Англійська для аналітиків та фінансистів

Hello everyone! Сьогоднішня стаття буде присвячена англійської для фінансистів і фінансових аналітиків. Без довгих вступів, перейдемо до суті.

Зміст статті:

 Англійська для аналітиків та фінансистів

Навіщо англійська фінансистам і аналітикам

Світ розвивається дуже стрімко, і тепер будь-якому фахівцеві, аби не залишитися за бортом, потрібно постійно освоювати нові навички. Ще тридцять років тому впевнене користування ПК не було принципово важливим для бухгалтера або маркетолога. Сьогодні це навіть не обговорюється.

Англійська мова точно так само стає все більш затребуваним. Адже навіть у вітчизняних філіях великих компаній він іноді використовується як основною мовою роботи. З появою Інтернету компанії почали ще тісніше співпрацювати з іншими країнами, і тепер знання англійської — не просто перевага, а необхідність.

Якщо ви вже усвідомили це і вирішили приступити до вивчення, ця стаття допоможе вам увійти в курс і дати поштовх до подальшого розвитку. В кінці ми залишимо добірку навчальних матеріалів і курсів для самостійного вивчення.

Як швидко вивчити англійську термінологію

В першу чергу потрібно знати базовий англійська: уміти будувати речення, знати 2-5 тисяч базових слів в активному запасі, розбиратися в поширених граматичних конструкціях і так далі. Якщо ваш рівень — Intermediate і вище, то можна переходити до професійної лексики. Отже, як її вивчити?

Практикуйте постійно протягом тижня. У нашому додатку для смартфона EdWords ви можете повторювати нові слова в будь-який зручний момент. Це не займає багато часу, але дає величезний результат. Відповідно до кривої забування Еббінгаузом, чим більше разів ви повторили інформацію, тим довше вона не буде виходити у вас з пам’яті. Тобто можете будувати схему так: повторити ввечері того ж дня — потім на наступний день — ще через день, через тиждень — ще через якийсь час — і в підсумку слово надовго відкладеться в довгостроковій пам’яті.

 Англійська для аналітиків та фінансистів

Занурюйтеся в середу. Якщо ви хочете вивчити тему «англійська для аналітиків», то дивіться лекції з Великобританії і США, читайте англомовні форуми і блоги — так ви будете частіше натикатися на ваші слова. По-перше, вам буде легше їх запам’ятати. По-друге, зрозумієте, як їх правильно вживати в контексті.

8 англійських термінів, які повинен знати фінансист

  • Interest Rate (процентна ставка) — сума у відсотках, яке боржник повинен виплатити банку або іншої організації, що видала кредит.
  • External capital (зовнішній капітал) — гроші, які приходять у бюджет компанії в якості інвестиції ззовні. Зовнішній капітал може допомогти організації розвинутися на ранніх етапах, або врятувати від краху в кризовий період, коли прибуток компанії не покриває витрати.
  • Recession (спад) — значні падіння в економіці країни або всього світу. Спад економіки може тривати кілька місяців або років, будучи викликаним важливою подією. Наприклад, прийняттям нового закону, падінням іміджу країни, вихід з економічного партнерства і так далі.
  • Cash outflow (відтік грошових коштів) — витрати і збитки компанії.
  • Collateral (застава) — щось, що ви залишаєте в якості гарантії повернення боргу.
  • Credit rating (кредитний рейтинг) — оцінка кредитної історії, яку банк надає позичальнику, перш ніж видати кошти в борг.
  • Overdraft (овердрофт) — можливість витратити більше коштів, ніж у вас є на рахунку. Зазвичай за це знімається комісія. Свого роду міні-кредит.
  • Rally (ралі) — приплив великого капіталу на ринок. Це підвищує попит на продукт/акції, тим самим підвищуючи його ціну.

Shares або stocks

Ті, хто тільки починає вивчати англійську для аналітиків і фінансистів, часто плутають ці слова. У російській мові вони звучать однаково — акції. У чому ж різниця?

 

  Stock Share
Form Велика форма Менш велика форма
Relations Може відноситися до декількох компаній Відноситься до конкретної компанії
Owner Stockholder Shareholder
Difference Stock — загальне поняття (як «гроші») Share — частина від загального (як «долар»)

Bear market або bull market

Ще два поняття, які часто плутають між собою — «ведмежий ринок» і «бичачий ринок». Давайте в форматі такий же таблиці розберемося, хто такі бики і ведмеді.

 

  Bulls Bears
Aim Прагнуть підняти ціну активу Прагнуть скинути ціну активу
Profit Заробляють на зростанні курсу Заробляють на падінні курсу
Way Купують дешевше, продати дорожче Беруть у борг за високими цінами, щоб повернути за заниженими
Market «Бичачий ринок» – тенденція зростання вартості акцій/активів «Ведмежий ринок» – тенденція до обвалу курсу

 Англійська для аналітиків та фінансистів

Ресурси для вивчення

Для самостійного вивчення можете використовувати:

  • Курси англійської для фінансистів Business English на каналі YouTube
  • Підручник Oxford English for Carees: Finance
  • Набори слів в Englishdom: перший і другий. До речі, займаючись в EnglishDom, ви можете підбирати собі програму самостійно: додавати свої слова і фрази і вибирати відео по своїй темі.

На цьому все. Бажаємо успіхів у кар’єрі!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн