Для чого читати вголос англійською | Як навчиться читати англійську слуг

Всім привіт. Сьогодні у нас доволі цікава тема. Ми розповімо про те, чому можна і навіть інколи треба читати книжки не просто англійською мовою, але і, що не менш важливо, вголос. Навіть якщо вам здаватиметься, що ви виглядаєте безглуздо.

Зміст статті:

 

 Для чого читати вголос англійською | Як навчиться читати англійську слуг

Нові пріоритети

Історія вивчення іноземних мов тісно переплітається з читанням, адже саме книги завжди були джерелом мудрості, знань і нової інформації. Методи вивчення мови змінювалися й еволюціонували, і якщо 20-30 років тому читання та переклад текстів було найпоширенішим способом вивчення англійської, то комунікативний метод змінив пріоритети навчаються в бік розвитку навичок усного мовлення.

Адже це, за великим рахунком, єдиний навик, який поки не можуть компенсувати технології. Писати можна за допомогою Google-Перекладача, читати тексти на іноземній мові — теж без проблем, переводите хоч з ісландського, хоч з китайського. Навіть з розпізнаванням мови в останні роки проблем не виникає: YouTube вже навчився автоматично генерувати «на слух» субтитри і переводити їх на ваш рідну мову. Але от щоб просто підтримати з носієм елементарну бесіду потрібно володіти розмовною англійською і непоганим вимовою.

При чому тут, питається, книги? При тому, що читання досі залишається ефективним методів покращення свого рівня іноземної мови. І сьогодні ми поговоримо про читання вголос, адже воно допомагає розвинути бонусні навички. Давайте докладніше про них.

 Для чого читати вголос англійською | Як навчиться читати англійську слуг

Прокачування вимови

Навіть якщо ви вже непогано говорите англійською, іноді у вас можуть виникати труднощі з вимовою слів або окремих звуків, нехарактерних для рідної російської мови. Читання вголос слугує для вашого англійської своєрідним заняттям у спортзалі, після якого ви відчуєте легкість в роботі навіть з самими складними текстами.

Тут все просто. Невиразний акцент — наслідок брак практики. Людина говорить з російським акцентом чи тому, що не знає, як звучить англійська, або тому, що не звик його відтворювати. Тому треба робити дві речі. Перша — слухати більше англійської. Тут на допомогу приходять фільми і подкасти. Друга річ — більше практикуватися у вимові. І якщо постійного співрозмовника немає, читання вголос виручає.

Причому це стосується не тільки акценту. Ви також розвиваєте артикуляцію і голосові зв’язки, вчіться керувати власним голосом. Це вам допоможе і при спілкуванні рідною мовою. У звичайній мові ми звикли не напружувати мовний апарат, а говорити швидким темпом, не промовляючи кожен звук, тому читання вголос стане хорошою практикою.

 Для чого читати вголос англійською | Як навчиться читати англійську слуг

В іншій нашій статті ми розповідали, на яких сайтах можна знайти матеріали для читання англійською.

Розширення словникового запасу

Читання — це кращий спосіб для запам’ятовування нових слів, а читання вголос допоможе вам майже «надрукувати» їх у вашу пам’ять! Як це? Багато зі школи пам’ятають, що найменше інформації ми сприймаємо на слух мовлення іншої людини. Трохи більше — візуально. Та найбільше ми пам’ятаємо з того, що самі говоримо або пишемо. Тобто чисто статистично ви, читаючи вголос, запам’ятайте більше просто тому, що самі це сказали.

Плюс мозок добре запам’ятовує щось незвичайне. Рутина вивітрюється із закамарків пам’яті відразу ж. Чи пам’ятаєте ви, що носили два тижні тому? Або що прочитали в соцмережах позавчора? Або які рекламні оголошення вам траплялися, поки ви катають в Інтернеті минулого вечора? Щоб інформація відклалася з більшою ймовірністю, потрібен стресовий контекст. Ви добре запам’ятайте новий матеріал з книги, якщо прочитаєте його вголос як мінімум тому, що це новий досвід. Ви ніколи раніше так не робили.

Підберіть собі розповідь або статтю, яка відповідає вашому рівню володіння англійською, і спробуйте читати його вголос хоча б 15 хвилин у день, а краще і всі 30! Не бійтеся експериментувати з вибором матеріалів і статті в газетах, і прості діалоги допоможуть запам’ятати більше слів і в майбутньому вживати їх у вашій мові!

Плюс до граматики

Буває таке, що студент добре знає граматику в теорії, вміє нею користуватися на письмі, а в усному мовленні все йде шкереберть. Знайоме? Просто потрібно призвичаїтися швидше збирати думки в речення в мовленні. І тут потрібна практика.

Коли ви читаєте вголос, ви дотримуєтеся темпу, характерного для розмовної мови і, таким чином, ви звичайно розумієте більше граматичних структур. Чим більше практики, тим вільніше ви себе почуваєте, працюючи з правилами і, наприклад, часом. І так як ви читаєте вголос тексти з бездоганною граматикою, і ви тренуєтеся відпрацьовувати ідеальні структури. Читаючи вголос тексти в оригіналі, ви не навчитеся робити помилок і зможете швидше і краще вивчити іноземну мову.

 Для чого читати вголос англійською | Як навчиться читати англійську слуг

Розвиток навичок письма

Читаючи вголос англійською тексти різних жанрів, ми знайомимося з правилами пунктуації, а також з типовими шаблонами написання різних текстів. Наприклад, статті, есе або листа англійською та російською мають зовсім різну структуру написання. Читаючи вголос схожі твору, ви зможете на практиці побачити, що і як треба робити вам, а також побачите різницю в розстановці коми, двокрапки і так далі. Аналогічно з англійською мовою.

Читання вголос англійською стане для вас сполучною ланкою між письмовою і усною мовою. Цей принесе вам позитивні результати — варто лише трохи постаратися і приділити трохи часу читання улюбленої книги ввечері вдома на дивані.

Як почати

Окей, в теорії це звучить дуже добре. Але на практиці таку картину складно собі уявити. Ми відвикаємо читати вголос вже після закінчення молодшої школи, і лише іноді можемо почитати казку дітям. А тут потрібно читати вголос самому собі, та ще й англійською. Як допомогти собі налаштуватися?

  1. Підбирайте тексти під свій рівень, щоб незнайомих слів було не більше 10-20%.
  2. Читайте тиші в кімнаті, де вас не будуть чути інші люди. Інакше вони можуть викликати напругу, ви будете соромитися і боятися припуститися помилки.
  3. Поставте собі диктофон. Це допоможе вам у роботі над вимовою. На записі чутні самі слабкі моменти, над якими потрібно більше попрацювати.
  4. Не відволікайтеся на власні помилки, просто продовжуйте читати в темпі.
  5. Протримаєтеся хоча б п’ятнадцять хвилин. Спочатку буде некомфортно і навіть неприємно слухати власні запинки, але це тільки з незвички. За п’ятнадцять хвилин ви зможете розігнати свій мовний апарат, і далі все піде гладко.

Піклуйтеся про ваших знаннях і про ваш комфорт! Побачимося на заняттях!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн