Англійський американський акцент American Accent

Як працювати над вимовою? Звичайно ж, слухати носіїв мови і повторювати за ними. Але перш за все потрібно вибрати собі зразок для наслідування. Для багатьох більш зрозумілим і легким здається американський варіант англійської, і це зовсім не дивно.

 Англійський американський акцент American Accent

Якщо ви любите дивитися серіали і фільми англійською, то ви напевно більше звикли до звучання American English. Давайте подивимося, які особливості цього акценту потрібно враховувати нам, іноземцям, щоб максимально наблизитися до звучання його носіїв.

My grandma said — when I was really young and i’d sing along to the radio — why do you sing in an American accent? I guess it was because a lot of the music I was listening to had American vocalists.
Моя бабуся сказала, що коли я була зовсім маленькою і співала разом з радіо, — чому ти співаєш з американським акцентом? Я думаю, це тому, що в багатьох музичних композиціях були американські вокалісти.

Emma Watson

Що таке General American?

Точно так само, як у Великобританії еталоном вимови є Received Pronunciation, в Сполучених Штатах зразком літературної мови прийнято вважати так званий General American (скорочено GenAm). Це узагальнене універсальне вимова, без яких-небудь яскравих регіональних особливостей. Ним користуються радіо – і телеведучі, і саме з таким акцентом говорять диктори, що озвучують аудіокурси до підручників з American English.

Тим не менш, слід зазначити, що, незважаючи на велику територію і різноманітне населення, регіональні акценти Сполучених Штатів набагато менше відрізняються один від одного, ніж британські. Це обумовлено тим, що американці ніколи не любили залишатися довго на одному місці, змінити місто і навіть штат проживання кілька разів протягом життя для багатьох є нормою. Таким чином, відбувалося і відбувається постійна взаємодія різних місцевих діалектів, завдяки чому відмінності між ними стираються. Тому, вивчивши GenAm, ви зможете більш-менш комфортно відчувати себе в ситуації спілкування з будь-яким американцем (якщо він, звичайно ж, не прагне вразити вас своїм споконвічно техаським доганою і жаргонными слівцями).

 Англійський американський акцент American Accent

An Englishman is a person who does things because they have been done before. An American is a person who does things because they haven’t been done before.
Англієць — це людина, яка робить речі, тому що вони були зроблені раніше. Американець — це людина, яка робить щось, бо раніше цього не робили.

Mark Twain

В цілому розрізняють більше десяти регіональних акцентів в США:

Читайте також:  Disney. Історія казки, яка стала реальністю

Western accent. Покриває найбільшу територію: майже всю західну частину Сполучених Штатів.

Valleyspeak (Val) відомий також як каліфорнійський акцент, зустрічається на південному заході Штатів

Midwest accent. Теж покриває значну частину країни, на карті можна побачити, які саме штати. Цей діалект вважається мовою без акценту, так як у нього немає явних фонетичних особливостей.

Country (southern accent). Цей акцент поширений на південно-сході країни, вже більш специфічний за своїм звучанням. Цей діалект має погану славу в інших регіонах Америки, і американці можуть відноситися до власників південного диалката упереджено.

Texan accent. Техаський акцент утворився на базі іспанського, так як цей штат у минулому належав Мексиці. Поширений безпосередньо в Техасі і ще в деяких сусідніх областях. Відрізняється своїми жорсткої r і магким u.

Canadian. Канадський акцент зі зрозумілих причин можна почути уздовж північного кордону США.

Northern Cities Vowel Shift. Діалект, поширений в деяких регіонах на півночі країни, в тому числі в Чикаго.

Appalachian. Цей акцент зустрічається лише в деяких невеликих штатах, територія яких відзначена на карті нижче. Вважається, що діалект цього регіону — це той самий натуральний английскийв первозданному вигляді, на якому говорили Шекспір і Королева.

Older Southern English — акцент, який привезли з собою білі британці, і на якому говорили до Громадянської війни.

North-East American Accent — локальний діалект в деяких регіонах на північно-сході.

New English Accent називається так неспроста, він дійсно більше нагадує британський, ніж американський, і володарі цього діалекту так само опускають r на кінці майже у всіх випадках.

New York Accent сформувався під впливом великої кількості іммігрантів з різних країн. Нью-Йорк, хоч і не столиця, але самий насиленный і жваве місто з величезною діаспорою.

Читайте також:  Англійська мова для ділового спілкування

Bayou — діалект, сформований під впливом громади Cajuns, що сталися від франко-канадських колонізаторів. Зустрічається тільки в деяких частинах на півдні Луїзіани.

 Англійський американський акцент American Accent

Фонетичні особливості

Найяскравіша відмінність американського акценту — це велика кількість звуку [r]. Він вимовляється скрізь, де ми бачимо букву «r» — і навіть іноді там, де її немає. Прочитайте наступні слова, промовляючи [r]:

Butter, flower, faster, longer, car, star, concert, desert, alert, cork, fork, adore, toward, power, easier, perfect, occurred, preferred, curtain, certain, beware, prepare, shark, sword, bored, spider, search.

 Англійський американський акцент American Accent

Ще одна важлива особливість — це різні зміни звука [t] під впливом сусідніх звуків. Коли він знаходиться між голосними, то перетворюється в [d] (якщо тільки наступний голосний не ударний) і швидкого мовлення навіть отримує відтінок звуку, схожого на російську [р]. Послухайте пісню групи Red Hot Chilli Peppers «Give It Away», щоб зрозуміти, про що йде мова. Зверніть особливу увагу на приспів. Потренуйтеся на наступних прикладах:

It is, sweetie, got it, water, better, butter, that is, taught us, thought about, what about, about it, forget it, editor, similarity, integrity, kilometer, Latin, native, mitten, community, meet us what is.

При цьому в поєднанні «-nt-» звук [t] пропадає зовсім, і те ж саме відбувається зі звуком [d] в поєднанні «-nd-»:

Twenty, plenty, winter, enter, center, you and me, friends, spends, this and that, father and son.

Що стосується голосних, то і тут, звичайно ж, існують суттєві відмінності від британського варіанту. Наприклад, звук [a:] американці замінюють на [æ]:
bath, can’t, mass, ask, laugh, chance, France, class, dance, answer, plant, grass, grass, task.

Ще одне помітне властивість американського вимови — заміна [ɒ] на [ʌ]. Прочитайте наступні слова за американськими правилами:

lottery, mop, lot, lost, mock, nod, posh, log, top, sock, dot, hot, stop, shot, shop, bottom, boss, coffee, dog, cod, fog, foster, cotton, got, hop, jogging.

Також слід звертати увагу на те, що в GenAm буква «u» у відкритому складі зазвичай вимовляється як [u:], а не [ju:]. Спробуйте прочитати кілька слів, з огляду на це правило:

Читайте також:  Уроки з англійської мови - Урок 122

Tune, Tuesday, suit, assume, student, news, nuisance, tumor, dude, stupid, tulip, newbie, tutor, tube.

I think it’s sort of a rite of passage for a British actor to try and get the American accent and have a good crack at doing that.
Я думаю, що для британського актора це свого роду обряд, щоб спробувати отримати американський акцент і домогтися успіху.

Orlando Bloom

До речі, це дуже цікава цитата. Деяким акторам доводиться перебудовувати свій мовний апарат, щоб увійти в роль. Так було з Томом Холландом, який, будучи британцем, грав жителя Нью-Йорка. У нас на каналі є цікаве відео на цю тему.

І, звичайно ж, дуже важливим елементом американського акценту є інтонація. На відміну від британської, вона більш рівна, монотонна, в ній часто зустрічається так званий «Static tone» — коли фразова наголос не піднімається, не падає, а вимовляється більш сильно, але на одному рівні з усіма іншими складами. Спадний тон набагато більш поширений, ніж висхідний. Завдяки цьому російськомовним студентам простіше її відтворити.

Як навчитися американського акценту

Наші поради завжди залишаються колишніми. Звучать вони нудно, зате перевірені часом:

  1. Слухайте більше мовлення з потрібним вам акцентом: це і телешоу, і радіопередачі, і подкасти.
  2. Звертайте увагу на те, як носії вимовляє певні звуки. Концентруйтеся на тих звуків, які найчастіше видають акцент: r, t, th і так далі.
  3. Тренуйтеся самостійно, приділяйте час, щоб тренувати вимову. Повторюйте за диктором, записуйте на диктофон і прагнете до чіткому звучанню.

Загалом, відпрацювання вимови найголовніше — більше слухати оригінальної мови і не соромитися її копіювати. Ви можете почати з улюблених пісень і підспівувати виконавцям, або дивитися серіали і періодично промовляти деякі фрази за персонажами. Якщо ви налаштовані серйозно — рекомендуємо Youtube-канал rachel’s English.

Починаючи урок англійської мови по Skype, увійдіть в роль, уявіть себе іншою людиною — це допоможе вам заговорити без російського акценту. Головне — вловити особливий «дух» American English і постаратися його відтворити у своїй промові.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: