «house», «south» і т. д. Замість [ ə’baʊt ] канадець скаже «aboot». Звук [ð] може вимовлятися як [d] («this» перетворюється в «діз»), звук [ʌɪ] заменятеся на [i:] («wife» стає «віф»).

Висновок

Отже, ви познайомилися з 9 акцентами англійської мови. Дізналися їх особливості і потренувалися у вимові. Тепер залишилося вибрати з яким же все-таки акцентом хочете говорити ви.

Велика і дружна сім’я EnglishDom

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: