Чим відрізняються TOEFL та IELTS (відео)

What’s good, guys! Ще не кінець навчального року, а багатьом все одно доводиться здавати іспити. Ми говоримо про міжнародні іспити з англійської мови IELTS та TOEFL.

У відео Мей розповість, чому ці два іспиту відрізняються один від одного, як на них зареєструватись і що потрібно робити, щоб здати їх на високий бал. Готові? Дивимося!

На YouTube каналі EnglishDom вас чекає ще більше ненудного англійської, підписуйся швидше! Слухай нас на Яндекс Музика, Google Podcasts, iTunes Soundcloud або Spotify Став лайки, коментуй і отримуй знання першим!

Відмінності IELTS та TOEFL

Розшифровка. IELTS розшифровується як International English Language Testing System) — Міжнародна система тестування з англійської мови. TOEFL — Test of English as a Foreign Language — Тест англійської як іноземної мови.

Визнання країнами. Обидва сертифікати визнаються в більшості країн. Тільки в одних університети і роботодавці воліють один сертифікат, а в інших іншого. IELTS більш поширений у Великобританії і колишніх британських колоніях: Ірландія, Австралія, Канада і так далі. TOEFL воліють в США, Німеччині, Франції та багатьох азіатських країнах, включаючи Китай та Індію.

Вартість. Спроба здачі обох тестів може коливатися в залежності від місця проведення. В середньому це близько 150-220 доларів для IELTS і 180-260 доларів для TOEFL. Враховуйте, що це саме спроба здачі. Якщо ви погано напишете тест і захочете перездати, доведеться платити знову. Так що слід гарненько підготуватися.

Формат здачі. IELTS здається на папері і перевіряється екзаменатором у вашому місцевому центрі оцінювання. TOEFL здається теж у центрі оцінювання, але вже на комп’ютері, а оцінки ставлять незалежні експерти з інших країн через інтернет.

Система оцінювання. Обидва тесту поділені на чотири секції: читання, письмо, аудіювання та говоріння. Секції здаються окремо, і разом їх результат складається в загальну оцінку за тест. У IELTS це шкала балів від нуля до дев’яти. За блоки читання та аудіювання можна отримати тільки повний бал, а за говоріння і письмо можуть поставити, наприклад, 5,5 балів, тобто з точністю до полубала. А загальна оцінка вважається по середньому арифметичному. В TOEFL всього сумарно можна отримати 120 балів, які розбиті між секціями по 30 балів за кожну.

Це основні відмінності, але багато в чому ці іспити між собою схожі. І головна їхня фішка у тому, що різні навики (читання, аудіювання, говоріння і письмо) перевіряються окремо, тобто важливо володіти ними усіма. До речі, наші уроки в EnglishDom як раз побудовані таким чином, що за один урок ви встигнете і виконати письмові тести з граматики, і поговорити з викладачем наживо, і подивитися відео, та виконати ще цілий ряд інших завдань.

У нас є готова програма підготовки до іспитів. За 50 уроків з викладачем ви засвоїте потрібну лексику, навчитеся будувати речення в потрібному ключі і освоїте інші потрібні для іспиту навички. Запишіться на безкоштовний пробний урок по Skype.

А переходимо до наступної частини.

Де і як здати тест

IELTS проводиться в регіональних центрах оцінювання. Вони є в багатьох містах, навіть не самих великих. В Росії їх більше тридцяти. Щоб вибрати найближчий до вас центр оцінювання і записатися на іспит (що проводиться до 50 разів на рік), потрібно зайти на сайт my.ieltsessentials.com/IELTS і заповнити анкету.

TOEFL точно так само проводиться в регіональних центрах. Зареєструватися можна на офіційному сайті ets.org/toefl — і після реєстрації вам прийде файл з точним часом проведення тестування. Проводиться він раз у 14 днів.

Але адже найскладніше — це не зареєструватися, а саме здати тест. Адже від результатів залежать ваші шанси на вступ і працевлаштування, та й сама участь у тесті коштує недешево.

Готуйтеся до всіх чотирьох частин тесту. Нагадаємо, що їх чотири: читання, письмо, аудіювання та говоріння.

Щоб прокачати навичка читання, вивчайте нові слова, почніть читати книги або новини в оригіналі, додайте собі в стрічку на фейсбуці або инстаграме англомовних блогерів і читайте їх пости.

Для прокачування аудіювання раджу наші так улюблені останнім часом подкасти англійською, фільми і серіали в оригіналі, музику і так далі.

Лист допоможе прокачати тільки безпосередньо лист. Шукайте в інтернеті теми для творів, листів, есе і просто пишіть. З цим у багатьох до речі проблеми. Одна справа – знати правопис і граматику, а зовсім інша – написати скампанованый цілісний логічний текст на задану тему, та ще вкластися у відведений час.

І нарешті говоріння. В TOEFL вам потрібно буде диктувати свою промову в мікрофон, і її потім прослухає перевіряючий. А ось на іспиті IELTS вам належить наживо поспілкуватися з екзаменатором англійською мовою.

Якщо для вас це проблема, почніть ходити в розмовні клуби. EnglishDom регулярно проводить мовні клуби як з російськомовними викладачами, так і з носіями мови. Там ви зможете потренувати свою розмовну мову і зняти мовний бар’єр.

Кілька порад наостанок

  1. Переконайтеся, що ваш рівень досить хороший для ваших цілей. Зазвичай університети і компанії правлять бал тесту, який відповідає рівню від Upper-Intermediate. Пройдіть кілька безкоштовних тестів в інтернеті і переконайтеся, що готові. Якщо ні, краще позайматися англійською ще кілька місяців і спробувати знову. Адже IELTS та TOEFL по своїй структурі дуже грамотно побудовані, там не може просто «фортануть», потрібно реально мати за собою багаж знань англійської.
  2. При підготовці робіть упор на сучасний англійський. Особливо це стосується лексики. У частинах «лист» і «говоріння» вам з набагато більшою ймовірністю можуть попастися теми на зразок політики, економіки, еміграції і так далі, тобто сучасна лексика та актуальні теми. Подивіться приклади завдань для IELTS і TOEFL, щоб зрозуміти, які теми вам ще потрібно підучити.
  3. Пройдіть офіційні пробні тести. В інтернеті є сайти, які збирають пробні завдання з реальних тестувань. Ви не можете завчити правильні відповіді і видати їх на тестуванні, але як мінімум можете зрозуміти структуру завдань. Деякі компанії пропонують навіть здати пробне тестування в реальних умовах. По-перше, це допоможе тверезо оцінити свої шанси, по-друге, такий пробний іспит допоможе зрозуміти, скільки вам потрібно часу на виконання того чи іншого завдання. Так, результати пробного тестування не можна буде ніде застосувати, але і участь в такому тестуванні коштує на порядок дешевше.
  4. Пройдіть спеціалізовані курси підготовки. Для тих, хто буде здавати міжнародні іспити, у нас навіть є спеціальний курс – Підготовка до IELTS.

На цьому відео закінчується, а ми пропонуємо продовжити дискусію в коментарях. Чи є серед вас ті, хто вже здавав один з цих міжнародних іспитів? Поділіться своїм досвідом з тими, кому тільки належить здати IELTS чи TOEFL.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн