Англійська термінологія для веб-дизайнерів

Англійська мова є найбільш часто використовуваним мовою у сфері бізнесу і другим за употребимости у світі після китайської. За статистикою, число людей у світі, що використовують англійську для спілкування на регулярній основі, становить 2 мільярди!

У серії статей про вивчення англійської мови для IT-фахівців нам допоможуть наші друзі, TemplateMonster, які знають про створення сайтів за шаблонами практично всі. Let’s do it!

 Англійська термінологія для веб дизайнерів

Хвилинка мотивації

Ви знайте, що спільного між Lenovo, SAP і Samsung? Якщо ви відповіли «Це все потужні технологічні компанії», ви праві!

А ви знали, що ці гіганти є одними з багатьох глобальних технологічних компаній, які зробили англійський своїм офіційним мовою?

Цікаво, що Lenovo базується в Китаї, SAP знаходиться в Німеччині, а Samsung в Південній Кореї. Незважаючи на розташування в різних частинах світла використання англійської мови допомагає їм наймати кращих розробників, веб-дизайнерів, маркетологів та інших фахівців для розвитку і освоєння нових технологій.

Багато IT-фахівці, які не є носіями англійської, можуть бути асами у своїй справі, але їм бракує знання мови, необхідного для ефективної роботи з великими компаніями. За словами Business Insider, творці Hello Monday, одного з найвідоміших у світі digital-агенцій, беруть на роботу розробників і веб-дизайнерів з різних країн, але тільки тих, хто бездоганно володіє англійською мовою.

Враховуючи той факт, що для міжнародних компаній стає все більш популярним залучати фахівців з різних країн і використовувати англійську мову в якості офіційної мови — вивчення англійської стане безсумнівним плюсом у вашій кар’єрі.

 Англійська термінологія для веб дизайнерів

Отже, сьогодні ми поговоримо про важливість англійської для веб-дизайнерів і розберемо кілька термінів, які допоможуть вам з легкістю орієнтуватися в потоці інформації.

Ось кілька аргументів на користь англійської мови:

  1. Ви не повинні забувати, що будь-яка мова програмування ґрунтується на словах, які взаимствуются з англійської мови. Після вивчення англійських термінів ви зможете виконувати вашу звичну роботу набагато легше і швидше.
  2. Абсолютно вся технічна документація для всіх мов програмування створюється англійською мовою. І якщо ви відчувайте себе ілюзіями, що хтось її переведе (грамотно і зрозуміло), то до того моменту поки ця людина закінчить роботу, вийде нова версія мови з новою інструкцією.
  3. В процесі роботи можуть виникати різні труднощі, які вимагають швидкого пошуку спеціальної інформації саме на англомовних ресурсах. Адже англомовне середовище майже завжди допоможе вам знайти потрібне рішення.
  4. Всі лекції, майстер-класи та семінари, які можуть бути вам корисні проходять в большинтсве випадків на англійській мові.
  5. Вашими клієнтами можуть стати іноземні замовники. Варто згадати, що всі переговори, технічне завдання, зв’язок під час роботи, – відбуватимуться англійською?
  6. Якщо ви собрайтесь побудувати кар’єру в одній з найбільших IT-компаній, як ви вже зрозуміли, без знання англиского не можна. Більш того, навіть в українських і російських представництвах великих компаній спілкування відбувається англійською.
  7. Варто брати до уваги той факт, що опис всіх концепцій, розробок та інновацій у сфері IT йде англійською мовою. Тому її вивчення стає неминучою необхідністю для тих, хто хоче досягти високих результатів у своїй роботі.
Читайте також:  Розповідь Місто моєї мрії, твір англійською мовою, есе

 Англійська термінологія для веб дизайнерів

Веб-дизайнер схожий на архітектора, розробляє план будинку. Веб-дизайнер перетворює ідею замовника візуально привабливий дизайн: створює макети, будує інтерфейс і продумує взаємодія клієнта з сайтом.

Ми підготували для вас список різних англійських термінів, з якими ви неодмінно зустрінетеся в процесі навчання.

 Англійська термінологія для веб дизайнерів

Promo website

Promo сайті – це сайт візитка. Так званий односторінковий веб-сайт, на якому міститься вся потрібна інформація. Вам може здатися, що таку структуру легко створити, але існує безліч технік і правил, так як вмістити весь потрібний контент на одну сторінку і не розсіяти увагу клієнта – не така вже легка задача.

 Англійська термінологія для веб дизайнерів

Flyout navigation

Flyout navigation – це спливаюче меню навігації, яке містить кілька посилань на різні сторінки або категорії на веб-сайті. Як правило, таке меню містить декілька стовпців, тоді як спадне меню може відображати лише один стовпець під головною вкладкою.

 Англійська термінологія для веб дизайнерів

Above the fold

Above the fold – верхня смуга – це дуже важливе визначення, особливо для людей, які працюють з онлайн-платформами. Його вживали видавці старомодних друкованих газет, де найважливіші новини розміщували на верхній смузі, щоб на них звертали увагу в першу чергу. Для веб-дизайнерів, це термін означет частину екрану, де повинен розміщуватися основний контент, так як його буде видно повністю і без прокручування вниз.

 Англійська термінологія для веб дизайнерів

Style Tiles

Style Tiles – плитка. Популярність даного чіткому та структурному стилю принесла мережа Pinterest. Основа даного стилю: структура, яка складається з колонок і паралельно, але не симетрично подається матеріал у вигляді плиток. На виході виходить разноразмерное оформлення, яке зберігає охайний вигляд.

 Англійська термінологія для веб дизайнерів

Metro

Metro – метро-інтерфейс, так званий «дизайнерський мову Microsoft», був розроблений Microsoft і сьогодні використовується в багатьох продуктах компанії. Швейцарський стиль – основа дизайну Metro. У Microsoft називають стиль «простим і сучасним». В Metro зроблений акцент на великому тексті, який блискавично бросатся в очі і на високоякісної типографіці.

Читайте також:  Часи англійської мови з прикладами - Вивчення англійської. Методики і матеріали

 Англійська термінологія для веб дизайнерів

Hero

Hero – це загальний термін, який використовується для позначення основного зображення на домашній або цільовій сторінці.

 Англійська термінологія для веб дизайнерів

Mockup

Mockup – це макет, який демонструє, як буде виглядати ваш майбутній сайт. Відмінність макета від реального сайту тільки в тому, що макет не функціонує.

 Англійська термінологія для веб дизайнерів

Texture

Texture – текстури є хорошим способом, для експериментів. Використання текстури може стати відмінним способом, щоб додати глибини дизайну. Ви зможете використовувати як прості і ледь помітні текстури для додання тонкощі дизайну або більш складні, для акцентів в дизайні.

 Англійська термінологія для веб дизайнерів

Negative space

Negative space – негативний простір або просто «білі плями»: термін, який означає вільну область, яка не зайнята змістом і утворюється між різними елементами на сторінці. Термін «негативний простір» одним з перших став вживати американський художник-оформлювач Чарлі Гослін. У його роботах досі багато дизайнери знаходять натхнення для своїх робіт. Негативний простір може грамотно конкурувати з позитивним простором в дизайні або виграшно підтримувати його. Але пам’ятайте, що негативний простір не повинно відволікати увагу від основного змісту.

 Англійська термінологія для веб дизайнерів

Long scrolling

Long scrolling – довга прокрутка. Це один із самих останніх світових трендів веб-дизайну. Все просто – термін, що означає структуру, що вимагає постійного прокручування вниз. Активні користувачі соцмереж напевно зустрічалися з long-scrolling. Веб-сайти на кшталт Facebook, Instagram, Twitter використовують довгі новинні стрічки для того, щоб користувач міг «проскролить» і прочитати всю потрібну інформацію без витрати дорогоцінного часу на завантаження різних сторінок.

 Англійська термінологія для веб дизайнерів

Skeuomorph

Skeuomorph – скевоморфизм. Цей принцип, що припускає запозичення виду елементів дизайну з фізично існуючих прототипів.

Стів Джобс говорив, що цей принцип ідеально підходить для втілення своїх амбіцій. В Apple завжди прагнули зробити використання комп’ютера та іншого електронного пристрою максимально простим. Все це робилося для того, щоб людина, яка жодного разу в житті не тримав у руках їхніх продукт, зміг за кілька хвилин освоїтися і зрозуміти, як працювати на тому чи іншому пристрої. Досить згадати дизайн IOS. Він складається з програм і іконок, які виглядають так, ніби були взяті з реальності (компас, кіоск, календар і т. д.). І ви легко зрозумієте, в чому суть скевоморфизма.

Читайте також:  Абревіатура англійською мовою з розшифровкою | акроніми в англійській приклади

Flat design

Flat design – плоский дизайн. В основі цього дизайну лежить простота і функціональність. Елементи, які створені за принципом flat design, не мають об’єму. У них остутствуют техніки, які покликані додати об’ємність або глибину: немає градієнтів, тіней, текстур і відблисків, завдяки яким об’єкт набуває реалістичний вигляд. У плоскому дизайні використовуються основи графіки – яскраві кольори, прості форми кнопок і іконок.

 Англійська термінологія для веб дизайнерів

Favicon

Favicon – (скор. від англ. FAVorites ICON) — значок сайту. Так-так, та сама картинка, яка відображається браузером в адресному рядку перед URL сторінки, а також в якості іконки до закладки і в інших елементах інтерфейсу.

 Англійська термінологія для веб дизайнерів

Responsive web design

Responsive web design – адаптивний дизайн. Це дизайн веб-сторінки, який з легкістю підлаштовується під різні пристрої і дає відмінне сприйняття, для кожного відвідувача. Не залежно від девайса, дозвіл і формат екрану – ваш сайт завжди буде виглядати відмінно і зручно для будь-якого юзера.

 Англійська термінологія для веб дизайнерів

Style-guide

Style guide – керівництво по стилю. Простіше кажучи, це документ, який включає всі кольори, шрифти та рекомендації з брендінгу для веб-сайту.

Керівництво по стилю часто є відмінною підказкою для веб-розробника, тому не виникає ніяких питань про технічні характеристики дизайну. Це також може заощадити час розробникам, і позбавить від необхідності звертатися до веб-дизайнера.

 Англійська термінологія для веб дизайнерів

Rollover

Rollover – це дія, яка відбувається, коли користувач наводить вказівник миші на певний елемент, до якого було застосовано ефект ролловер. Дія миші викликає зміна зовнішнього виду елемента в інше зображення, колір або стиль шрифту.

 Англійська термінологія для веб дизайнерів

IT-індустрія створила безліч цікавих кар’єрних можливостей. IT-фахівці отримують найкращі умови праці, кращу зарплату і більше можливостей для роботи. Однак, щоб рости в ІТ-індустрії, починаючий фахівець повинен добре розбиратися не тільки з технічними правилами, але і з нюансами англійської мови.

Згідно з рейтингом PLERDY, в ТОП-30 найкращих веб-дизайнерів у світі увійшли Ольга Шевченко, Антон Репоннен, Сергій Шапіро – вихідці з СНД, які завдяки своїй завзятості і знанням змогли створювати веб-сторінки, лого, айдентику для клієнтів по всьому світу.

 Англійська термінологія для веб дизайнерів

На цьому все. Удачі вам у вивченні, а зовсім скоро на нашому блозі ви зможете ознайомитися з термінологією англійської для маркетологів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: