A penny saved is a penny gained, або Англійські монети, назви яких може запам’ятати не кожен

Тема англійських монет настільки багатогранна і заплутана, що розібратися у всіх «фартингах», «пенсах», «пенні», «шиллингах», «фунтах», а також «гинеях», «флоринах» та інших срібно-золото-мідних виробах, що іменувалися грошима, досить складно.

Найперші монети Великобританії були начеканены вже в XIV столітті під час правління династії Плантагенетів при королях Едуарда III і Річарда II. Золоті монети, які називалися флорин, полфлорина і чверть флоріна, мали зображення леопарда з одного боку і хрест-з іншого. З-за того, що монети не відповідали їх номіналах, вони незабаром були переплавлені для випуску золотого нобля. Крім основної монети, яка прирівнювалася до 80 пенсам, були випущені полнобля, тобто 40 пенсів, і чверть нобля – 20 пенсів.

Перші монети були досить важкими, тому через деякий час династії Плантагенетів знову задумалася про нових грошах і начеканила нобль, який був на 1,2 грама легше попереднього. На нобле зображувався король з мечем на кораблі, який тримав у руках щит, а з іншого боку монети були викарбувані ініціали короля.

Саме цей нобль став найпопулярнішою монетою, яка користувалася попитом не тільки у Великобританії, але також і на Русі і в Речі Посполитій, придбавши назва «корабельника».

Династію Плантагенетів змінила династія Ланкастерів, в часи якої правили Генріха IV, V і VI. У цей час вартість золота невпинно зростала, і Генріх IV прийняв рішення знизити кількість дорогоцінних металів на 10% і 16% у золотих і срібних монетах.

Далі в історії Великобританії переважала династії Йорків. Король Едуард IV знову знизив вміст золота в монетах. Однак, незважаючи на це, вартість нобля в срібних монетах збільшилася і склала 100 пенсів. Колишні номінали були переплавлені, в результаті чого з’явилися «райол» або «розенобль», який не був популярний, і незабаром їх випуск був припинений. А ось «енджел», випущений в 1461 році, і донині становить величезну цінність для нумізматів.

Читайте також:
Вправи "Пропозиції з оборотами There is/There are" (з відповідями)

Про династії Тюдорів і Стюартів, а також про Ганноверської і Віндзорської династії ми поговоримо наступного разу, а зараз вивчимо англійські монети, назви яких повинні знати всі, хто вивчає мову королеви Великобританії.

Гроші мають назву “money”, і це всім відомо. Монета зветься “coin” або “piece of money”. Аверс, або лицьова частина монети, має схожу назву в англійській мові – “obverse”, зворотна сторона називається реверс – “reverse”. Є ще і ребро монети, що нумізмати називають “гурт” – “milled edge of coin”.

Sterling (стерлінг) – англійська срібна монета

Один фунт (pound) складається з 100 пенсів (pence).

Один пенні – 1 penny
Два пенси – 2 pence
П’ять пенсів – 5 pence (розмовна назва – five p)
Десять пенсів – 10 pence (ten p)
Двадцять пенсів – 20 pence (twenty p)
П’ятдесят пенсів – 50 pence (fifty p)
Один фунт – 1 pound
Два фунти – 2 pounds

a penny saved is a penny gained, ili anglijjskie monety, nazvaniya kotorykh mozhet zapomnit ne kazhdyjj25 A penny saved is a penny gained, або Англійські монети, назви яких може запамятати не кожен

Розмінну монету прийнято називати по-різному. Можете використовувати будь-яке вподобане Вам слово або вираз

  • с?апде
  • base coin
  • small coin
  • subsidiary coin
  • token coin

Монета, яка перебуває в обігу називається “current coin”, а от тільки випущена блискуча монета гордо зветься “mint coin”. Прикметник “mint” означає “новий, тільки що випущений; не був у вжитку”, а ось дієслово “to mint” перекладається словом “карбувати”. Є ще й іменник “mint”, яке означає “монетний двір”.

Вивчайте англійську і Ви зможете заробити pretty penny!

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн