Boost up your self-presentation: як описати себе англійською

Досить часто доводиться описувати не когось, а самого себе. Наприклад, якщо Ви влаштовуєтеся на роботу, роботодавець обов’язково попросить Вас розповісти про себе.

Це – своєрідна перевірка рівня мови і отримання основних фактів про майбутнє працівника в невимушеній манері. Розповідь про себе традиційно включається в розмовні теми на іспитах різного рівня, і це треба враховувати при підготовці. Будь-опис і розповідь про себе будується за загальними правилами незалежно від того, наскільки багатий Ваш словниковий запас.

  • Приблизний опис себе англійською

Інформація повинна подаватися лаконічно, стислими порціями. Спочатку, в якості вступної фрази, можна використовувати класичні і звичні вираз “Let me introduce myself” (дозвольте відрекомендуватися) або “i’d like to tell you about myself” (я б хотів розповісти Вам про себе). Це загальноприйняті форми ввічливості в діловому спілкуванні. Потім називається своє ім’я та прізвище, наприклад: “My name is Maria, my surname is Shevtsova“. Іноді можна вказати вік, сказавши “I am…“. Американці дуже люблять розповідати, звідки вони родом, тому, спілкуючись з ними, можна згадати, де Ви народилися. Англійці таким трепетним ставленням не відрізняються. Крім цього, можна вказати, де працюють батьки, якщо Ви пишете шкільний твір, наприклад: “My mother is a web-designer and my father is a forensic scientist” (Моя мама – веб-дизайнер, а тато – судмедексперт). Також можна згадати про те, в якому Ви класі і які предмети любите: “I am a pupil of 11th form, I like such subjects as geography, math, biology, PE” (Я навчаюся в 11 класі і люблю географію, математику, біологію та фізкультуру). Не зайвим буде згадати про те, де Ви працюєте або яку професію збираєтеся отримати: “I am a scientist” (Я – науковий співробітник) або “i’d like to become a lawyer” (Я хочу стати юристом).

  • Від загального – до приватного
Читайте також:
Випуск 14 - СКІЛЬКИ СЛІВ ПОТРІБНО ЗНАТИ

Коли вступне слово сказано, починається найскладніше. В залежності від ситуації вибирається і лінія побудови подальшого оповідання. При влаштуванні на роботу перш за все зазначаються особисті якості, які знадобляться саме на цій роботі. В резюме або в короткій автобіографії пишеться наступне: “I am a responsible, flexible and active person. I don’t have bad habits and i’m very punctual” (Я відповідальний, комунікабельний, активний чоловік. У мене немає шкідливих звичок і я завжди приходжу вчасно). Раніше популярною була фраза про креативності, однак не на кожну вакансію підійдуть креативні та творчі особистості. Фраза “I am a creative person” (Я – людина творча) може зіграти Вам погану службу при влаштуванні на серйозну роботу.

Якщо Ви просто пишете шкільний твір, тоді можна і потрібно продовжувати описувати свою зовнішність. Наприклад, вказати зріст, статуру, колір волосся і очей, а потім – більш дрібні деталі, використовуючи оригінальні прикметники. Наприклад: “I am a tall slim person with wavy dark hair, green eyes, pink lips, and rosy cheeks. I have little freckles on my nose and cheeks in summer. My ears are small and my nose is too small” (Я висока і худенька. У мене темні хвилясте волосся і зелені очі, рожеві губи і рум’яні щоки. У мене на щоках і на носі влітку з’являються веснянки. У мене маленькі вуха і ніс).

Далі зазначаються якості характеру, зокрема, недоліки в загальному вигляді. Наприклад: “I like sleeping and I always speak my mind” (Я люблю гарненько поспати і завжди кажу те, що думаю). На завершення можна сказати пару слів про те, що Вам подобається чи не подобається: “I like art and classical music but I don’t like little dogs, they look silly” (Я люблю мистецтво і класичну музику, але не люблю маленьких собак. У них дурний вигляд).

Читайте також:
Пасивний заставу в англійській мові

Пам’ятайте, що при написанні шкільного твору насамперед враховується грамотність, тому намагайтеся не складати довгі пропозиції. Використовуйте тільки ту лексику, яку знаєте. Краще написати менше, але без помилок. Це ж стосується і написання автобіографії та резюме. З резюме трохи простіше, оскільки воно пишеться по конкретному зразку, і багато графи там вже прописані. Якщо Ви пишете презентаційне лист іноземною мовою, має сенс опустити дані про сім’ю і відразу приступати до розкриття основної теми, а саме – до опису Ваших професійних якостей.

boost up your self presentation: kak opisat sebya na anglijjskom10 Boost up your self presentation: як описати себе англійською

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн