Англійський алфавіт для дітей: вивчення англійських букв в картинках, картках з транскрипцією

Hello, everyone! Як малюкові зробити перші кроки в англійській та вивчити алфавіт? Сьогодні ми розповімо: які є методи для вивчення алфавіту, як ними користуватися, вчити алфавіт по відео, які є ігри і секрети, які допоможуть зробити процес вивчення веселим і цікавим.

Зміст статті:

Англійський алфавіт такий простий і нудний, але такий важливий крок в англійській мові, який не можна пропускати. Англійські звуки дуже відрізняються від росіян, тому їх вимову на початковому етапі позначиться на красу мовлення в подальшому.

 Англійський алфавіт для дітей: вивчення англійських букв в картинках, картках з транскрипцією

Але як розпочати вивчення англійських букв для дітей, якщо ви не володієте мовою досконало?

Є багато різних методів: картки з картинками, букви з транскрипцією, пісні, відео та ігри.

З якого віку починати вивчення алфавіту і як?

Головне в цій справі — не зволікати. Як тільки у дитини закінчився процес формування рідної мови, можна приступати до англійської, тобто з 2,5 років.

Краще відразу ж його зацікавити. Відмінною мотивацією може послужити персонаж з Англії, якась барвиста іграшка або лялька, яка не розуміє російську мову і, щоб поспілкуватися з нею, малюкові доведеться вивчити новий цікавий мову. Надалі ви граєте, дивіться відео і співаєте пісні разом з нею.

 

Рекомендуємо до прочитання: Англійські звуки для дітей

Алфавіт на картках

Одним з найбільш ефективних методів залишаються картки. На одній стороні — картинка зі словом, на іншій — буква.

Навіщо картинки і слова?

 • Важлива візуальна опора, щоб зв’язок між образом і буквою була більш міцною в пам’яті дитини.
 • Він запам’ятає, як вимовляється конкретна буква в складі слова.
 • Вивчить відразу ж декілька простих, але корисних слів.
Читайте також:  Все про простих часи в англійській мові.

Радимо використовувати картинки і слова, які містять в собі візуальну асоціацію із буквою. Наприклад, буква «s» схожа на змію («snake»).

 Англійський алфавіт для дітей: вивчення англійських букв в картинках, картках з транскрипцією

Англійський алфавіт для дітей з картинками

Роздрукуйте або купіть барвистий алфавіт з картинками і веселими літерами. Він може бути, як просто з картинками і буквами, так і разом зі словами.

Що з ним робити?

 • Коли розучуєте літери, робіть це не кваплячись, по одній.
 • Спочатку скажіть букву кілька разів з різною інтонацією і висотою голосу (можете весело проспівати її).
 • Намалюйте разом з дитиною кожну літеру окремо, нехай він домалює їй очі і посмішку, зобразить поруч ті предмети, які є на картках.
 • Обов’язково розповідайте дитині про кожній букві, запитуйте, на що вона схожа, задавайте питання про тварин або речей на картках.
 • Коли вже добре вивчили 2 або 3 букви, не поспішайте йти далі. Називайте букву, а малюк нехай вкаже на правильну картку.

Коли познайомилися з літерами, можна і пограти:

 • Для активних малюків: розкидати картки по підлозі, називати букви, а він повинен наступати на кожну картку, як на маленький острів.
 • Діти люблять шукати і розгадувати: стояв в долині прекрасний замок (розкладіть алфавіт, приберіть звідти кілька літер заздалегідь, залишивши пропуски), але хтось вкрав його жителів і сховав їх (сховайте відсутні літери в будинку). Малюкові потрібно буде відшукати пропажу і повернути на місце.
 • На концентрацію і пам’ять: виберіть декілька букв і врозкид називайте слова, які починаються з них, а дитина буде вказувати на букву. Далі можна ускладнити: ви називаєте букву, а він — слово.
 • Коли всі букви вже досить добре вивчені, можна їх змішувати і просити малюка побудувати правильний порядок.
 • Також, можна вивчити не тільки великі, але й малі. Розкажіть дитині, що у кожної літери є молодший братик, який менше зростання. Попросіть домалювати до кожної заголовної букви прописну.
Читайте також:  Learn to creep before you leap, або Як краще вчити англійську мову

 Англійський алфавіт для дітей: вивчення англійських букв в картинках, картках з транскрипцією

Правильне вимова англійських букв для дітей

Дуже важливо вимовляти букви правильно. Для себе можете використовувати транскрипцію і потренуватися самостійно, перш ніж вчити дитину.

Також, існують аудіокниги для самих маленьких, в яких є правильна озвучка всіх літер, наприклад «Алфавіт для дітей» від видавництва Літрес.

Не тільки заради вимови, а й заради веселощів, подивіться алфавітні відео. Картки потрібно чергувати з чимось більш досконалим. Барвисте відео допоможе закріпити вивчене, поліпшить зорову та слухову пам’ять.

 

 

Існує навіть цілий мультик, в якому кожна серія присвячена окремій букві.

Ще більше ігор? Легко!

 • Вчимо букви з м’ячем. Варіантів багато: можна кидати один одному і називати букви по черзі, кидати його об стінку і називати букву.
 • Зобразити букву (не тільки творчий, але й активна гра, в якій дитина повинна показати букву, використовуючи пальці або все тіло).
 • Здогадайся-ка. Метою малюка буде, як не дивно, здогадатися, яку букву пише дорослий (повільно і не поспішаючи виводить її на листку або дошці).
 • Якщо у вас дуже активна дитина, то рішення очевидно — танці. Придумайте для кожної літери певний рух (нагадує її по формі), називайте літери і «станцюй їх» разом під веселу музику.
 • Дівчаткам точно сподобається грати в літери, використовуючи гімнастичну стрічку на паличці, красиво і граціозно виписувати літери в повітрі.
 • Якщо ваш малюк любить збирати кубики, можна і їх використовувати, вибудовуючи з них необхідні букви.

 Англійський алфавіт для дітей: вивчення англійських букв в картинках, картках з транскрипцією

Для маленьких творців:

 • Якщо дитина любить аплікацію і малювання, зробіть разом барвистий постер з літерами. Поки будете його робити, озвучуйте і промовляйте їх. Малюкові буде здаватися, що головна мета — плакат, але по ходу справи він вивчить букви і теж.
 • Книга з літерами. Якщо у вас в родині підростає маленький автор, придумайте разом з ним історію про кожній букві. Нехай він вигадав для неї пригода, доповнить його наклейками або малюнками.
 • Ліпіть букви з пластиліну.
 • Зробіть гірлянду і повісьте її на видному місці. Коли будете проходити повз, вказуйте на букви і попросіть їх назвати.
Читайте також:  Уроки з англійської мови - Урок 135

 Англійський алфавіт для дітей: вивчення англійських букв в картинках, картках з транскрипцією

Висновок

Отже, ви дізналися стільки різних захоплюючих способів вивчити алфавіт. Однак не забувайте, що все індивідуально.

 • Перш за все дитині повинно бути цікаво. Якщо примушувати вчити алфавіт через силу, ви ризикуєте ускладнити вивчення мови в майбутньому.
 • Не варто і зазубрювати його напам’ять. Тут важливо навчити дитину будувати асоціації, і дізнаватися букву в різних ситуаціях і контекстах, а не тільки в пісні.
 • Не забувайте постійно підкріплювати інтерес веселими історіями про букви, мультфільмами та піснями. Він захоче їх вивчити, якщо вони перестануть бути рисками та гуртками. Кожній букві потрібна історія і характер. Тоді її точно неможливо буде забути.

А ще, в нашому затишному EnglishDom є курс англійської мови по Скайпу спеціально для дітей, в якому досвідчені викладачі знайдуть підхід до вашої дитини і допоможуть йому заговорити англійською.

Успіху у вивченні англійської вам і вашим дітям!

Велика і дружна сім’я EnglishDom

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: