Англійська для програмістів. Англійські слова і підручники для програмістів.

Кожен програміст знає, що його щоденна робота складається з розробки та вдосконалення програм, а також англійської мови, саме тому вчити мову важливо і потрібно. Завдяки англійської мови кожен зможе розібратися з новітніми технологіями, освоїти необхідні засоби розробки, що мають оригінальну мовну версію, читати технічну документацію, вільно спілкуватися з клієнтами, а також без проблем вивчати літературу, пов’язану зі спеціальністю «програміст».

Крім усього іншого, сьогодні проводиться безліч вебінарів англійською, тому найсвіжіші рішення ви завжди знайдете мовою Туманного Альбіону.

Які команди є найбільш популярними?

Наведемо найпоширеніші приклади: c5f4518615edc29964a9f458e419bcf8 Англійська для програмістів. Англійські слова і підручники для програмістів.

 • to backup – виконувати резервне копіювання;
 • to compress – стискати;
 • to debug – налагоджувати;
 • to create/to delete – створювати/видаляти;
 • to disconnect – відключати, роз’єднувати;
 • to enable – включати, активувати;
 • to plug in – підключати;
 • to reboot – перезавантажувати;
 • to verify – перевіряти.

Крім команд є і англійські слова для програмістів, пов’язані безпосередньо з апаратним і програмним забезпеченням, а також роботою в Інтернеті. Це може бути найпоширеніша лексика, наприклад:

 • power supply unit – блок живлення;
 • removable media – знімні носії інформації;
 • a query запит;
 • a template – шаблон;
 • waterfall model – каскадна модель розробки.

Вивчаєте англійську для програмістів? Підручники вам в допомогу

Яку літературу вибрати? Звичайно англійською! Як ми писали вище, все найактуальніше можна прочитати тільки на мові Шекспіра. Зверніть увагу на те, що англійська для програмістів також ділиться на рівні. Початківцям варто спиратися на наступні підручники:

 • English for Information Technology видавництва « Pearson Longman»;
 • Career path Information Technology;
 • Career path Computing;
 • Career path Software Engineering.
Читайте також:  Як побудувати будинок з слів, або вивчення англійської за картками

Три останніх підручника належать видавництву «Express Publishing» Ті, хто просунувся в англійській трохи далі, можуть почати працювати з підручниками для середнього рівня, наприклад:

 • Oxford English for Information Technology;
 • Professional English in Use ICT;
 • English for Information Technology;
 • Check Your English for Computers and IT, English for Telecoms and Information Technology.

Англійські слова для програмістів, таблиця

access mechanism

механізм доступу

addressbuffer

буфер адреси; адресний буфер

appliance

пристрій

assignment

завдання, присвоєння

bandwidth

пропускна здатність

cloud storage

хмарне сховище даних

compile

компілювати

compress

стискати

credentials

облікові дані

database

база даних

debug

налагоджувати

drawback

недолік

eject

витягувати пристрій

encrypt

зашифровувати

folder

папка

layout

макет, розмітка

maintenance

підтримка

namespace

простір імен

negotiate

вести переговори

outsource

здійснювати аутсорсинг

password

пароль

plug in

підключати

prohibit

забороняти, перешкоджати

replace

замінити

uninstall

деінсталювати, видаляти

upload

завантажити

validation

перевірка

variable

змінна

vendor

постачальник

virtual control program interface)

віртуальний програмний керуючий інтерфейс

virtual table methods

таблиця адрес віртуальних методів

Ресурси для програмістів

Для вивчення технічної англійської недостатньо використовувати один підручник, іноді потрібна допомога словників. Відмінним варіантом стане Computerlanguage http://www.computerlanguage.com/.

Для закріплення базових знань англійської, відмінним варіантом стане сайт Lim-english.com, де Ви з легкістю розберетесь з граматикою, яку так довго не могли зрозуміти. Тут же можна пройти тести, ознайомитися з корисними статтями, а також зареєструватися і пройти курси англійської мови онлайн.

Освоїти технічний англійська для програмістів, а також граматику можна з Engvid http://www.engvid.com/.

Однак і цього може бути достатньо для того, щоб вільно говорити по-англійськи. Для того щоб вирішити комунікативну задачу, загляньте на Italki, де ви зможете знайти партнера для спілкування, або вирушайте на Polyglotclub, де ви зустрінете тисячі людей, готових допомогти. Спілкуватися можна не виходячи з дому.

У світі сучасних технологій складно обійтися без мобільних додатків, тому для пошуку аудіоматеріалів на різні теми можна скористатися Eslpod або Esl-lab. Тут можна слухати тексти і перевіряти себе, використовуючи тести онлайн.

Поради для програмістів

1. Відвідуючи курси, пам’ятайте, що кількість людей не повинна перевищувати 5 осіб. Так ви максимально зосередитеся на роботі. aa5a5772b17e2899babdcd5ba4ac80a9 Англійська для програмістів. Англійські слова і підручники для програмістів.

2. Не забувайте про розвиток усіх навичок: вам знадобиться і граматика, і лексика, і розуміння англійської на слух, і, звичайно, розмовна мова.

3. Пам’ятайте про існування газет і журналів іноземною мовою, а також випусках новин. Корисними журналами стануть Business Spotlight, Bloomberg Businessweek, Business English Magazine, The Economist.

4. Читайте технічну літературу і виписуйте незнайомі слова, працюйте з флеш-картками, на одній стороні якої буде російське слово, а на іншій – англійське.

5. Не забувайте про те, що можна листуватися (передзвонюватися) з носіями мови. Завдяки такому способу можна не тільки вивчити правила, але і підтягнути усне мовлення.

Для сучасної людини подкасти – це шлях в майбутнє. Досить вибрати будь-який вподобаний (наприклад, ruby5, talkpython, devchat, cppcast) і слухати його постійно, таким чином, отримуючи нову інформацію і покращуючи сприйняття іноземної мови на слух.

Хочете отримувати задоволення від вивчення англійської мови? Дивіться фільми і серіали! Це можуть бути «Hackers», «Silicon Valley», «The IT Crowd», «The Internship», «The Social Network». Субтитри англійською допоможуть дізнатися нові слова і вирази.

Саме тому для програміста переклад на англійську дуже важливий, а якщо ви хочете стати фахівцем у певній галузі, необхідно вивчати іноземну мову.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: