Американський варіант англійської мови: howdy bro!

Америка – країна з супер можливостями, в якій зародився чірлідінг і найвідоміший американізм у світі «окей».

Долар США є найстабільнішою валютою, а голлівудська усмішка викликає заздрість навіть у самих білозубих африканців.

Американський варіант англійської мови з’явився на території США завдяки британським колоністам в кінці XVII століття. Після їх появи при відсутності засобів комунікації мову почав зазнавати змін. Корінні жителі (індіанці) також внесли свою лепту, потім стали приїжджати іспанці, ірландці, німці і валлійці. Вплив певних факторів, таких як економічний благоустрій США, зростання населення, збільшення іспаномовних переселенців, зіграло важливу роль у розвитку американської англійської, який став набирати популярність по всьому світу.

Клімат і оточення призвели до появи нової лексики, яка згодом перекочувала в Англію. Інші ж слова стали вживатися розрізнено, набуваючи нових відтінків або навіть значення. Так, всім відоме слово “квартира” на американський манер звучить як “apartment”, в той час як у Великобританії – “flat”. Існують слова, які лише німого змінилися, наприклад, “tire” – шина (AmE) і “tyre” (BrE).

American English налічує приблизно 12 діалектів, найпоширенішими з яких є:

  • Western accent
  • Midwest accent
  • Texan accent
  • Country accent
  • Canadian accent
  • Val accent

Вивчати діалекти немає сенсу до тих пір, поки Ви не зрозумієте, що поїдете жити саме в ту місцевість, мова якої там переважає. Однак не секрет, що Вас зрозуміють зі стандартним британським (так званим Received Pronunciation) або ж американським англійським (General American).

Американський англійська є спрощеною версією британського варіанту, адже жителі США практично не вживають часи групи Perfect, а також спрощують вимову. Інтонація теж зазнала змін. Так, якщо в британському англійською вона хвилеподібна і плавна, то в американському – спадаюча і без особливих стрибків.

Найпомітніші особливості цих двох варіантів англійської вкрай відрізняються і їх складно переплутати. Наприклад, британське “o” в американському варіанті звучить як “a”, наприклад, в словах “dog”, “hot”, “cop”, “what”, “talk”. Ричить звук відрізняє американців від британців, які в більшості випадків його не вживають, якщо тільки це не linking “r” (сполучний).

У чому британський англійський нагадує більш плавну мова, з чітким класичним вимовою, про що може свідчити дане відео. Однак не все так просто, як може здатися з першого погляду:

Дізнатися трохи більше про тонкощі американського варіанту вимови можна разом з Мелані:

Обов’язково практикуйтеся, даний канал надає безліч вправ, що допоможуть Вам досягти бажаного результату. Тут Ви знайдете відповіді на питання, як вимовляти “l” або “r”, що означає T+N = no vowel, а також N+T= silent T.

Хочете бути в курсі всього, що відбувається, та до того ж заряджатися енергією і позитивом? Вам неодмінно потрібно завітати на цей канал. Заряд американського англійського від Philochko Вам забезпечений:

Вивчайте американський англійський з викладачами-носіями мови з США і будьте впевнені в собі!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: