Австралійський діалект англійської

У російськомовному Інтернеті можна знайти величезну кількість інформації про те, як говорити з британським або американським акцентом. Ми і самі не раз про це писали і навіть знімали ролики на ютубі. Але от інші діалекти англійської незаслужено обділені увагою. Ми вирішили виправити це.

Отже. Welcome to Australia!

 Австралійський діалект англійської

Як говорити з австралійським акцентом

Ось декілька відмінностей австралійського акценту від інших, більш звичних нам варіантів англійської.

Рівна інтонація

В британському і американському англійською добре розвинена інтонація. Мовець може говорити то голосніше, то тихіше, піднімати і опускати тембр, робити паузи і підкреслювати окремі слова. Це робить мову виразнішою. Австралійці роблять це набагато менше.

Щоб вимовити пропозицію по-австралійськи, уявіть, що всі слова в ньому — це одне довге слово. Носіям російської мови в цьому плані простіше, адже ми теж звикли говорити безперервним потоком.

М’який тон

Австралійці вимовляють голосні більш м’яко. Це складно описати або показати на прикладах текстом. Можна тільки почути і зрозуміти. Наприклад, ви можете помітити різницю між китайською і російською вимовою голосних. У російському вони менш дзвінкі і виразні. Різниця між американським і австралійським англійською не така явна, але її теж можна помітити.

Щоб підлаштується під цей тон, слухайте живу мову. Австралійські телепередачі, блогери на ютубі, виступ австралійців по телебаченню і так далі. Можете почати прямо зараз і послухати живу мову актора Hugh Jackman (Росомаха).

Oi замість Ai

Австралійці інакше вимовляють слова з буквою “i”. Наприклад: like bike. Ми можемо звично прочитати це як «лайк», «байк». Але щоб говорити з потрібним нам акцентом, звукосполучення «ай» потрібно наблизити до «ой». Уявіть, що перед буквою i варто o. Це правило не стосується слів, де чітко чується звук «і» (bit, kid і так далі).

 • Write – wroite
 • Bike – boike
 • Mike – Moike
 • Light – loight

Можете потренуватися на цих словах. Важливо, щоб не була надто явною. Це практично один звук, який наполовину складається з o, а на другу половину з i. Робиться на одному видиху. Спробуйте скласти губи так, ніби збираєтеся вимовити «тов», почніть видихати повітря, але одразу перемикайтеся на «дів». Робіть це швидко, розтягуйте менше, прагнете до швидкого, але не занадто різкого переходу.

Ai замість A

У словах на зразок mate, date, late літера a буде читатися як aye. Майже як у слові eye. Просто починаєте зі звуку «а», який плавно, але швидко переходить в «і». Губи при цьому трохи просуваються вперед. Ось ще кілька слів, на яких можна попрактикуватися.

 • Cat – kayet
 • Bad – bayed
 • Jam – jayem

Спочатку це може здатися дивним, але якщо тренуватися, то з часом можна звикнути. У британському англійською теж багато перехідних звуків, просто ми до них уже звикли. Наприклад, у слові late літера а також дає перехідний звук, що складається з «е» та «і».

 Австралійський діалект англійської

Пом’якшена A

Це правило поширюється не на всю Австралію. Взагалі австралійський акцент не на всю країну. Там теж є свої відмінності. Як у вимові, так і в словах. Наприклад, в одних містах купальник називають togs, а в інших так само, як і в звичному нам англійською, swimsuit.

Так от, в деяких регіонах a звучить набагато м’якше, як eh. І не так виразно. Ось кілька прикладів.

 • Hat – heht
 • Bat – beht
 • Matter – mehter

Пом’якшення йде перед м’якими приголосними, найчастіше це буква t. А літери d, b, g і так далі вважаються дзвінкими, тому перед ними голосні не пом’якшуються. І це правило стосується лише слів, де буква дає звук «е» (тобто park, part, darts сюди не відносяться).

Пауза перед t на кінці

В британському і американському англійською звук t не є чимось особливим. Ми просто вимовляємо його нарівні з іншими приголосними. Але щоб домогтися австралійського звучання, потрібно перед ним зробити міні-паузу в словах начебто night. Настільки коротке, щоб це було ледь помітно.

Щоб домогтися цього, треба трохи підняти мову. Ніби ви ось-ось скажете цей звук, але в останній момент вирішили поставити мова трохи вище. Виходить таке полурастягивание. Можете спробувати зробити це на словах нижче.

 • Right
 • Might
 • Fight
 • Light

У фонетиці це називається glottal stop. Це явище можна зустріти і в інших мовах.

 Австралійський діалект англійської

Ah замість Er

Багато слова в англійській мові закінчуються на буквосполучення er. Вимова цього закінчення відрізняється у багатьох акцентах. Наприклад, у британському r менш виражена, а в американському більш явна. В одних діалектах чітко чується «e», а в інших більше схоже на «a». На нашому youtube-каналі є кілька відео про акценти на основі фільмів і серіалів. Пропонуємо подивитися розбір акценту Людини-Павука або персонажів Гри Престолів.

В Австралії er вимовляється як ah, тобто r на кінці не чути взагалі. Але і h теж не вимовляється, звук просто приглушається.

 • River – rivah
 • Letter – lettah
 • Water – watah
 • Mother – mothah

Пом’якшення повинно бути ніжним. Не повинно виникати відчуття, що ви просто обрізали букву. Знижуйте інтонацію перед закінченням.

N’ замість Ng

У сучасному розмовному англійською инговое закінчення і так вимовляється без звуку g на кінці. А в австралійському акценті це виражено ще більш явно.

 • Running – runnin’
 • Flying – flyin’
 • Drawing – drawin’
 • King – kin’
 • Thing – thin’

Ця буква на кінці слова після n ніяк не читається. Просто уявіть, що її не існує.

 Австралійський діалект англійської

Австралійський словник

Arvo – afternoon – вечір
Brolly – umbrella – парасольку
Crook – sick – хворий
Dead horse – ketchup – кетчуп
Defo – definitely – виразно
Drongo – stupid person – дурна людина
Dunny – toilet – туалет
Esky – small icebox – міні-холодильник
Festy – dirty – брудний
Fix up – pay money back – повернути борг
Flat chat – very busy – дуже зайнята
Yakka – work – робота
Hoooroo – see you later – поки
Knackered – tired – втомлений
Mozzie – mosquito – комар
Nah-yeah – yes – так
Yeah-Nah – no – немає
Scrap – fight – бійка
Servo – petrol station – заправка
Smoko – cigarette break – перекур
Sparky – electrician – електрик
Stoked – happy – щасливий
Ремінець – flops – ляпанці
Top bloke – good guy – хороший хлопець
Turps – alcohol – алкоголь
Uni – university – університет

That’s all for now. Hoooroo!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: