Disney. Історія казки, яка стала реальністю

Всі ми любимо діснеївські мультики, чи не так? Від смішних мультиків про Міккі Мауса і Дональда Дака до улюблених історій про Ельзу і Рапунцель. Але сьогодні ми поговоримо не про них.

Ця історія теж схоже на добру казку, де головний герой знаходить у собі сили завжди йти вперед, долаючи труднощі, і досягає своєї мети. Це класична історія про американську мрію, історія Уолта Діснея, засновника корпорації Disney.

 Disney. Історія казки, яка стала реальністю

Початок почав

Сам Дісней, розповідаючи про своє становлення як художника, почав би з історії про портрет коні. Коли йому було чотири роки, один із сусідів дав хлопчикові 25 центів (за сьогоднішніми мірками близько семи доларів) за те, щоб той намалював його кобилу. Вважається, що саме з цього моменту хлопчик почав замислюватися про кар’єру художника.

Вже починаючи з семи років Уолт малював картинки, продавав їх власного авторства, ходив на курси газетних карикатур і відвідував академію витончених мистецтв. Можна сказати, що майбутнє вже на той момент було вирішено.

Підстава студії

У 1923 Уолт вирішується виїхати з рідного дому в Канзасі і відправитися на пошуки роботи в Голлівуді. У нього були тільки рисунки, деякі анімаційні напрацювання і гроші, яких вистачило б на проживання. Молодий художник згадує, як стукав у двері студій, одну за одною, намагаючись отримати хоч яку-небудь роботу. Але йому скрізь відмовляли, і Дісней вирішив розпочати власну справу.

Він оселився в гаражі свого дядька і позичив у брата $500, на які купив інструменти для створення анімації. Брат Рой погоджується допомогти Уолту в його починаннях. Так вони вдвох заснували Disney Brothers Cartoon Studio. Проте менш ніж через рік вони підписують контракт з дистриб’ютором і приходять до рішення змінити назву на Walt Disney Company.

В 1924 році в прокат виходить мультфільм alice’s Day at Sea. На той момент в індустрії, що зароджується мультиплікації було трендом поміщати мальованих персонажів в реальний світ. Брати вчинили інакше. Вони вирішили відправити дівчинку з реального світу в анімаційний. Подібно до того, як це відбувається в казці «Аліса в країні чудес».

 

Так, мультик без звуку, і картинка за сьогоднішніми мірками може викликати лише розчулення. Але на той момент це було дуже непогано, і студія продовжувала випускати мультфільми про Алісу ще чотири роки.

Історія успіху

Міккі Маус повинен був стати заміною кролика Освальда. Якийсь час саме кролик був центральним персонажем тоді ще не дуже популярної студії, однак Дісней не закріпив за собою авторські права на нього, і його дистриб’ютор просто переманив до себе художників з гаража братів у професійну студію.

Міккі за поведінкою, стилем малювання і навіть зовні був дуже схожий на Освальда. Його завданням було відновити історичну справедливість, перетягнути на себе увагу і стати новим улюбленцем глядачів. І він ним став.

Mickey Mouse, as for me, a symbol of independence.
Міккі Маус, як на мене, це символ незалежності.
Уолт Дісней.

Перші дві серії навіть не вдалося продати, так як вони, як і всі попередні їх роботи, були німими, а до того моменту кінематограф вже переріс цей рівень. Тому в 1928 році виходить третя серія. Тепер вже з озвучкою, причому озвучена особисто Уолтом.

 

Це був успіх. Міккі дуже сподобався аудиторії, і студія продовжувала випускати серію за серією, час від часу змінюючи стиль малювання на більш сучасний. Паралельно з цим Walt Disney Company випускає у світ нових персонажів, але золотою жилою залишається саме мишеня. Досі він залишається одним з найдорожчих персонажів коли-небудь існували.

У 1937 студія випускає перший повнометражний мультфільм «Білосніжка і сім гномів». Це за тих часів було дуже сміливою ідеєю. Адже, по-перше, люди скептично ставилися до такого, і мало хто вірив, що мультик без живих людей зможе утримувати увагу глядача довше години. По-друге, це було дуже дорого. Студії навіть довелося взяти кредит, щоб врятуватися від руйнування у процесі виробництва «Білосніжки». Але це того варте. Мультфільм п’ять років залишався найбільш касовою картиною (і серед фільмів теж). Після цього студія вирішує зробити повнометражки своїм основним напрямком.

Діснейленд

Дісней зізнається, що мрія побудувати величезний розважальний парк переслідувала його з раннього дитинства. І коли він вже досяг успіху і назбиравши коштів, він вирішується втілити її в реальність.

Будівництво першого тематичного парку в 1955 в штаті Каліфорнія обійшлося в 17 мільйонів доларів (близько 160 мільйонів з урахуванням інфляції на сьогоднішні гроші). Звучить не так дорого, якщо враховувати, що деякі мультфільми студії коштували дорожче. До того ж парк став мегапопулярний, і вкладення окупилися вже за пару років.

Ці парки самі по собі дуже успішні, але їх початкова мета — просувати образ казкового світу всесвіту Disney. Тематичні майданчики, замки, атракціони, сувеніри і персонажі мультфільмів — все це створює атмосферу дива, яку не перебити навіть довгими чергами. Замки в парках атракціонів, на логотипі і на заставці виступають головним символом бренду. Символом дива, чогось великого, величного, що йде високо в хмари, подібно до мрій.

 Disney. Історія казки, яка стала реальністю

З часом парки розваг були побудовані парки в Токіо, Парижі та інших містах, а також під керівництвом Disney в 1961 відкрився приватний університет California Institute of Arts. Сьогодні ці проекти разом приносять компанії навіть більше прибутку, ніж самі мультфільми.

Сучасна історія

Уолт Дісней помер в 1966 році, але це не завадило компанії розвиватися далі. Спочатку керівництво перейшло братові Рою, а після його смерті переходило ще сім разів. З 2012 і до цих корпорацією керує Robert A. Iger.

І хоч у Disney є сильні конкуренти начебто 20th Century Fox, Universal і так далі, можна сказати, що ця компанія єдина в своєму роді. Купівля нових активів — одна з характерних рис політики компанії останніх десятиліть. Своєчасна купівля Pixar, Lucasfilm і Marvel лише закріпили його першість на ринку. Сьогодні це третій по прибутковості кіностудія, але, безумовно, найуспішніша серед мультиплікаційних.

Студія не випускає картини конвеєром. Паузи між виходом можуть досягати декількох років. Але зате ми точно знаємо, що кожен наступний мультфільм буде прекрасний.

If you can dream it, you can do it.
Якщо ти можеш мріяти про це, ти можеш зробити це.
Уолт Дісней.

 Disney. Історія казки, яка стала реальністю

На цьому мотивуюча історія закінчується. Dream and follow your dreams!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн