Англійська для продовжуючих

У російськомовному Інтернеті не так багато навчальних матеріалів для просунутого рівня. На жаль. Напевно, тому, що це не так затребувана, адже більшість людей шукають англійська для початківців або для середнього рівня. Так нехай хоча б ця стаття допоможе вам підібрати відповідні навчальні матеріали та методики.

Зміст статті:

 Англійська для продовжуючих

Як перевірити свій рівень англійської

Давайте для початку розберемося, чи справді ваш рівень такий хороший, як вам здається. Просто на всяк випадок, щоб переконатися. Просунутим будемо вважати Upper-Intermediate та Advanced. А для цих рівнів характерні такі навички:

  • Повністю пройдені всі теми граматики. Ви застосовуєте правила мови на автоматизмі.
  • Вільно говорите англійською мовою і розумієте 95-99% мовлення носія, в тому числі у фільмах і телепередачах. Можете передати будь-яку думку, зрідка допускаючи помилки.
  • Володієте письмовою англійською. Можете прочитати і зрозуміти текст і написати такі тексти як офіційна скарга або резюме.
  • Ваш словниковий запас становить не менше 5-8 тисяч слів. Протестувати свій словниковий запас можна тут.

Можете пройтися по чек-листом. Або можете пройти на нашому сайті тест на визначення рівня англійської. Ми його використовуємо, щоб підібрати підходящу програму навчання, але ви можете пройти його просто так, з цікавості.

Як підняти рівень англійської

Є міжнародна шкала оцінювання рівня англійської. Це ті самі A1, B2 і так далі. Щоб офіційно підтвердити рівень, потрібно здати тест. Будь то PET, IELTS, TOEFL або будь-який інший міжнародний іспит, він буде складатися з декількох частин: аудіювання, письмо, читання і говоріння.

  Англійська для продовжуючих

Виходить, ваш рівень залежить від набору навичок. І ви не зможете вважати свій рівень «середнім», якщо ви вмієте тільки читати і писати, але не вмієте ні нормально говорити, ні розуміти англійську на слух. Тому щоб піднятися на наступну сходинку, потрібно займатися комплексно і приділяти час кожного навику.

Читання: Вивчайте нові слова, читайте тексти під свій рівень, щоб розвивати словниковий запас.
Аудіювання: Слухайте пісні і розбирайте їх переклади. Ми в блозі регулярно постимо переклад пісень. Дивіться фільми і відео на ютубі, хоча б з субтитрами.
Лист: Пишіть диктанти, займайтеся в онлайн тренажерах для запам’ятовування правопису слів. Познайомтеся з іноземцем або почніть спілкуватися в анонімних чатах.
Говоріння: беріть участь в розмовних клубах. Читайте вголос, щоб позбавити від мовного бар’єру, попрацювати над акцентом і звикнути до власного голосу англійською.

Тримайте в голові, що підвищення рівня англійської мови — штука дуже повільна. Навчитися грати на музичному інструменті, танцювати або малювати можна за меншу кількість годин.

Експерти вважають, що якщо англійська для вас перший іноземну мову, то для вивчення з нуля до просунутого рівня знадобиться близько 770 годин роботи. Це близько трьох років інтенсивної роботи, або п’ять років роботи в помірному режимі.

Багато хто з вас вчили англійську в школі, тому як мінімум половина шляху вже пройдена. Якщо у вас вже Intermediate, то для досягнення наступної сходинки потрібно близько 190 годин, а до Advanced – ще плюс 220.

Досягаємо рівня Upper-Intermediate

Про те, як підвищити рівень англійської до Intermediate, ми вже розповідали в цій статті. Зараз пропустимо цей етап і почнемо відразу з середнього рівня. На цьому етапі вивчають стикаються з проблемою, яка називається Intermediate Plateau. Це коли ви вже вивчили базу, і тепер не відчуваєте подальшого прогресу. Начебто і зусиль прикладаєте ті ж, часу витрачаєте стільки ж, а очевидного результату немає.

Це поширений феномен. Вся справа в тому, що за принципом Парето ви, приклавши 30% зусиль, вивчили вже 70% мови. А тепер доводиться прикладати 70% зусиль, щоб покрити решту 30% матеріалу. І чим далі ви будете заходити, тим складніше буде. Чим більше ви вивчите, тим менш і менш помітним буде здаватися подальший прогрес.

З цим треба просто змиритися і рухатися далі. Не втрачати мотивацію, продовжувати вчити нові слова і практикуватися в граматиці. У EnglishDom є спеціальний курс з викладачем. У ньому зібрана лексика і граматика рівня Upper-Intermediate. Ви будете займатися з викладачем, спілкуватися з ним англійською, і в процесі спілкування закріплювати на практиці новий матеріал. Курс можна пройти за 4-6 місяців, в залежності від завантаженості. Записуйтесь на безкоштовний пробний урок.

 Англійська для продовжуючих

На шляху від Upper-Intermediate до Advanced

На рівні Upper-Intermediate багато студентів врізаються в невидиму стіну. Навчальних матеріалів на ваш рівень не так багато, і навіть викладачів під свій запит знайти непросто. Багато курси та викладачі спеціалізуються на тому, щоб довести рівень до Intermediate / Upper Intermediate, або підготувати до іспитів.

Але вам не обов’язково шукати ці курси та навчальні програми. Ваш рівень вже дозволяє вирушити у вільне плавання з англійської мови. Вся теорія пройдена. Далі — тільки практика. Дивіться фільми і запам’ятовуйте нові слова з них. Читайте тексти і зберігайте незнайомі фрази. У нашому онлайн тренажері ви можете самі скласти собі набори слів для вивчення. Докидывайте нову лексику і поступово закріплюють її в ігровій формі.

Ще одна корисна методика вивчення англійської для просунутих – це спілкування з носієм. На вашому рівні потрібно навчитися думати як носій, позбутися від російськомовної матери побудови речень, відпрацювати акцент і навчитися відчувати себе в бесіді з носієм англійської так само комфортно, як з носієм російської мови.

У нас в EnglishDom багато викладачів з Великобританії і США. Ви можете купити пакет навчання з 30-50 уроків і займатися з ними індивідуально. Перше заняття безкоштовно. Записатися на безкоштовний урок з носієм можна тут.

Який рівень йде після Advanced

Ми звикли до такої шкалою рівнів:

  • Starter (початківець)
  • Elementary (базовий)
  • Pre-Intermediate (перед-середній)
  • Intermediate (середній)
  • Upper-Intermediate (вище середнього)
  • Advanced (просунутий)

Можете натиснути на назву цих рівнів і почитати окрему статтю про кожен з них. Але чи є що-небудь далі? Якщо у вас вже підтверджений Advanced, є куди прагнути?

Насправді так. Advanced — максимальний рівень володіння нерідною мовою. Тобто це той рівень, коли про вас можна сказати «дуже хороший рівень для вивчає мову». Але на цьому рівні ви видаєте себе як іноземця. А є ще рівень Proficiency (Fluent). Це вже рівень носія мови. Коли ви просунулися у вивченні англійської настільки, що вже можете вважати її другою рідною. Коли вас носій мови прийме за «свого», адже ні акцент, ні манера мови не видає в вас іноземця.

Як досягти рівня Proficiency

Досягти рівня Fluent в кімнатних умовах неможливо. Зазвичай його досягають іммігранти, які вже багато років живуть за кордоном. І то далеко не всі. Щоб досягти рівня Fluent, недостатньо вивчити десятки тисяч слів, ідіом, сленгових виразів, недостатньо навчитися вибудовувати пропозиції як нейт і відточити акцент. Потрібно думати англійською, причому думати постійно. Потрібно повне занурення в середовище.

Поки ви не опинитеся за кордон, то навіть якщо ви по роботі вісім годин в день спілкуєтеся з іноземцями, то решту часу ви все одно переключаєтеся на російську мову, спілкуєтеся на ньому з друзями і родичами, з таксистами і продавцями, а значить думаєте російською мовою. Щоб досягти максимального рівня, потрібно думати англійською завжди.

Так, це дуже висока мета. І важко досяжна. Хороша новина в тому, що більшості людей це і не потрібно. Навіть іммігранти, що давно живуть в США і Великобританії, можуть комфортно себе почувати з рівнем «трохи вище середнього».

Але якщо ви все ж хочете забратися на вершину, то вам підійдуть мовні курси за кордоном. У багатьох західноєвропейських країнах є спеціальні табори для тих, хто вивчає англійську. Там вас занурюють в англомовне середовище, ви відвідуєте лекції та уроки з носіями мови, спілкуєтеся англійською зі своїми сусідами (адже вони не знають російської) і все в такому роді. Краще всього, звичайно, відправитися до Великобританії, США або Канаду. Багато голлівудські актори-іноземці бували в таких таборах. В одному з наших відео ми розповідали про те, як вивчили англійську актори з Росії.

Розміщення в таких таборах коштує приблизно 400-600 доларів в тиждень. Для досягнення хорошого результату слід залишитися хоча б на місяць.

Читайте також: Вивчення англійської за кордоном. Яку країну вибрати?

Якщо вам здалося, що п’ятсот доларів в тиждень — це дорогувато, то можна поїхати за кордон «просто так». Підберіть собі путівку або самі забронюйте готель та купіть квиток. Тоді розміщення в недорогому готелі обійдеться вам приблизно в 200 доларів в тиждень. За умови, що ваш мовний туризм не припадає на такі міста як Лондон, Нью-Йорка або Лос-Анжелес і так далі.

 Англійська для продовжуючих 

Як зберегти свій рівень англійської

Думати треба не тільки про те, як поліпшити англійську, але і про те, як зберегти в голові вже вивчений матеріал. Особливо це стосується тих, хто не живе за кордоном і не використовує його на роботі. Тоді у мозку є велика спокуса стерти частину вивченого матеріалу як непотрібну. Адже поки ви вчили базову лексику рівнів Elementary-Intermediate, вона зберігалася в пам’яті надовго з тієї причини, що вона часто зустрічалася вам. У текстах, в навчальних матеріалах, всюди. Тепер же, коли ви вчите малопоширені слова і фрази, вони можуть стертися з пам’яті «за непотрібністю».

Збережіть набори слів на вивчення:

ТОП-100 слів рівня Upper-Intermediate
ТОП-100 слів рівня Advanced

Що робити, щоб цього не сталося?

Повторюйте вивчені слова. Хоча б раз в місяць пробегайтесь очима за тими словами, які вивчили за останній рік. В додатках для вивчення мови начебто ED Words слова підкидаються вам на повторення автоматично. Ви можете повторювати їх у комфортному для вас ритмі. За відчуттями.

Читайте пости в соцмережах і дивіться відео англійською. Чим більше матеріалу ви пропускаєте через себе, тим більше закріплюєте нової інформації. Вивчені слова будуть зустрічатися в контексті, а нові незнайомі викличуть у вас бажання дізнатися переклад і зберегти собі на вивчення. Плюс ви у фоновому режимі оттачиваете навички читання, розвиваєте інтуїтивну грамотність, навички сприйняття англійську на слух.

По можливості спілкуйтеся англійською на italki або розмовних клубах EnglishDom.

Висновок

Вивчити англійську з нуля до середнього рівня нескладно. Відштовхнутися від середнього рівня і досягти вільного розмовної англійської набагато важче. Нехай це не лякає вас, а лише мотивує. Киньте виклик труднощам — і в нагороду отримаєте додаткові можливості для роботи, навчання, подорожей і саморозвитку.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн