Артиклі в англійській мові

Частинки або слова-покажчики, які знаходяться при іменників у багатьох мовах, надають їм визначеності або невизначеності.

В ролі цих слів виступають артиклі в англійській мові:

  • невизначений (a, an)
  • певний (the)

Це не просто коротенькі слова. І хоча вони не вважаються самостійними частинами мови, артиклі в англійській мові несуть емоційно-експресивну забарвлення, а артиклі в англійській мові визначають смислове навантаження висловлювання.

Правила вживання невизначеного артикля (a, an). До слова сказати, якщо після артикля стоїть слово, що починається на голосну літеру, то вживається артикль — a (a dog, a cat), якщо ж слово після артикля починається з приголосної букви, то невизначений артикль вживається як — an (an apple, an union …).

Вживання артиклів в англійській мові

Вживання артиклів обмежена окремими пунктами: є іменник власним чи загальним, а остання категорія, в свою чергу, обчислюється або не обчислюється.

До неисчисляемым іменником або приєднують службовий артикль (definite), або він взагалі відсутній.

Використовуючи це правило, слід стежити за двома речами. По-перше, одне і те ж слово може означати неоднакові поняття (paper, hair, stone, etc.) і з ними можливо поєднання невизначеного артикля (indefinite).

По-друге, окремі слова, на відміну від рідної мови, не можна застосувати у множині, тому, артиклі в англійській мові проставляють обдумано.

Our printer needs paper. (артикль відсутній)

Нашому принтера потрібна папір.

John likes to look through a paper in the evenings. (невизначений артикль)

Джон любить переглядати газету вечорами.

I have a special glass. (невизначений артикль)

У мене є особливий склянку.

This door is made of glass. (артикль відсутній)

Ця двері зроблена зі скла.

Вживання артиклів в англійській мові, звичайно ж, залежить від первинності або першочерговості згадки речей або явищ.

Читайте також:
Як навчитися читати по-англійськи: 26 letters and sounds 44

Ron had an egg and an apple for breakfast. (перша згадка)

The egg was ok but the sandwich was very spicy. (друге згадка, конкретизація)

Рон їв яйце і сендвіч на сніданок.

Якщо, загальновідомо, про яке явище і предмет йде мова, то завжди обгрунтоване використання визначеного артикля, не дивлячись на черговість згадки. Таким чином, небо, або ж сонце над нами один, так само як, зокрема, стелю або підлогу в кімнаті або, наприклад, армія і поліція в державі єдині (the sky, the sun, the floor, the ceiling, the army, the police). До цього правила необхідно долучити іменники, які виступають додатками мети, тобто, простою мовою, із зазначенням напрямки рухів людини (bus to the airport, go to the therapist).

У порівняннях і ситуаціях, демонструють приналежність до кола, класу, професії або роду ставлять невизначений артикль. Тоді, можна говорити, що це частина складних сказуемых. Однак, якщо в самому реченні зробити помітки і уточнення, то поставимо певний артикль.

Victor is a driver. (невизначений артикль)

Віктор – водій.

Victor is the driver who gives us a lift very often. (визначений артикль)

Віктор – це водій (той самий), який підвозить нас дуже часто.

Bark is a good dog. (невизначений артикль)

Барк – це хороша собака.

Buck is the dog which I have recently found in the park. (визначений артикль)

Бак – це собака, яку я знайшов нещодавно в парку.

Артиклі в англійській мові, на жаль, не зовсім допустимо описати декількома правилами, так як знайдеться на практиці маса виключень. Все-таки, протягом десятиліть стала простежуватися тенденція, що в залежності від модифікації стилю, змінюється і, відповідно, вживання артиклів в англійській мові. Тому, залишається лише звертати увагу на нетипові випадки і запам’ятовувати закономірності.

Читайте також:
Випуск 7 - ПЕРЕДАЄМО ДУМКИ НА ВІДСТАНІ
Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн