Boost up your self-presentation: як описати себе англійською

Досить часто доводиться описувати не когось, а самого себе. Наприклад, якщо Ви влаштовуєтеся на роботу, роботодавець обов’язково попросить Вас розповісти про себе.

Це – своєрідна перевірка рівня мови і отримання основних фактів про майбутнє працівника в невимушеній манері. Розповідь про себе традиційно включається в розмовні теми на іспитах різного рівня, і це треба враховувати при підготовці. Будь-опис і розповідь про себе будується за загальними правилами незалежно від того, наскільки багатий Ваш словниковий запас.

  • Приблизний опис себе англійською

Інформація повинна подаватися лаконічно, стислими порціями. Спочатку, в якості вступної фрази, можна використовувати класичні і звичні вираз “Let me introduce myself” (дозвольте відрекомендуватися) або “i’d like to tell you about myself” (я б хотів розповісти Вам про себе). Це загальноприйняті форми ввічливості в діловому спілкуванні. Потім називається своє ім’я та прізвище, наприклад: “My name is Maria, my surname is Shevtsova“. Іноді можна вказати вік, сказавши “I am…“. Американці дуже люблять розповідати, звідки вони родом, тому, спілкуючись з ними, можна згадати, де Ви народилися. Англійці таким трепетним ставленням не відрізняються. Крім цього, можна вказати, де працюють батьки, якщо Ви пишете шкільний твір, наприклад: “My mother is a web-designer and my father is a forensic scientist” (Моя мама – веб-дизайнер, а тато – судмедексперт). Також можна згадати про те, в якому Ви класі і які предмети любите: “I am a pupil of 11th form, I like such subjects as geography, math, biology, PE” (Я навчаюся в 11 класі і люблю географію, математику, біологію та фізкультуру). Не зайвим буде згадати про те, де Ви працюєте або яку професію збираєтеся отримати: “I am a scientist” (Я – науковий співробітник) або “i’d like to become a lawyer” (Я хочу стати юристом).

  • Від загального – до приватного

Коли вступне слово сказано, починається найскладніше. В залежності від ситуації вибирається і лінія побудови подальшого оповідання. При влаштуванні на роботу перш за все зазначаються особисті якості, які знадобляться саме на цій роботі. В резюме або в короткій автобіографії пишеться наступне: “I am a responsible, flexible and active person. I don’t have bad habits and i’m very punctual” (Я відповідальний, комунікабельний, активний чоловік. У мене немає шкідливих звичок і я завжди приходжу вчасно). Раніше популярною була фраза про креативності, однак не на кожну вакансію підійдуть креативні та творчі особистості. Фраза “I am a creative person” (Я – людина творча) може зіграти Вам погану службу при влаштуванні на серйозну роботу.

Якщо Ви просто пишете шкільний твір, тоді можна і потрібно продовжувати описувати свою зовнішність. Наприклад, вказати зріст, статуру, колір волосся і очей, а потім – більш дрібні деталі, використовуючи оригінальні прикметники. Наприклад: “I am a tall slim person with wavy dark hair, green eyes, pink lips, and rosy cheeks. I have little freckles on my nose and cheeks in summer. My ears are small and my nose is too small” (Я висока і худенька. У мене темні хвилясте волосся і зелені очі, рожеві губи і рум’яні щоки. У мене на щоках і на носі влітку з’являються веснянки. У мене маленькі вуха і ніс).

Далі зазначаються якості характеру, зокрема, недоліки в загальному вигляді. Наприклад: “I like sleeping and I always speak my mind” (Я люблю гарненько поспати і завжди кажу те, що думаю). На завершення можна сказати пару слів про те, що Вам подобається чи не подобається: “I like art and classical music but I don’t like little dogs, they look silly” (Я люблю мистецтво і класичну музику, але не люблю маленьких собак. У них дурний вигляд).

Пам’ятайте, що при написанні шкільного твору насамперед враховується грамотність, тому намагайтеся не складати довгі пропозиції. Використовуйте тільки ту лексику, яку знаєте. Краще написати менше, але без помилок. Це ж стосується і написання автобіографії та резюме. З резюме трохи простіше, оскільки воно пишеться по конкретному зразку, і багато графи там вже прописані. Якщо Ви пишете презентаційне лист іноземною мовою, має сенс опустити дані про сім’ю і відразу приступати до розкриття основної теми, а саме – до опису Ваших професійних якостей.

boost up your self presentation: kak opisat sebya na anglijjskom10 Boost up your self presentation: як описати себе англійською

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн