Англійська мова для дорослих з нуля, вивчення

76147144e310401bdd8ce0fdec156023 Англійська мова для дорослих з нуля, вивчення

Коли люди зі всього світу об’єднуються, навчаючись новому лінгва франка, а інтернет надає необмежені інформаційні можливості, освоїти англійська для дорослих з нуля вже не здається складним завданням. В наші дні існує безліч підручників і посібників, за якими можна вивчити мову не виходячи з дому, так що питання віку не повинен хвилювати нікого, хоча його особливості все ж варто враховувати.

Вивчення англійської для дорослих відрізняється від дитячих і підліткових програм, в яких робиться наголос на усне мовлення. Людям післяшкільного віку легше сприймати теоретичний матеріал, тим не менш не можна ігнорувати інші невід’ємні складові мови. Ми підібрали для вас комплексну програму, яка не тільки присвятить в ази, але і виведе на новий рівень знання.

Введення, граматика та письмові навички

0688eaa2897df514f9133330204c4e29 Англійська мова для дорослих з нуля, вивчення

«Реальний самовчитель англійської мови» Наталії Каравановой – один з кращих способів зробити перші кроки у вивченні мови. Він не тільки описує основні поняття в доступній формі, але і пропонує ознайомитися з базовими знаннями фонетики. Крім слів з транскрипціями підручник супроводжується начиткою слів і діалогів, хіба що доведеться зменшити швидкість відтворення на плеєрі, оскільки диктори читають досить швидко.

«Grammarway» Дженні Дулли і Вірджинії Еванс (Jenny Dooley / Virginia Evans) за структурою та оформлення наближений до журнальним посібниками, але, як випливає з назви, він сконцентрований на граматиці. Курс складається з 4 підручників з прогресуючою складністю аж до найвищих рівнів володіння мовою, тому початківцям учням на перших порах знадобиться тільки перша частина, яка існує в 2-х варіантах – російською і повністю англійською.

Освоївши теорію, її можна відпрацювати за допомогою збірника вправ «Англійська мова. Граматика» авторства Голіцинського Ю. Б. і Голіцинській Н.А. Завдання організовані по наростаючій складності починаючи з найелементарніших, тому ви можете приступати за їх виконання, як тільки візьмете першу вершину.

Читання і словарний запас

Видавництво Cambridge University Press присвятило окреме посібник для поповнення словникового запасу, однак не варто чекати від нього якихось особливих методик. «English Vocabulary in Use Elementary» є хорошим, але цілком передбачуваним підручником, тому самостійної роботи зі словником уникнути не вдасться, хоча б тому, що видання повністю англомовне, нехай і доступне після засвоєння елементарних понять. Закріплювати пройдений матеріал з серією «Penguin English Test Your Vocabulary», зокрема першою частиною (Elementary), яка містить задачі і тести в ігровій формі. Не можна не згадати і про «4000 Essential English Words» від Статі Нэйшна (Paul Nation). Курс з шести книг містить масу завдань, прикладів і текстів, які використовують слова в контексті, що робить процес запам’ятовування природним і дозволяє уникнути зубріння. aefa2307a8185adf640dd6c18493efdf Англійська мова для дорослих з нуля, вивчення

Читайте також:  Уроки з англійської мови - Урок 132

Втім, куди цікавіше поповнювати лексикон з допомогою художніх творів у вигляді адаптованих книг (видавництва Foreign Language Teaching and Research Press, Pearson Longman та ін). В залежності від рівня складності у книгах представлені повсякденні і часто використовувані слова, а також наводиться у контексті кілька сотень нових, завдяки чому їх легше сприймати і запам’ятовувати.

Для поповнення словесної скарбнички вам необов’язково користуватися якимось підручником, особливо враховуючи те, що спеціалізованих посібників по цій темі не так вже й багато, так як процес освоєння нового лексикону відбувається сам собою. Отримуйте задоволення від роботи зі словником, перетворюйте навчання в гру: переведіть назва всіх предметів в будинку, опишіть, як ви ними користуєтеся для кращого запам’ятовування, складайте історії з незнайомими словами.

Виконання онлайн-вправ

Мотивації до вивчення англійської у дорослих вже точно більше ніж дітей, тому можна себе примусити методично виконувати вправи на різні теми.

В мережі знаходиться велика кількість ресурсів з онлайн вправами, до того ж наш сайт теж не відстає і пропонує цілий розділ з онлайн-вправами. Такі вправи легко виконуються і перевіряються, тому виконати кілька штук в день не складе великої праці.

Давайте розглянемо приклад такої вправи. В даному випадку Вам потрібно буде скласти вправу із запропонованих слів.

  • …littlespeakdon’t youChineseYoua …littlespeakdon’t youChineseYoua …littlespeakdon’t youChineseYoua …littlespeakdon’t youChineseYoua …littlespeakdon’t youChineseYoua , …littlespeakdon’t youChineseYoua ?

  • …aisheartyAmyeater …aisheartyAmyeater …aisheartyAmyeater …aisheartyAmyeater …aisheartyAmyeater .

  • …lessonstoTheyareskiptomorrowgoing …lessonstoTheyareskiptomorrowgoing …lessonstoTheyareskiptomorrowgoing …lessonstoTheyareskiptomorrowgoing …lessonstoTheyareskiptomorrowgoing …lessonstoTheyareskiptomorrowgoing …lessonstoTheyareskiptomorrowgoing .

  • …shyAprilbeshouldn’tso …shyAprilbeshouldn’tso …shyAprilbeshouldn’tso …shyAprilbeshouldn’tso …shyAprilbeshouldn’tso .

  • …couldn’ttheyCrowsbutcanflyswim …couldn’ttheyCrowsbutcanflyswim …couldn’ttheyCrowsbutcanflyswim …couldn’ttheyCrowsbutcanflyswim …couldn’ttheyCrowsbutcanflyswim …couldn’ttheyCrowsbutcanflyswim …couldn’ttheyCrowsbutcanflyswim .

  • …wildTherearen’thereanimals …wildTherearen’thereanimals …wildTherearen’thereanimals …wildTherearen’thereanimals …wildTherearen’thereanimals .

  • …respectYoungstersadultsought to …respectYoungstersadultsought to …respectYoungstersadultsought to …respectYoungstersadultsought to .

ПроверитьСбросить результат

Мова і сприйняття на слух

Розвиток вербально-слухового англійської можна почати з «Вчуся слухати і розуміти англійську мову» згаданої Н. Каравановой, яке також має диском з аудіоматеріалами. Посібник не тільки допомагає адаптуватися до звучання іноземної мови та навчитися виокремлювати з фраз окремі слова, але і ставить вимову. Якщо ж останнє дається важко, слід звернутися до «Tree or Three» Енн Бейкер (Ann Baker), яка підходить до цього питання з більшою ретельністю.

Програма «Pimsleur English» – це найкраще, що можна запропонувати, якщо мова йде про розмовну англійську. Вона настільки амбітна, що зовсім не потребує текстових додатках. Унікальна методика гарантує швидкий результат, і хоча ви не зможете вийти на високі рівні знання англійської в ряду недостатньої інформаційної навантаження, вона дасть суттєвий поштовх розмовною навичкам і навчить сприймати мову на слух.

Розвитку мовлення та сприйняття на слух можуть допомогти різноманітні навчальні онлайн сервіси і мобільні додатки. Онлайн сервіс Lim English дає можливість самостійного вивчення англійської мови з нуля. Методика Лім Інгліш пропонує для навчання різноманітні тексти, які супроводжуються унікальними вправами для розвитку навичок читання, письма, говоріння і сприйняття англійської мови на слух.

До речі, цей навчальний сервіс ідеально підійде при вивченні англійської мови для дорослих. У деяких вправах, для ефективного навчання, потрібне введення слів і речень з клавіатури. І якщо сучасним дітям це вже складно, так як вони звикли до смартфонів і планшетів, то старше покоління пройшло через використання персональних комп’ютерів і у них не повинно виникнути труднощів з набором символів.

Крім того, на нашому сайті ви зможете не тільки розширити свій словниковий запас і відпрацювати основні навички, але і самостійно розібратися в англійській граматиці, використовуючи граматичний довідник сайту з відповідними до нього вправами.

Наприклад, для того, щоб розібратися у вживанні модальних дієслів can і must, lim-english пропонує наступний урок.

Слухати урок онлайн

-Lima, where is Tom?
-Не is in the kitchen.
He is fixing the faucet.
-Why? He must not fix things in the house!
He is too small!
-But mom! He can fix some things.
He can even fix the things that our father can’t fix.
-Well, your brother must be a very handy boy then.
OK. Let’s go to the kitchen and see how Tom can fix the faucet.

-Ліма, де Те?
-Він на кухні.
Він лагодить кран.
-Чому? Він не повинен лагодити речі в будинку!
Він занадто маленький!
-Але мама! Він може полагодити деякі речі.
Він може навіть полагодити речі, які папа не може полагодити.
– Ну, твій брат має бути дуже здібний хлопчик тоді.
Ок. Підемо на кухню і подивимося, як Те може полагодити кран.

  161060fb4c77ae22d50cb469fdf9b062 Англійська мова для дорослих з нуля, вивчення

Подібні короткі розповіді допомагають не тільки розвивати навички сприйняття на слух, читання і перекладу, але й допомагають зрозуміти випадки вживання тих чи інших граматичних конструкцій і одночасно поповнити свій словниковий запас. На сайті Lim-english.com такі розповіді супроводжуються вправами, які сприяють закріпленню необхідних навичок.

Як би не були хороші підручники, вони не зможуть навчити вас всім словам, а засвоєні методи потрібно неодмінно відпрацьовувати на практиці. Дивіться фільми в оригіналі, грайте в ігри без локалізації, вчіться виділяти знайомі слова і вгадувати написання незнайомих, слідкуйте за оповіданням, щоб заповнювати прогалини в знаннях за рахунок логіки, слухайте подкасти та англійські пісні. Для дорослих підійде будь аудіоматеріал, головне, щоб вони не проявляли дитячої непосидючості при роботі над теорією.

Зареєструватися та приступити до вивчення англійської мови для дорослих

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: