Допоміжні дієслова в англійській мові: to be, to do, to have

Так вже склалося, що допоміжні дієслова в англійській мові несуть важливу функцію, адже без них неможливо поставити питання, а також побудувати негативне пропозицію.

Важливим є також і той факт, що деякі пропозиції в американському і британському англійською будуються інакше. Це зумовлено традиціями, які зародилися багато століть тому. Ну а тепер давайте розберемося, які ж допоміжні дієслова присутні в англійській мові, і як з ними поводитися.

Виділяють три основних допоміжних дієслова:

To be (бути)

To do (робити)

To have (мати)

Однак ці три дієслова мають цілком самостійне значення, так як можуть бути присутніми в реченні в якості основного дієслова. Внаслідок цього іноді може виникати плутанина. Однак, і з цією проблемою можна розібратися.

Допоміжний дієслово “to do” є першим помічником, завдяки якому будуються пропозиції. Якщо це Present Simple і питальне речення, тоді треба сказати:

Do I…

Do you…

Do they…

Do we…

Якщо стверджувальне пропозицію, потрібно переставити дієслово “do” і займенник “I” місцями, в результаті чого вийде “I do”

Але якщо Ви використовуєте займенники he, she, it, до них потрібно додати допоміжний дієслово DOES

She agrees to do the work. – Вона погоджується виконувати роботу (у даному випадку дієслово “do” є основним несучим сенс). При утворенні заперечення відбувається наступне:

Does she agree to do the work? – Вона погоджується виконувати роботу? (звертаємо Вашу увагу на те, що закінчення у дієслова “agreeS” переходить до дієслова “do”, який і перетворюється в “does”).

Негативне пропозицію будується так:

She does not agree to do the work. – Вона не погоджується виконувати роботу.

Якщо Ви будуєте речення в Past Simple, тоді дієслово “do” видозмінюється і набуває форму “did” (про це можна дізнатися, подивившись в таблицю неправильних дієслів).

Читайте також:  Підготовка до єді з англійської мови - усна та письмова частини

Для всіх займенників у часі Past Simple допоміжний дієслово один:

I did

You did

We did

They did

He did

She did

It did

She agreed to do the work. – Вона погодилася виконати роботу.

У цьому випадку основний дієслово прийняв другу форму, а ось при утворенні заперечення і питання основний дієслово залишається у початковій формі, а допоміжний “did” залишається незмінним

She Did agree to do the work? – Вона погодилася виконати роботу?

No, she did not agree to do the work. – Ні, вона не погодилася виконати роботу.

Є пропозиції, в яких немає дієслова, наприклад, «Погода сьогодні чудова». Як перевести таку конструкцію? На допомогу приходить дієслово “to be”. Якщо поглянути в таблицю неправильних дієслів, ми побачимо, що “to be” має братів

Was, were, been

The weather is nice today. – Погода чудова сьогодні.

Якщо Ви будуєте речення у Present Simple, “to be” перетворюється в “ранку”, “is”, “are”.

The bank is between the grocery store and the post office. – Банк знаходиться (розташований) між бакалійної крамницею і поштовим відділенням.

У Past Simple дієслово “to be” набуває форми “was”, “were”.

The questions were very difficult and Tony couldn’t answer them. – Питання були дуже складними, і Тоні не міг відповісти на них.

The monument was on the highest point of the city so people could see it from everywhere. – Пам’ятник був розташований на найвищій точці міста, тому люди могли бачити його звідусіль.

При утворенні майбутнього часу важливо пам’ятати, що перед “be” необхідно поставити “will”, щоб вийшла повноцінна конструкція. Наприклад,

Читайте також:  Розповідь про другу / подрузі (My Friend)

There will be a lot of people at the party tomorrow. – Завтра на вечірці буде багато людей.

The weather will be cloudy and windy. – Похмура Погода буде й вітряна.

Допоміжний дієслово “to have” необхідний для того, щоб утворювати часи Perfect. Має три форми “have”, “has” і “had” (в минулому часі).

I have visited the biggest zoo in the world. – Я відвідав найбільший зоопарк в світі.

I had visited the biggest zoo in the world before I came home. – Я відвідав найбільший зоопарк в світі перед тим, як приїхав додому.

She has never been to Miami. – Вона ніколи не була в Майамі.

Вивчайте англійську, і запам’ятати допоміжні дієслова в англійській мові не складе труднощів!

vspomogatelnye glagoly v anglijjskom yazyke: to be, to do, to have10 Допоміжні дієслова в англійській мові: to be, to do, to have

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: