Англійська мова у фітнес-залі

Hey, guys! Хто там обіцяв собі, що з нового року запишеться у спортзал? Ласкаво просимо до 2019! Щоб ви не забули про минулорічні обіцянки, ми пропонуємо вам дотримуватися правильного курсу з нами!

Так, можливо, їжа ще не вклалася в шлунку, і настрій поки не то, але раз ви вже тут і вчіть англійську, то чому б не спробувати тему фітнесу? One, two, three, four… one, two, three, four… work it, everyone! Let’s go!

 Англійська мова у фітнес залі

Для початку визначимося з напрямком. Який зал бажаєте відвідати?

gym – тренажерний зал
fitness – фітнес
cardio class – кардіо зал
swimming pool – басейн

Важко визначитися? Буває. До речі, є ще зали для кроссфита «crossfit» (кроссфіт — комплекс фітнес вправ) і «boot camps» – тренувальні табори. Але це більше популярне в США.

Давайте подивимося, де які є тренажери. Проходимо. Тут наліво, а тут направо. Відчиняйте двері і ходімо в зал. Сильніше штовхайте.

 Англійська мова у фітнес залі

Почнемо з «cardio class». You can go there, if you need to improve your endurance (витривалість). Спершу разогрейтесь (do your warm ups), не дайте собі охолонути (cool down), потім приступайте до тренування (workout).

Всі інструменти (gear) залу перед вами. Вони допоможуть привести тіло в гарну форму після свят (get back into shape). Можливо, ви хочете собі «six pack abs» (рельєфний прес)? Тренажери здатні зробити вас м’язистими (toned=muscular), з рельєфними і чітко вираженими м’язами (ripped).

 Англійська мова у фітнес залі

Хорошими вправами для черевного преса будуть «скручування», кранчі (сухарики). Вам потрібно робити їх серіями з повторами (reps=який repeats). А ще краще зробити кілька «sets» (підходів) по 10 «reps».

Читайте також:  Всі аудіо уроки Ілони Давидової з перекладом та аудіо!

Якщо ви робите вправи, щоб скинути вагу, то ви намагаєтеся «shed pounds» (позбавитися від зайвого жиру). А якщо вирішите тренуватися інтенсивно, то це буде означати, що ви «on a shred».

 Англійська мова у фітнес залі

Прибрати зайву вагу або велике черево (get rid of a spare tire) також допоможуть і звичайні присідання (присідання). Ну і наостанок, ви завжди можете спробувати зробити вправу «планка» (plank) для зміцнення м’язів не тільки преса, але і всього тіла.

Тоді влітку вже точно буде на що подивитися! І ви зможете з гордістю взяти участь в якому-небудь, наприклад, «color run» (забіг із закиданням один одного фарбами на фініші) або напруженому груповому «грязьовому забігу» (mud run).

 

Ок, давайте подивимося, що є в залі і чим тут можна зайнятися.

treadmill – бігова доріжка
lat machine – латеральний тренажер (для жимів вниз)
cross trainer (elliptical trainer) – крос тренажер
updown stepper (step machine) – степ-тренажер, степпер
exercise bike – велотренажер
exercise ball – гімнастичний м’яч
trampoline – батут
jump rope – скакалка
jumping jacks – стрибки ноги разом, ноги нарізно
stretching – м’яке розтягування
pulley – тренажер тяги до себе (тяга навісний ручки до себе в положенні сидячи)

Заняття на кардіо не тільки підвищують витривалість, але і впливають на загальне самопочуття. Тренування на серце дозволяють поліпшити кровообіг по всьому тілу. Тоді кров буде швидше надходити до органів, у тому числі мозок.

 Англійська мова у фітнес залі

Перевірено, що кардіотренування позитивно впливають на розумові здібності, продуктивність роботи і настрій. You will feel much better!

У спортивному центрі є ще багато залів. Давайте заглянемо в інші.

Читайте також:  Ідіома тижня: to see eye to eye

For those who want to bulk up (набрати м’язову масу). Тренажери допоможуть підібрати вправи під потрібні групи м’язів. Заняття на вулиці теж ефективні, але навантаження розподіляється не так точково.

 Англійська мова у фітнес залі

Нові м’язи не ростуть поверх старих. Вони шикуються новим шаром там, де інші порвалися і зносилися. Так, вам доведеться рвати власне тіло! But don’t feel compassion for yourself! Work it out!

barbell – штанга
kettlebell – гиря
bars – бруси
horizontal bar – турнік
punching bag – підвісна груша для биття
rowing machine – гребний тренажер
weightlifting – важка атлетика; вижимання
butterfly weight machine – тренажер «метелик»
burpee – упор присівши (вистрибування вгору з положення упор лежачи)

Щоб не відчувати постійну біль у м’язах, комбінуйте різні «muscle groups». Складіть графік тренувань, по яким дням, і що конкретно будете качати.

 Англійська мова у фітнес залі

До речі, англійська мова теж чимось схожий на заняття в тренажерному залі.

По-перше, тут теж потрібен комплексний підхід. Не можна вивчити мову, вивчаючи тільки лексику або дивлячись одні фільми — так само, як не можна стати бодібілдером, роблячи тільки віджимання.

 Англійська мова у фітнес залі

По-друге, в обох випадках потрібно знати міру. Регулярні заняття з невеликим навантаженням буде краще, рідкісних «suicide days».

Щоб не пропускати тренування, складіть «personal plan» в Englishdom і підберіть «personal trainer». Why not?

Пройдемо в наступний зал.

 Англійська мова у фітнес залі

Are you tired? You are not! 2 more sets of 10 reps. C’mon! You can do that! Не будемо заважати людям займатися фітнесом, просто швиденько поглянемо, що є в цьому залі.

rubber bands – еластичні стрічки
bench – лава
fitness ball – м’яч для фітнесу
mat – килимок
dumbbells – гантелі

Фітнес — відмінний спосіб схуднути. Динамічні тренування з великим навантаженням спалюють величезну кількість калорій. Після свят — саме воно.

Читайте також:  Як поповнити англійську словниковий запас: 15 кращих порад для розширення діапазону

 Англійська мова у фітнес залі

Однак важливо не тільки скинути вагу, але і утримати правильний. Тому не забувайте про режим харчування. Новорічний раціон не повинен увійти у звичку. Інакше у фітнес-центрі доведеться проводити по кілька годин щодня.

 Англійська мова у фітнес залі

Бонусом буде те, що фітнес допомагає розвинути «flexibility» (гнучкість), «coordination» (координацію) і в цілому допомагає відчувати себе легше. Як в рухах, так і ментально. Адже інтенсивні вправи допомагають вихлюпувати емоції і отримувати заряд енергії. Більше енергії — більше позитиву.

 

Залишився ще один зал.

 Англійська мова у фітнес залі

А ось і басейн. Тут, як не дивно, проводяться заняття на воді. Це допомагає задіяти всі групи м’язів одночасно — організм використовує всі наявні ресурси, щоб утриматися на плаву.

 Англійська мова у фітнес залі

Також плавання качає м’язи спини і допомагає скинути жир.

backstroke – плавання на спині
tread water – плисти стоячи, триматися на плаву
front crawl stroke – плавання кролем на грудях
freestyle swimming – плавання вільним стилем
butterfly stroke – плавання стилем “батерфляй”
breaststroke – брас
swim cap – шапочка для плавання
shower – душ
locker room – роздягальня c камерами зберігання

 Англійська мова у фітнес залі

Well, that’s it for now. Do your sports and your English well! Until next time — lucky farewell!

Велика і дружна сім’я EnglishDom

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: