Англійський до єді з нуля. Як підготуватися до іспиту за півроку

У статті, присвяченій ЄДІ з англійської мови я вже називала час, за який можна комфортно оволодіти англійською на достатньому для здачі іспиту рівні. За оцінками знаючих людей, починати підготовку бажано за два роки. У разі, якщо ви вже володієте непоганий мовною базою на рівні Intermediate, можна вкластися в рік.

Чи є у вас в такому разі шанс здати ЄДІ з англійської, якщо ви з якихось причин почали підготовку всього лише за півроку до іспиту? Особливо якщо врахувати, що роки вивчення англійської мови в школі не завжди дають вміння ним користуватися навіть на самому примітивному рівні?

Однозначну відповідь на це питання дати важко. Ймовірність того, чи вдасться вам підготуватися до англійської ЄДІ за півроку, залежить від декількох факторів.

anglijjskijj k egeh s nulya  kak podgotovitsya k ehkzamenu za polgoda Англійський до єді з нуля. Як підготуватися до іспиту за півроку

Від чого залежать ваші шанси на здачу ЄДІ?

Існує декілька умов, від яких залежить, здасте ви ЄДІ з англійської та на який бал. На жаль, не всі з них ви здатні контролювати навіть при всьому бажанні, тому краще заздалегідь об’єктивно оцінити ситуацію і вирішити, потягнете ви настільки інтенсивну підготовку.

  • Визначтеся, на який бал вам потрібно здати ЄДІ. Якщо перед вами стоїть завдання лише не провалити його, то вистачить і 22 балів. Це цілком досяжно, якщо ви зосередитеся на вивченні формату ЄДІ і на його окремих розділах, а також запишетесь на здачу необов’язкового «Говоріння». У разі ж, якщо для вступу до ВУЗУ потрібно здати іспит на 60 балів і вище, ймовірність досягти мети за півроку помітно знижується.
  • Оцініть своє фінансове становище. Вам доведеться займатися з репетитором близько трьох разів на тиждень, і швидше за все – не по одній годині. Такі заняття необхідні протягом усього терміну підготовки до ЄДІ. Раджу звернути увагу на курс підготовки до ЄДІ по скайпу. Вони дешевше очних занять, і вам не доведеться витрачати додатковий час на дорогу до репетитора.
  • Вибір репетитора теж має велике значення. По-перше, це має бути людина, з якою вам комфортно спілкуватися. Працювати в тісному контакті з кимось, хто вам неприємний або чий метод викладання вам не підходить, не тільки неефективно, але шкідливо: у вас можуть виникнути неприємні асоціації з англійським, які ускладнять подальшу роботу з ним. Знову ж таки, не поспішайте з вибором репетитора. Спробуйте пройти безкоштовний пробний урок в онлайн-школах англійської. Наприклад, в SkyEng або EnglishDom. Відчуйте різницю в підході і виберіть, як вам зручніше займатися: по скайпу або з оффлайн з репетитором. Я робила огляд онлайн шкіл англійської, подивіться його теж.
  • Вирішіть для себе, чи ви в змозі виділяти на підготовку за 3,5–4 години на день протягом півроку; саме стільки часу потрібно, за оцінками фахівців, щоб дійти у вивченні англійської мови до рівня Upper-Intermediate, необхідного для успішної здачі ЄДІ. Крім цього, вам доведеться переглянути і багато звички у споживанні медіа-контенту. Підготуватися до ЄДІ «у вільний час» у вас не вийде – доведеться підкорити свій розпорядок дня. Звичайно в умовах, коли у вас тривають заняття в школі і коли потрібно готуватися і до інших іспитів, це – недозволена розкіш.
  • Успіх залежить також і від типу вашого мислення. Одним людям набагато важче мати справу з мовами, ніж іншим. Якщо ви показуєте відмінні результати в російській, висока ймовірність, що у вас добре розвинене вербальне мислення, а значить і іноземну мову ви будете вивчати ефективніше. На результат може вплинути те, вчили ви інші іноземні мови, наприклад, поширені в школах німецьку або французьку. Їх знання може допомогти вам в навчанні, особливо якщо вони належать до романо-германської групи.
  • Подивіться це відео про підготовку до ЄДІ з англійської за півроку. Людина розповідає про свій реальний досвід:

    Поради з підготовки до ЄДІ з англійської за півроку з нуля

    Якщо ви тверезо оцінили свої можливості і все-таки вирішили взятися за справу, перед вами лежать шість місяців інтенсивної роботи і занурення в мовне середовище. Ось кілька порад, які можуть вам у цьому допомогти:

  • Постарайтеся не дивитися фільми і серіали в дубляжі навіть для відпочинку та розваги. Спочатку шукайте версії з російськими субтитрами і поступово переходите на англійські. Виділяйте також час, коли ви будете слухати чи дивитися медіа-контент з англійською мовою без текстового підкріплення взагалі. Спочатку ви не будете нічого розуміти, але поступово зможете розрізняти на слух все більше і більше слів і навчиться вловлювати зміст висловлювань.
  • Звертайтесь за інформацією до англомовний сектор інтернету. Якщо вам потрібно почитати відгуки на цікаву для вас річ, отримати поради або рекомендації щодо якогось питання, дізнатися зарубіжні новини – варто скористатися іноземними сайтами. Завдяки тому, що велику частину такої інформації постачають звичайні користувачі, ви можете легко знайти пости і повідомлення з підходящим для вас рівнем мови. Додатковий плюс такого підходу – інформації з тих чи інших питань в англомовній частині інтернету, зазвичай, куди більше, ніж в рунеті, і вона більш деталізована. Мінус – деякі слова і вирази можна запам’ятати неправильно, оскільки не всі користувачі добре знають рідну мову і не всі стурбовані грамотність викладу думок в інтернеті.
  • Чергуйте заняття з репетитором з самостійними заняттями. За словами успішно здали ЄДІ з англійської людей, оптимальна схема – день з репетитором, на день виконання домашнього завдання та самостійну роботу.
  • Вивчіть свої біоритми та особливості сприйняття. Визначте, скільки часу вам потрібно для того, щоб сконцентруватися на завданні і почати працювати над ним ефективно; з’ясуйте, через скільки хвилин ви починаєте втомлюватися і втрачати концентрацію. Для багатьох людей оптимальними є півгодинні цикли, де 25 хвилин йде на вивчення матеріалу або роботу над завданням і 5 хвилин – на відпочинок. Тим не менш, їх тривалість можна і потрібно регулювати. Не недооцінюйте важливість відпочинку! Краще займатися менше, але якісніше, ніж доводити себе до напівнепритомного стану і нервового зриву.
  • Вам доведеться з азів, тому спершу зосередьтеся на вивченні граматики, напрацювання словникового запасу, читанні текстів і прослуховуванні англійської мови. Спочатку можна використовувати підручники російською мовою (наприклад, «Практичну граматику» К. Н. Качаловой для початкового рівня і книгу «Англійська мова. Граматика. Збірник вправ» Ю. Б. Голіцинського для рівня починаючи з Elementary), потім переходити до англомовним. Намагайтеся на цьому етапі гармонійно розвивати всі вміння, переключаючи з одного виду діяльності на інший протягом дня.
  • Беріться за пробні завдання на ЄДІ відразу ж, як тільки дозволить ваше знання англійської. Визначте ваші найсильніші і найслабші сторони і працюйте в першу чергу над ними. Якщо вам потрібен високий бал, обов’язково приділіть увагу написанню листів та есе; для есе розробіть оптимальну структуру, певні частини якої залишалися б незмінними незалежно від теми. Завчіть повторювані формулювання напам’ять.
  • Не тільки виконуйте типові завдання ЄДІ з англійської, але і репетируйте сам іспит або окремі його секції. Багато балів втрачається з незалежних від знання мови причин: через неправильний розподіл часу, недобору або перевищення ліміту слів у творах розділу «Лист», хвилювання. Чим звичніше для вас буде обстановка здачі ЄДІ, тим кращий результат ви можете розраховувати.
  • І, нарешті, пам’ятайте – навіть настільки інтенсивне вивчення мови не гарантує успішний результат, якщо ви хочете підготуватися до ЄДІ з англійської з нуля за півроку. І професійні викладачі, і учні сходяться на тому, що по-справжньому досягти рівня Upper-Intermediate за 6-8 місяців неможливо. І навіть якщо у вас вийде здати ЗНО на високий бал, то, швидше за все, за рахунок вивчення особливостей іспиту, а не за рахунок віртуозного володіння мовою. Якщо у вас є можливість розпочати підготовку раніше – обов’язково скористайтеся нею.

    Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
    Вчити англійську: Англійська мова онлайн