Across the Universe: плюси онлайн-навчання іноземної мови

Один з кращих способів вивчити мову, доступних на сьогоднішній день – це Skype/Google+/Facetime, допомагають спілкуватися з викладачами-носіями мови.

Плюсів багато. Вам не потрібно нікуди їздити, можна взагалі не виходити з дому. У більшості випадків це трохи дешевше, ніж очні заняття, і, як правило, можна знайти набагато більше можливостей для навчання, ніж Ви б змогли знайти в своєму рідному місті.

Сьогодні ми хочемо поговорити про те, які інструменти можна використовувати під час онлайн-занять, які зазвичай нелегко використовувати на очних заняттях, і як Ви можете досягти найвищих результатів під час Ваших занять з викладачем по Skype.

Але спочатку давайте обговоримо дещо цікаве, що випливає з усього цього: чому онлайн уроки дійсно можуть бути кращим.

Переваги використання сучасних технологій

Ми вже не раз пояснювали, чому мовні уроки онлайн так само ефективні, як очні заняття один-на-один з викладачем, або як подорож в країну, мову якої Ви вивчаєте. Тим не менш, є деякі аспекти, які дозволять Вам добитися більшого успіху в цифровому форматі, ніж “наживо”.

Наприклад:

  • Будучи онлайн, Ви можете вирішити, чи хочете Ви бачити вчителя чи ні. Якщо сьогодні Ви виглядаєте не дуже, або якщо Вам складно змиритися з думкою, що хтось бачить, спостерігає за Вами, боряться з мовою щосили, просто не активуйте вашу веб-камеру і використовуйте тільки аудіо режим. Легко, правда? Це особливо корисно для сором’язливих людей або інтровертів, які вивчають іноземну мову!
  • Ваш комп’ютер і Ваш будинок – знайома навколишнє середовище. Це може стати ключовим моментом для людей, які бояться зануритися у процес вивчення мови. Говорити на іншій мові непросто, і іноді місце, де Ви займаєтеся, може викликати погані асоціації або заважати розкріпачитися, а вдома, як відомо, і стіни допомагають.
  • Значно простіше уникнути виправдань. Якщо йде дощ, або якщо відбувається страйк водіїв громадського транспорту, або якщо Ваша собака сьогодні така мила, що Ви не можете з нею розлучитися, тоді у Вас може виникнути спокуса пропустити заняття “лише один раз”. Єдиним виправданням за пропущене заняття онлайн буде слабке інтернет-з’єднання!
  • Під час спілкування онлайн Ви можете тримати відкритою вкладку (або декілька!) зі словником або перекладачем, які допоможуть Вам спілкуватися і підтримувати розмову, і Ви можете використовувати їх, не відволікаючи свого вчителя.
  • Ви можете записати ваш Skype-урок, щоб переглянути його в подальшому в якості повторення. Зробити запис очного заняття більш важко, так як це вимагає покупки спеціального устаткування, до того ж, Ваш учитель може відчувати себе вкрай незатишно, постійно відволікаючись на спрямовану на нього камеру.
  • Ви також можете використовувати цілий ряд цікавих цифрових інструментів, додатків і розширень, про які ми поговоримо трохи докладніше.
Читайте також:  Як швидко вивчити англійську мову: 5 простих правил

across the universe: plyusy onlajjn obucheniya inostrannomu yazyku1 Across the Universe: плюси онлайн навчання іноземної мови

Виправлення помилок онлайн за допомогою Google Docs

Очні заняття дійсно відмінно підходять для розмовної практики, але незручні для отримання письмової практики. Ви або пишете в тиші або чекаєте свого вчителя, щоб почитати в тиші. Я не знаю, що Ви віддаєте перевагу, але мені більш комфортно друкувати, ніж писати від руки. Таким чином, якщо я практикуюся особисто, я повинна принести ноутбук і показати свої роботи викладачеві для внесення виправлень? Звучить не дуже.

Один з варіантів – виконати завдання у вільний час, а потім віддати їх на перевірку своєму викладачеві. Але я страшно не люблю домашні завдання, так що я знайшла спосіб поліпшити свої навички письма, оперативно одержуючи виправлення і не витрачаючи даремно час заняття.

Всі мої завдання проходять онлайн правку з допомогою Google Docs.

Це працює таким чином: Ви і Ваш викладач можете одночасно переглядати один і той же документ і вносити в нього зміни, і ці зміни можуть бути переглянуті в режимі реального часу. Якщо Ви хочете, щоб ваші помилки були виправлені негайно після написання, Ви можете зробити це, але деякі з моїх вчителів дозволяють мені друкувати, а вони тримають відкритої іншу сторінку або інший документ, і вони друкують виправлення і пояснення в режимі реального часу, оскільки вони бачать мої помилки.

Зазвичай в цій частині заняття я вимикаю аудіо/відео-канал і зосереджуюсь на написанні, а потім, коли я закінчу вправу, я повертаюся на зв’язок, і мій викладач відразу ж показує мені його/її виправлення, і мені не потрібно чекати, поки він/вона прочитає, так як викладач стежив за моєю роботою, поки я друкував.

Читайте також:  Переклад пісні Wonderful Life (Bring me the Horizon)

Ще одна цікава особливість використання Google Docs полягає в тому, що я можу говорити зі своїм викладачем, а він одночасно може друкувати те, що я кажу, по ходу відзначаючи помилки або коментуючи їх.

Все це дуже просто, і ще один плюс полягає в тому, що викладач розмовляє зі мною, не перериваючись на виправлення і пояснення моїх помилок, так як може в письмовій, точніше, друкованої поправити мене. Це надзвичайно ефективний спосіб одержати зворотний зв’язок без переривання перебігу розмови.

across the universe: plyusy onlajjn obucheniya inostrannomu yazyku2 Across the Universe: плюси онлайн навчання іноземної мови

Функція ScreenShare

Skype і багато інші програми мають можливість спільного використання екрану або перегляду екрану вашого вчителя на вашому комп’ютері. Можна уявити, що Ви читаєте текст разом, і це особливо здорово, якщо у викладача є відскановані авторські нотатки і схеми.

Програмне забезпечення, яке мій викладач німецької використовує замість Skype, – це WebEx, онлайн-платформа, що дозволяє обмінюватися зображенням з екрану і додавати до нього примітки і пояснення. На цей сервіс також простіше завантажувати аудіо-файли для уроку і слухати їх онлайн, ніж завантажувати їх в Skype і відкривати на своєму комп’ютері. Також викладач може відправити мені весь матеріал заняття (відео, аудіо, текстові файли, зображення) по електронній пошті в кінці уроку.

Вийдіть з класної кімнати – хоча б віртуально

Один з моїх викладачів по Skype здійснив геніальну задумку: взяв з собою на фестиваль смартфон, знайшов хороший сигнал WiFi, і це дозволило мені переміститися туди, бачити і чути, як люди танцюють і співають.

Організувати такі “одноденні екскурсії” легше, ніж Ви думаєте, і вони настільки ж ефективні, як якщо б проходили наживо. Мій викладач також придумав, щоб я провів екскурсію по своєму будинку на мові, що вивчається, і час від часу, якщо його друг заходить без попередження під час нашого заняття, це не змушує нас перервати розмову, навпаки, я можу приєднатися до бесіди і попрактикуватися з іншим носієм мови!

Читайте також:  Англійська мова. Методика Зайцева

Здорово, що технології, які дозволяють нам навчатися на відстані, стають ще простіше і доступніше, і відстань у процесі навчання онлайн немов весь час скорочується, що робить навчання мовам онлайн доступним всім бажаючим!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: