Англійська для дітей з нуля – самостійне навчання дітей англійської мови

Сучасні педагоги відзначають важливість раннього вивчення англійської мови. І для цього є цілий ряд причин. Психологам давно відомо, що в дитячому віці пам’ять та мислення володіють унікальними особливостями. На відміну від дорослих, які в будь-якій ситуації прагнуть зрозуміти логіку, діти мислять образно. У них немає потреби в аналізі, а значить, будь-яке граматичне явище сприймається ними як само собою зрозуміле.

f4c58e03f507c2355e5e570b8f290238 Англійська для дітей з нуля  самостійне навчання дітей англійської мови

Крім того, малюки мають вражаючі здібності до швидкого запам’ятовування інформації і тривалому збереженню її в пам’яті, а це закладає міцну основу для подальшого оволодіння мовою в школі. Мабуть, кожен шкільний учитель погодиться з тим, що дітей, з якими займалися раннім вивченням англійської мови, видно відразу. Причому вони не просто пам’ятають пройдений матеріал і без праці видають запитувані педагогом слова і конструкції, але ще й значно легше і швидше адаптуються до мовному середовищі і засвоюють нові знання.

Тим не менш викликати у дитини інтерес до вивчення іноземної мови та бажання нею серйозно займатися можна тільки одним способом – сформувавши позитивне ставлення до уроків. А досягти цього можна, вибравши грамотний підхід до навчання дітей англійської мови, відповідний віковим особливостям.

З якого віку можна навчати дітей англійської?

Популярність мовних курсів сьогодні зростає, проте мало хто задається питанням «А з якого віку дитину можна починати вчити?».

Відповідь неочевидний – прямо з народження. Так малюк буде вбирати іноземну мову вже з перших днів. Використовуйте, називаючи своє чадо, ласкаві англійські слова і співати колискові.

Якщо ви починаєте навчати дитину мови в 3-5 років, то ми вас порадуємо: ігри для вивчення англійської мови та застосування персонажів (ляльок або іграшок) в якості вчителів зробить заняття цікавим. У цьому віці діти вже зможуть вивчити на слух назви кольорів, цифри, членів сім’ї, слова з базових тем.

У 6 – 8 років до уроків можна підходити ще більш серйозно: читайте короткі казки, включайте дитячі пісні. Вводите письмові завдання – нехай дитина заносить в зошит нові слова і тренує їх написання в прописах.

В 8 – 10 років можна переходити до освоєння основної бази – граматиці і лексиці. Для школярів ігри на англійській мові, пісні, гімни, лічилки і вірші будуть «смачним» доповненням до основного уроку. Використовуйте барвисті підручники та робочі зошити для дитини головним фактором у вивченні будь-якої дисципліни є залученість.

Ви переконалися, що англійська мова для малюків цікавий і корисний? Що ж, починайте навчати і своєї дитини!

Англійська для дітей «з нуля» – основні методики

 • Метод Зайцева
  2d74313ecf592714558007ef817bec26 Англійська для дітей з нуля  самостійне навчання дітей англійської мовиВ його основу покладено розрізняються за кольором, розміром і дзвону кубики зі складами, з яких дитина складає слова. Таким чином, малюк одночасно навчаються говорінню і читання.
 • Метод Домана
  ce99a5a0091c495756e908c9558b9104 Англійська для дітей з нуля  самостійне навчання дітей англійської мовиПередбачає використання тематичних карток, на яких обов’язково відображається фотографія або малюнок предмета і слово. В результаті занять з картками дитина одночасно запам’ятовує вимова, графічне зображення слова і його значення.
 • Ігровий метод
  a55edd04c34f7e946ecea633a0d7c22c Англійська для дітей з нуля  самостійне навчання дітей англійської мовиПередбачає проведення різноманітних ігор на запам’ятовування лексики і граматичних конструкцій. Причому це можуть бути як спокійні цікаві завдання для малюків, які проводяться за столом, так і рухливі ігри, в процесі яких дітям дозволяється бігати, стрибати і кричати.
 • Комбінований метод
  36cf7d749c301e574fb4580c2511aceb Англійська для дітей з нуля  самостійне навчання дітей англійської мовиВважається найбільш ефективним і тому є найпоширенішим. Його використання робить урок насиченим і не дає дитині втомитися від одноманітних завдань. Тут передбачені різноманітні ігри, виконання пісень і танців і навіть перегляд мультфільмів.
Читайте також:  Урок музикою, або Пісні, заради яких варто вивчити англійську мову

Основні принципи навчання дітей

Щоб англійська для дітей з нуля успішно засвоювався, досвідчені вчителі, як правило, намагаються дотримуватися певних принципів.

 • Постійне повторення слів і відпрацювання граматичних конструкцій. Безумовно, на кожному уроці педагог вводить нові лексичні одиниці, за рахунок яких і відбувається збільшення словникового запасу. Проте періодичне повторення пройденого матеріалу – не менш важливо.
 • Використання різних способів подачі і заучування матеріалу. У одних дітей краще розвинена зорова пам’ять, інші простіше запам’ятовують інформацію через її прослуховування, а для третіх особливо важливо в момент повторення слова виконувати певні рухи. Тому, ще раз повторимося, комплексний підхід – найбільш вдалий в цьому плані варіант.
 • Вживання заучиваемых слів у реченнях. Навіть трирічні діти, що володіють навичками говоріння рідною мовою, можуть без праці складати прості речення англійською, чому досвідчені вчителі і намагаються привчати їх з перших уроків.

Навчання дітей англійській мові на практиці

Напевно багатьох мам цікавить, чи можна організувати навчання англійської для дітей «з нуля» самостійно, без допомоги фахівців. Безумовно, так. Якщо ви володієте мовою хоча б на початковому рівні, то цілком можете стати особистим репетитором власної дитини. Для цього вам, звичайно, доведеться вивчити деяку методичну літературу, а також визначитися з навчальним посібником. Для таких цілей відмінно підходять УМК «kid’s box», «First friends», «Playway to English», «Wonderland», «pingu’s English».

Алфавіт

Гей, бі, сі… для дитини не складе праці повторювати за мамою прості буковки день у день. Так він спочатку вивчить перші 5-6 букв, а потім і весь алфавіт, який згодом стане в нагоді йому для засвоєння основ англійської мови.
Англійський алфавіт з вимовою

Числа

Вивчивши перші десять цифр, ваше чадо зможе без праці порахувати кількість іграшок у себе в кімнаті і ложок на кухонному столі. Розвиваючі ігри англійською мовою йому в цьому допоможуть.
Числа на англійській від 0 до 20

Кольори

Ця тема є цікавою для малюків. Вона не так об’ємна, а досліджувані слова є можливість постійно тренувати. Ігри з англійської мови на знаходження кольору або визначення частин колірної палітри на малюнку – це стандартні варіанти заучування нових лексем.
Кольору з перекладом і транскрипцією

Читайте також:  Топік про Лондон. 10 речей, які потрібно знати.

Тварини

Один з об’єктів любові у дітей – це тварини. Тепер при відвідуванні зоопарку і перегляду енциклопедії видів ви сміливо можете включати в розповідь про левах, собаках і кішках їхні іноземні аналоги. Маленьким зоологам таке нововведення доведеться за смаком – вони обов’язково переймуться і першим ділом вивчать назва улюбленої тварини.
Домашні та дикі тварини англійською

Їжа

Серед вправ на уроках англійської мови для дітей можна зустріти найменування різних фруктів, овочів, мучного і т. д. Запам’ятовування відбувається швидко в силу того, що англійські найменування тренуються під час сніданку, обіду і вечері, таким чином, дитина несвідомо доводить до автоматизму іноземні слова.
Слова на тему “їжа” англійською

Овочі

У російській кухні овочі використовуються повсюдно. З перших днів життя дитина їсть продукти, приготовлені з них. Для теми «Овочі» необов’язково підбирати спеціальні завдання чи вправи, достатньо для дітей англійською в ігровій формі вжити пару слівець за обідом, під час вечері або обіду наступного ви неодмінно почуєте те, що говорили в попередній раз.
Овочі по-англійськи

Пори року

Є всього чотири пори року, однак і ці 4 слова можна обіграти різним одягом, картинками, звернути увагу на поточну погоду. Англійська для дітей онлайн дає можливість розширити цю тему, включивши сюди місяці, погоду і свята.
Пори року та погода англійською

Онлайн-гра для дітей на вгадування слів

Діти обожнюють пізнавати світ за допомогою різноманітних ігор. Загадка – це один з ігрових методів вивчення нових слів. Він підійде як для освоєння нової інформації, так і для перевірки уже відомих тем.

Загадки Ви можете подивитися за цим посиланням, а нижче представлена класична онлайн-гра для дітей на відгадування слів, в яку грали ще наші батьки на папері.

 

 

 

 

Підказка –

Your Browser does NOT support HTML5 Canvas tag, sorry

ПомощьИграть знову

Казки англійською та російською мовами

А ще, Ви можете читати дітям казки англійською мовою. Після того, як ваша дитина освоїть початковий рівень, можна запропонувати йому казки англійською, які він добре знає по-російськи. Знайомий сюжет, розказаний по-англійськи, безсумнівно зацікавить дитини.

Поставивши англійську версію улюбленої казки, можна взяти однойменну російську книгу з ілюстраціями і спробувати простежити за картинками, про що розповідає диктор. Нижче представлений уривок казки “Троє поросят” англійською мовою з перекладом на російську, а також зовсім коротка казка про принцесу для зовсім початківців. До речі, всю казку про трьох поросят, Ви можете знайти в рамках навчальної вправи на нашому сайті.

The Three Little Pigs

41d61cca6c283f498d6ac3c4601ece9c Англійська для дітей з нуля  самостійне навчання дітей англійської мови

There was an old sow with three little pigs, and as she had not enough room to keep them, she sent them out to seek their fortune. The first that went off met a man with a bundle of straw, and said to him: “Please give me straw that so I can build my house”. Which the man did, and the little pig built a house with it. Then along came a wolf, and knocked at the door, and said: “Little pig, little pig, let me come in!” To which the little pig answered: “No, no, not by the hair of my chinny chin chin.” The wolf then answered: “Then i’ll huff and i’ll puff and i’ll blow your house in.” So he huffed, and he puffed, and he blew his house in. And ate up the little pig.

Читайте також:  Майбутнє сучасних мов: alarming predictions

 

Три порося

Жила-була стара свиня з трьома поросятами, і так як у неї не було достатньо місця де тримати їх, вона відправила їх шукати щастя. Перший, який пішов, зустрів людину зі зв’язкою соломи, і сказав йому: «будь Ласка, дайте мені цю солому, щоб я зміг побудувати мій будиночок». Що чоловік і зробив, і порося побудував будинок з неї . Потім прийшов вовк і постукав у двері, і сказав: «Порося, порося, впусти мене!» На що порося відповів: «Ні, ні, клянуся бородою на моєму подвійному підборідді». (ні за що не впущу). Вовк тоді відповів: «Тоді я як подую і задую, і я сдую твій будиночок». Отже він подув і задув і здув його будиночок, І порося з’їв.

The princess

The little princess lived in the castle. She dreamed of a prince. She imagined that he would be tall, beautiful and educated. Every day she dreamed of her wedding.

One day the princess was walking in the forest, and a wolf attacked her. The young shepherd beat him – the wolf ran away.

The princess fell in love with her savior. He was of small stature, not the appearance, but the girl liked his soul. And she realized that this shepherd is the most beautiful of men, and that growth, eyes is not the main thing.

Принцеса

Маленька принцеса жила в своєму замку. Вона мріяла про принца. Вона уявляла, що він буде високим, красивим і освіченим. Кожен день вона мріяла про своє весілля.

Одного разу принцеса гуляла в лісі, і на неї напав вовк. Молодий пастух побив його палицею – вовк утік.

Принцеса закохалася у свого спасителя. Він був невеликого зросту, не мав гарної зовнішності, але дівчині сподобалася його душа. І вона зрозуміла, що цей пастух – найкрасивіший з чоловіків, і що зростання, очі – це не головне.

Онлайн вправи для дітей

Підберіть до картинок правильні слова англійською мовою

 • db4edb42af2a4eca329d478c069849a0 Англійська для дітей з нуля  самостійне навчання дітей англійської мови …dogcatmousepig

 • 80b4f7c8750dc185824a5df422b045ca Англійська для дітей з нуля  самостійне навчання дітей англійської мови …squirrelmousepigparrot

 • f9dfc4adf366b9d78a0b7f89309b9e8e Англійська для дітей з нуля  самостійне навчання дітей англійської мови …mousesquirrelhorsepig

 • dcf38d2b4b4ea7fbab25e05e120d76e8 Англійська для дітей з нуля  самостійне навчання дітей англійської мови …mousesquirreldogelephant

 • fd60298920cbf315531ab7141f5f2e95 Англійська для дітей з нуля  самостійне навчання дітей англійської мови …winterspringsummerautumn

 • eb825aa04f682c852404a2615f2d30b7 Англійська для дітей з нуля  самостійне навчання дітей англійської мови …carrotcucumberpotato

ПроверитьСбросить результатБольше вправ

Складіть пропозиції

 • …arefunnyparrots …arefunnyparrots …arefunnyparrots .

 • …bigareelephants …bigareelephants …bigareelephants .

 • …arekindhorses …arekindhorses …arekindhorses

 • …arecatsfluffy …arecatsfluffy …arecatsfluffy .

ПроверитьСбросить результатБольше вправ

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: