Boston Dynamics: що вміє собака-робот Spot?

Hello, users! У Boston Dynamics є для вас новина: ваша двері вас більше не врятує! Новий епізод пригод роботизованих собак явно дає зрозуміти, що вони еволюціонували і тепер можуть пробиратися в будинку.

Шанована багатьма (на всякий випадок) динамічна бостонська компанія продовжує дивувати подробицями поведінки машин під час повстання. На цей раз вони навчили робо-пса Spot’a долати одну з найдавніших перешкод, винайдену людством, — двері. Причому навіть її покращену модифікацію — двері з ручкою. Що ж нас чекає далі?!

 

Хоча, може бути, це взагалі відео про те, як з лабораторії втекло два робота.

Що може Spot?

Порівняно з попередніми версіями, робо-цербери стали виглядати помітно акуратніше і куди елегантніше, ніж на таких змаганнях у Кореї, наприклад.

 Boston Dynamics: що вміє собака робот Spot?

Вони обзавелися цільними обтічними корпусами, більше не дзижчать, а їх руху наповнені грацією. На відміну від своїх прообразів, Spot має менші розміри і більш гладку форму, що дозволяє йому без зусиль пересуватися у вузьких сходових отворах і коридорах.

 Boston Dynamics: що вміє собака робот Spot?

Відомо, що в голові у робота стоять не тільки завдання з головного комп’ютера, яким він слід, а ще є і «роздуми», пов’язані з взаємодією з навколишнім середовищем. І все це (увага) в реальному часі!

 Boston Dynamics: що вміє собака робот Spot?

Він бачить карту поверхні з областями різних кольорів і розуміє, куди можна ступати, а куди — ні, лише зрідка зупиняючись для більш ретельного вивчення складних конструкцій. Робот «з ніг до голови» усіяний датчиками, що робить його пересування розміреними і безпомилковими.

 Boston Dynamics: що вміє собака робот Spot?

Другий робот з відео, як ви помітили, має робо-рукою, добре стабілізуючої положення в просторі. На кінці у неї є камера і датчики, що ще більше допомагає роботу без праці приймати вірні рішення, в якому напрямку і з якою швидкістю рухатися, а також проводити огляд конструкцій з близької відстані.

Читайте також:  Ідіома тижня: Break a leg!

 

Робо-пес також володіє системою автоматичної і ручної навігації, а його творці запевняють, що їхнє творіння буде корисним як вдома, так і в офісі. Чому саме, вони поки не говорили, але прототип цього робота приносила господарю пиво.

 Boston Dynamics: що вміє собака робот Spot?

Перший Spot з відео, в свою чергу, не має робо-руки, але зате оснащений світиться панеллю на верхній частині корпусу, яка, імовірно, виступає датчиком візуалізації або ж сигнальним пристроєм.

Не так давно Boston Dynamics поділилися відео, в якому желтобокий Spot ритмічно рухається під пісню Uptown Funk. Тепер все точно захочуть собі такого. Залишилося лише переконати своїх близьких, що вам дійсно потрібен танцюючий робо-пес.

 

Крім запальних танців цей диво-звір вміє ще багато: гуляти по будинку, наприклад, і поскальзываться на банановій шкірці. До речі, за словами творців, на даний момент це самий тихий робот в асортименті Boston Dynamics.

Поки ви ще не встигли занадто захопитися контентом статті, пропонуємо звернути увагу на наш Видеопрактикум. Там вас як завжди чекає цікаве відео, на цей раз з подробицями роботи Boston Dynamics!

Інші роботи Boston Dynamics

Є у компанії і інше створення під кодовою назвою Атлас. Інженери навчили його подобою паркуру. Тепер робот здатний не тільки підніматися по сходах і бігати, але ще і перестрибувати перешкоди на ходу і навіть бігом підійматися на височини.

 Boston Dynamics: що вміє собака робот Spot?

Бот обзавівся достатню обчислювальну потужність для того, щоб одночасно використовувати свої руки, ноги і тіло для балансування рухів, а також виконання широких і високих (40 сантиметрів) кроків.

Для орієнтації та подальшого руху машина використовує спеціальну камеру або, якщо хочете, комп’ютерне зір.

 

А це швидкий робот «Handle» на колесах і з якоюсь подобою рук. Теж може стрибати і вражає своєю мобільністю. При вигляді нього чомусь мимоволі згадується цирк.

Читайте також:  Goofing around: вчимо англійську весело

 

З точки зору перспектив, подібні роботи одного разу можуть використовуватися при різних НП, наприклад, рятувати людей з-під завалів і переносити їх у безпечніші місця (сподіваємося, не по частинах).

 Boston Dynamics: що вміє собака робот Spot?

В майбутньому для цих машин напевно зможуть знайти і інші сфери використання.

Більше року тому компанії Boston Dynamics у Alphabet купила японська компанія Softbank і здається, що у останньої є плани, які виходять далеко за межі випуску чергового відео для YouTube.

 Boston Dynamics: що вміє собака робот Spot?

Що буде далі?

Захоплення, звичайно, немає межі. Майбутнє вже тут! Але хіба це не лякає? Так, зараз є всього лише кілька роботів, які роблять те, на що їх запрограмували. Але що буде через 10 років? Сотні? Тисячі робо-псів? І що їм завадить, наприклад, відкрити двері у вашому будинку?!

 Boston Dynamics: що вміє собака робот Spot?

Knock-knoooooock!

Напевно з розвитком таких розумних механізмів уряд США не змусить себе довго чекати і швиденько прибере до рук усі розробки та проекти на озброєння армії.

 Boston Dynamics: що вміє собака робот Spot?

Можливо, вже через кілька років ми з вами побачимо роботів-вбивць озброєних до зубів, крокуючих численними рядами по вулицях Вашингтона і Нью-Йорка, що демонструють міць армії США.

 Boston Dynamics: що вміє собака робот Spot?

 Boston Dynamics: що вміє собака робот Spot?

А потім щось піде не так… Як в «Робокопі».

 Boston Dynamics: що вміє собака робот Spot?

Поки що нам залишається тільки чекати і вірити, що все буде добре.

 

До вашого відома, продажу роботів починаються вже в наступному році. У травні 2018 року генеральний директор Boston Dynamics Марк Райдер заявив про те, що чотириногі роботи SpotMini встануть на масштабне виробництво.

 Boston Dynamics: що вміє собака робот Spot?

Це будуть як універсальні пристрої, так і адаптовані під рішення конкретної роду завдань. And we are wondering here… what kind of tasks exactly?

Напевно багато хто вже поспішають оформити передзамовлення щоб першими обзавестися і звикнути до свого нового робо-одному, а можливо і майбутньому господареві.

Читайте також:  Краща методика вивчення англійської мови: communicative language teaching method

Висновок

Щодо нових технологій завжди були ті, хто їх підтримував і ті, хто виступав проти — історія стара як світ. Все залежить від того, в чиїх руках опиняться ці технології.

Тепер, коли таке вірусне відео Boston Dynamics почне підкорювати YouTube, ви будете знати, що завжди є ймовірність того, що все піде не так, і що роботи скоро зможуть працювати в поодинці.

 Boston Dynamics: що вміє собака робот Spot?

Тепер ви будете усвідомлювати, що ви, як людина, швидше за все піддастеся заміні, а ваше існування — загрозу, коли в майбутньому машини Boston Dynamics покинуть лабораторію і почнуть шукати своє місце в зовнішньому світі.

Who is going to win? Make your bets! We are kidding.

Or are we?

 Boston Dynamics: що вміє собака робот Spot?

Ну а поки що, ніхто не забороняє вдосталь насолодитися вивченням англійської. І хто знає, може бути саме він у майбутньому врятує вам життя wink Boston Dynamics: що вміє собака робот Spot?

Stay classy and alive!

Велика і дружна сім’я EnglishDom

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: