Ділове листування англійською – приклади листів. Зразок ділового листа англійською мовою з перекладом

11db22cc7cdbbec0b4355c487bcd6938 Ділове листування англійською  приклади листів. Зразок ділового листа англійською мовою з перекладом

Коли починати знайомитися з діловим листуванням?

До ділового листування бажано переходити, тільки досягнувши рівня не нижче Pre-Intermediate. Справа в тому, що тільки до цього рівня у учня формується стійке уявлення про стилі мовленнєвої комунікації в англійській мові. Багато хто переконаний, що англійці – це ретрогради, і вони зберегли дуже багато старовинних традицій ділового спілкування. Багато в чому вони мають рацію, але горезвісна манірність англійців давно вже канула в лету, а залишився, мабуть, їх педантизм і прагнення до порядку при веденні бізнесу, судової, комерційної, банківської, нотаріальної та інших видів кореспонденції. Це не є погано», і вміння правильно скласти офіційний лист на англійській, допоможе вам уникнути казусів і втрат, причому не лише фінансових витрат, але і ударів по репутації. d52ee6ef8a52b3123f130ad7b481d44a Ділове листування англійською  приклади листів. Зразок ділового листа англійською мовою з перекладом

Спосіб мовленнєвого спілкування використовується офіційно-діловий, і перед спілкуванням з вашими діловими партнерами англійською мовою вам волею-неволею доведеться дізнатися, що таке ділове листування англійською та вивчити зразки листів.

Ключові правила ділової переписки англійською

Для початку необхідно ознайомитися з основними правилами англійської листування, вираженої в офіційно-діловому стилі. В діловому листі англійською мовою всьому є своє місце.

 • Незалежно від змісту листа, існують певні параметри його зовнішнього оформлення.
 • Застосовується найбільш простий та поширений тип шрифту (зазвичай Arial або Times New Roman);
 • Колір шрифту – чорний (виділення іншим кольором не допускаються);
 • Абзаци відокремлюються подвійним інтервалом (пропуском рядка);
 • «Червоний рядок» не використовується;
 • Всі поля однакові, рівні «дюйм» (2,5 см).
 • Папір має бути формату А4 або спеціальних габаритів «Лист». Якщо документ надсилається від імені організації рекомендується використовувати фірмові бланки з логотипом.

I. Початок листа

1. Вказівка відправника. Починають лист з вказівки в лівому(!) верхньому куті назви організації або ім’я та прізвище адресанта (відправника). Адреса компанії прописується до скорупулезности точний: кожен пункт – з нового рядка. Приклад такого початку:

Mr Pavel Karpov
Tevix Company
Office 77, Building 57
Chkalov Street
Irkutsk
Russia

Якщо листа друкується на фірмовому бланку компанії, цю частину можна пропустити. Якщо лист міжнародне, назва країни зазвичай друкується великими літерами.

2. Дата. Вказується на два рядки нижче інформації про компанії-відправника. щоб уникнути непорозумінь дату написання бажано не ставити «заднім числом».

5 June 2016

3. Інформація про одержувача. Вказується через два рядки після дати (під нею). Вона включає ім’я адресата, повне найменування компанії і докладний адресу. Краще завжди вказувати ім’я та посада особи, якій безпосередньо адресовано лист.

Читайте також:  Як почати робити добро: life story від викладача EnglishDom

Приклад оформлення:

Mr. John Doe
President
Balton Galore, Inc
772 Canine Road
Los Angeles, California 90002

4. Привітання. Буде дуже дивно, якщо в першому ж листі ви напишете Hello John, тому писати треба:

Dear John,
Hello Mr. Doe

Лист слід починати з офіційного звернення, особливо якщо це перший лист. Скористайтеся одним із шаблонів:

Hello Mr. Ivanov
Dear Sergey
Dear All – можливо, якщо ви не знаєте, пишіть ви чоловікові або жінці або чекаєте відповіді від будь-якого представника компанії;
Dear Sir – ви знаєте стать адресата, але не знаєте його імені. Все ж кращим виходом буде ім’я адресата постаратися довідатися.

Якщо Ви взагалі не знаєте, кому саме з працівників компанії адресуєте лист, можливе використання поводження “To Whom It May Concern”. Однак така безлика форма не є кращим вибором.

II. Головна частина листа

5. Основний зміст. Після звернення (що стосується і листи особистого характеру) практично неодмінно ставиться кома, а текст листа починається з нового рядка, причому можна один рядок і пропустити. Можлива постановка комою, якщо ви звертаєтеся до дуже важливого людині (VIP – Very Important Person).

Цілком пристойно на початку листа представитися, але це в тому випадку, що ви пишете вперше або досить рідко, і не впевнені, що керівник компанії вас ще пам’ятає. Припустимо, I am Anna Shevelyova, a Director of XYZ Company.

Класичної фрази для початку листа є “I am writing you regarding…” / “I am writing you concerning…” (“Я пишу вам з приводу…”), “I am writing you in response to your letter.” (Я пишу у відповідь на ваш лист).

Обов’язково подякуйте за попередній контакт, якщо він вже відбувся:
Thank you for contacting me on that so important issue. We are thankful so much for sending us more information about the production of your Company.

 • Діловий лист для кращого викладу ваших думок розбивається на абзаци, в яких не повинно бути ніякої води – тільки чітка, суха, конкретна і вичерпна інформація. Не використовуйте конструкції з пасивного стану, тільки дійсним.
 • Ви обов’язково дякуйте адресата за майбутнє рішення вашої проблеми (якщо навіть у цьому не зовсім впевнені). Thank you for spending my time on my issue. We are thankful beforehand for your participation. Або що-небудь в цьому дусі.
 • Якщо текст листа необхідно продовжити на другому аркуші, обов’язково вкажіть у верху позначку з ім’ям одержувача, датою і даними про те, що це продовження листа на іншій сторінці.
Читайте також:  Англійські ідіоми зі словом mind: can you read my mind?

6. Підведення підсумків. Останній абзац повинен містити “вижимку” всього листа із зазначенням ваших подальших дій або їх очікування від партнерів. Повідомте про свою готовність до спілкування з будь-яких питань і пропозицій. “If you have any questions, please contact us” (У разі виникнення питань, будь ласка звертайтесь).

III. Завершення

Важливо продумати, як закінчити лист англійською. Справа в тому, що остання частина листа – це своєрідний індикатор поваги до людини, з якою ви спілкуєтеся. Обов’язково використовуйте одне з найбільш часто вживаних кліше “З повагою” в кінці листа (зразок англійською: “Yours sincerely” or “Sincerely”). Також допустимі заключні фрази “Cordially,” “Respectfully,” “Regards” and “Yours Truly” (використовуються рідше). Менш офіційними, але також абсолютно прийнятними є фрази “All the best” “Best wishes,” “Warm regards,” and “Thank you.”

Нарешті, ви підписуєте свій лист, залишаючи всю необхідну інформацію, навіть якщо вона відома адресату.

Anna Shevelyova
Director
XYZ Company
T. 76-65-75
E-mail: +++++@gmail.com

Правила не складні, але найважче в такому листі витримати діловий стиль спілкування. З часом, коли у вас відбудеться вже кілька ділових зустрічей, стиль висловлювань у листуванні може персоніфікуватися, але завжди слід пам’ятати, що діловий лист має бути сухим, точним, не мають двозначностей і недомовок.

Корисні фрази та вирази для ділового листування

 • I write to inform / This is to inform – Справжнім повідомляю…
 • With reference to your letter of 19th June… – У відповідь на ваш лист від 19 червня…
 • We are writing to enquire about – Нас цікавить інформація про…
 • I call your attention to… – Звертаю вашу увагу на…
 • Could you possibly explain…- чи Не могли б ви пояснити…
 • Thank you for the information – Спасибі за інформацію.
 • Regarding your question about … – Щодо вашого питання про…
 • I’m sending you .. – Висилаю вам
 • Could you Please send me…- Не могли б ви надіслати мені…
 • I would be grateful if you could … – Був би вдячний, якщо ви змогли&hellip
 • I look forward to hearing from you soon. – Чекаю вашого якнайшвидшого відповіді.
 • We are hoping for the understanding. – Сподіваємося на розуміння.
 • Thank you in advance for your help with… – Заздалегідь вдячні за надання допомоги в…
 • Thank you for your time. – Спасибі, що приділили час.
 • If we can be of assistance, please don’t hesitate to ask. – Звертайтеся в будь-який час, ми завжди раді допомогти.
 • Читайте також:  Англійські слова, які часто переводять неправильно

  Приклад ділового листа англійською мовою

  Прийнявши до уваги вищевказані правила, для більшої наочності наведемо ділове лист англійською мовою як зразок листування між носіями мови.

  Robert Baker
  EcoLines, Ltd
  5 Hill Street
  Madison, Wisconsin 53700

  16 April 2016
  Mrs. Patricia Wilber
  General Manager
  RSPSR Co Ltd
  15 Coconut Road
  Manchester
  the UK WFY2 3ЈР

  Dear Patricia,
  Information about 2016 GREEN CONFERENCE, 12/15 MAY 2016

  Thank you for sending us your prior consent and now I have pleasure in inviting you to arrive to London to attend our international environmental forum to be held at Dorsey Hotel, London on Monday/Wednesday 12/15 May 2016.

  This intensive, environmental forum for ecologists aims to:

  – increase our planet environmental security

  – enable feedback and with networking ecologists around the world

  The forum seminars are held by distinguished cohort of international speakers who are going to introduce eco-friendly projects to experts on issues that.

  I am sending you a registration form to be send back before 5 May. The fee comprises ₤65 per person.

  It will be my pleasure to meet you at our forum with so distinguished cohort of members.

  Yours sincerely
  Robert Baker
  Forum Secretary
  Tel. 777-XXX-777
  r.ba…er@ecolines.com

  Відмінності ділового листування англійською та російською

  російська мова

  англійська мова

  широко використовуються складні штампи, що ускладнюють розуміння

  застосовуються кліше, що спрощують розуміння

  повна відсутність емоційно забарвленої лексики

  допускається використання емоційно забарвлених фраз

  відсутня частина листа, спрямована на встановлення особистого контакту з адресантом

  на початку листа обов’язково присутній фрази, націлені на встановлення контакту з бізнес-партнерами

  використовується як «ми-підхід», так і «я-підхід» (I write – Я пишу)

  характерний тільки «ми-підхід»

  тільки починається поворот у бік використання вступних і завершальних ввічливих формулювань

  яскраво проявляється словесне вираження поваги до співрозмовника, поваги, люб’язності

  лист пишеться суцільним текстом

  лист має строго блокову структуру

  Ділове листування англійською мовою пропонує зразки різних запрошень на конференції, участі в бізнес-проектах, придбання обладнання, співпраці у виробництві або отримання інвестицій.

  Вдосконалюйте свою англійську на сайті Lim-English.com з цікавими онлайн вправами. Англійську мову потрібно запам’ятовувати фразами, які складаються багатьма століттями. При цьому в нашому мозку з’являється якийсь додатковий центр, який відповідає за формування розуміння менталітету носіїв мови.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: