Англійська мова для дітей влітку | Як вивчити англійську мову за літо

Отже. Сьогодні у нас рубрика «англійська для дітей». Одного разу в блозі ми вже розглядали, як вчити англійську дитині і з якого віку починати. Але вивчити мало, адже повторення — мати навчання. Тому сьогодні розглянемо, як дитині повторювати англійську, щоб не забути пройдений матеріал.

Зміст статті:

 Англійська мова для дітей влітку | Як вивчити англійську мову за літо

Чому це важливо

Якщо ваша дитина не записаний до репетитора, на спеціальні курси, розмовні клуби і так далі, більшу частину матеріалу з англійської мови він засвоює зі школи. Шкільна програма у нас побудована так, що одну тему протягом року проходять один раз. Кілька уроків на вивчення, потім один-два на закріплення, і все. Після цього про неї згадають як мінімум через рік, якщо не пізніше.

А літні канікули — взагалі дуже страшна річ. Адже якщо на них не займатися, то можна дійсно багато забути.

Всього цього мало для ефективного запам’ятовування. Комусь з дітей інформація дається легше, комусь складніше, але в середньому для вивчення чогось нового потрібно більше повторень. Не тільки відразу після вивчення, а ще через кілька тижнів, місяців, і потім ще кілька разів мимохіть протягом року. Тому ви можете на основі шкільної програми будувати дитині розширений курс з великою кількістю повторень. Як це зробити? Зараз розповімо.

Крива забування

Підійдемо до питання з наукової точки зору. Вчені і психологи вже давно дослідили це питання. Німецький психолог Герман Ebbinghaus побудував графік, який називається forgetting curve (крива забування). Ось як вона виглядає.

 Англійська мова для дітей влітку | Як вивчити англійську мову за літо

Відразу після освоєння інформації відсоток збереженого матеріалу стрімко падає вниз. Якщо його не зупинити, він так і забудеться. У пам’яті залишиться в кращому випадку 5-10%. Потім після першого повторення процес забування сповільнюється. Після третього він йде ще повільніше, і так далі.

Важливо відзначити, що на графіку немає конкретних часових проміжків. Не можна сказати, що на третій день ви забудете рівно половину, наприклад. Адже, по-перше, це залежить від самого матеріалу. По-друге, від здібностей вивчає мову. У випадку з дітьми інформація буде зникати ще швидше, так як їм складніше фокусувати увагу на чомусь одному.

Читайте також:  Розповідь Моя сім'я, твір англійською мовою, есе

Повертаючись до шкільної програми. Якщо ви займаєтеся з дитиною додатково, будуйте план навчання так, щоб він перетинався з програмою. Або випереджав його, щоб вчити нову тему вдома, а в школі повторювати її і заодно отримувати гарні оцінки, або йшов незалежно від школи, але час від часу проскакували пройдені теми для повторення.

Так скільки ж потрібно повторень

Важливо не стільки кількість повторень, скільки їх періодичність. Ви можете поекспериментувати і дитині скласти план залежно від його особливостей. Наприклад:

 1. Вивчити набір англійських слів.
 2. Повторити його наступного дня
 3. Повторити його ще через три дні
 4. Повторити через два тижні
 5. Повторити через місяць
 6. Повторити через кілька місяців для закріплення

Мозок намагається відсіювати потрібне від непотрібного. І його пріоритети можуть відрізнятися від ваших. Ви можете знати, що правило за граматиці важливіше, ніж текст попсової пісні, але мозок так не думає. Адже правило ви прочитали один раз, а пісня постійно грає звідусіль. Тому потрібно грати за його правилами і робити так, щоб правила (або нові слова) постійно траплялися вам знову і знову. До тих пір, поки не відкладуться в довгостроковій пам’яті.

До речі, за таким принципом працює наш додаток ED Words. В ньому ви забиваєте слова на вивчення, а програма підкидає їх вам час від часу з потрібною періодичністю. Для дітей вона теж підійде. Докладніше про програму можна почитати тут.

 Англійська мова для дітей влітку | Як вивчити англійську мову за літо

Види повторень

Активне повторення — це значить заново пройтися по темі. Якщо ми, знову ж, говоримо про вивчення нових слів, ви повинні в голові або спеціальному онлайн-тренажері правильно підібрати переклад до кожного слова. Якщо це правило, ви повинні відновити його в голові і побудувати схему. Якщо якийсь текст, переказати його. Загалом, матеріал потрібно вникнути.

Пасивне повторення — значить швидко освіжити вивчений матеріал. До нього можна вдатися тоді, коли ви впевнені, що добре знаєте тему. Тоді ви (ваша дитина) просто пробігала очима, побіжно відновлюєте загальну картину.

Систематизирующее повторення — це коли ви вже вивчили кілька нових тем і бажаєте об’єднати їх. Наприклад, ви вивчили теми Past Simple, Present Perfect і Past Perfect. Ви їх знаєте окремо, але тепер можете повторити всі разом, щоб точніше розрізняти. Систематизирующее повторення дуже корисно на будь-якому етапі. Воно не тільки групує матеріал, але і дозволяє краще запам’ятати кожну тему окремо.

Читайте також:  «Як правильно сказати по-англійськи?» – це неправильний питання

Специфіка повторення мови для дитини

Все, що ми розповідали вище, можна застосовувати як до дітей, так і дорослих. Але тема статті все-таки «як не забути англійську дитині», тому давайте розбиратися з цим.

Мотивація

Це взагалі початок почав. Поки дитина не вмотивований в належній мірі, він не буде вкладатися навіть на половину від свого потенціалу. Мотивація повинна бути доступною і зрозумілою.

Наприклад, «дістати хорошу оцінку» — зазвичай дитині не так цікаво. Ось з’їздити за кордон, куди він мріє, цілком. Можна донести йому, що не можна їхати за кордон без знання мови, і коли він вивчить його в належній мірі, ви відразу зможете придбати квитки. Або це може бути щось більш просте, наприклад, дуже цікавий мультик, який виходить тільки англійською. Ви, як батько, можете самі час від часу його дивитися, щоб підігрівати інтерес дитини.

Враження

Ми краще запам’ятовуємо те, що пов’язане з емоціями. До дітей це стосується ще більшою мірою. Якщо навчання буде інтерактивним, то й згадувати вивчений матеріал у майбутньому буде простіше. Так, ви не можете впливати на те, як проходять уроки в школі, але якщо ви займаєтеся з дитиною додатково, нехай це буде чим-то заманює.

 Англійська мова для дітей влітку | Як вивчити англійську мову за літо

Асоціації

Подавайте інформацію в більш цікавому вигляді, щоб її було легше запам’ятати. Використовуйте асоціації. Одні англійські слова можуть бути схожі на інші за звучанням. Наприклад, синій колір (blue) трохи схожий за звучанням на ім’я феї Блум з вінкс, яка носить синю сукню. Приклад добре спрацює, якщо дитина дивиться цей мультик. А які асоціації для свого чада зможете придумати ви — залежить від вашого креативу.

Вивчення англійської влітку

Протягом навчального року англійська як-ніяк проскакує кілька разів на тиждень. І навіть якщо прогрес в навчанні буде дуже повільним, він все одно буде. Інша справа — влітку. Цілих три місяці відпочинку, вільні від уроків, у тому числі від уроків іноземної мови. І щоб дитина за цей час не втратив напрацьовані навички, є кілька варіантів.

Читайте також:  Як провести презентацію компанії, продукту або послуги англійською мовою: лексика з прикладами

Додаткові мовні курси. Якщо вже вранці та вдень звільнилося стільки часу, то яка насичена позашкільне життя не була у дитини, можна виділити час на 3-5 уроків англійської на тиждень. Розмовних курсів, шкіл англійської мови, так і просто репетиторів вистачає навіть у невеликих містах. Плюс можна розглядати це як додаткову підготовку до школи. Завдання на літо допоможе побіжно згадати вивчений матеріал, а курси англійської мови влітку — вивчити теми наперед, щоб у школі було простіше.

Мовний табір. Це одна з різновидів дитячих таборів, куди можна відправити школяра на кілька тижнів або навіть на кілька місяців. Зазвичай у такі табори запрошують носіїв мови, а у вільний від відпочинку час займаються англійською і вивчають інші цікаві речі (в залежності від організації). Якщо у вас є така можливість, англійську влітку можна навчати навіть за кордоном. Але найчастіше в таких таборах є вікове обмеження для іноземців. Дитини до 14 років навряд чи візьмуть, та й для нього самого це буде стрес. А ось старшокласника — цілком.

 Англійська мова для дітей влітку | Як вивчити англійську мову за літо

Онлайн навчання англійської влітку. Звичайно, займатися мовою можна самостійно вдома за наявності у дитини належної мотивації. Адже ми вже про це писали, пам’ятаєте? Якщо така мотивація є, то це відмінний варіант. У EnglishDom є навіть спеціальні курси: Англійська для дітей, Elementary для підлітків, Pre-Intermediate для підлітків і відповідно Intermediate для них же. Записатися на перше безкоштовне заняття по кожному з курсів можна тут.

Висновок

Раз вже ми говоримо про повторення, освіжімо в голові основні тези статті.

 1. Без регулярного повторення будь-який матеріал забувається за непотрібністю.
 2. Чим більше разів ви повторили матеріал, тим надовше він збережеться в пам’яті.
 3. Дітям потрібно повторювати вивчене частіше, адже їм складніше довго зберігати інформацію, яка не застосовується на практиці.
 4. Займаючись з дитиною, можна придумувати асоціації і робити уроки яскравіше, щоб краще тема відкладалася.
 5. Англійською можна і потрібно займатися влітку, і для цього є чимало способів.

На цьому все. Спасибі, що дочитали статтю до кінця.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: